Destek besinlerle ilgili ==

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kmturan2 tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam herkese. Yaklaşık 1 yıldır bb yapıyorum. Hep doğal besinlerle beslendim. Antrenmandan sonra protein içerikli besinler tükettim. (mesela tavuk, yumurta,et). Gelişmemden memnunum. Fakat kafamda bir çelişki oluşmaya başladı. Sizce protein tozu gibi ek besinler almazsam gelişmem yavaşlarmı? Kesinlikle almam gerekcekmi protein tozu? Almazsam hacim artışı yavaşlar mı? ilginiz için teşekkürler

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    kesin yavaşlar yada hızlanır demek doğru değil her insanın anatomisi farklı tepkiler verir.ama adı üstünde gıda takviyesi oldukları için mutlaka faydası olacaktır.negatif yönde bir oluşum gösterceni sanmıorum kimseninde bu konuda olumsuz bir yorumunu görmedim.mesela performans arttırıcılar nasılki performansımızı arttırıyorsa.protein tozuda bir nevi gerekli gibi hatta kimileri için olmazsa olmaz ama bana sorarsan olmazsa olmaz değil protein tozu kullanmadanda spor yapabilirsin.ama şunu unutma kilo başına 2 gr protein alman gerekiyor.eğer param var ben et e devam ederim (kırmızı et özellikle) diosan gerek yok ama yok diyosan protein tozu gerekli elbette güzel bir beslenmeyle tabiki

3. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilo başına 2gr alınması gerekiyor diyorsun ya. ben 85 kiloyum. O zman günlük 170 gr mı almam gerekiyor? yoksa bu değer antrenmandan önce almam gereken mi

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    günlük tabiki evet

5. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    (yağ ağırlığın hariç) kütle başına1.2 -2 gr almalısın demek daha anlaşılır olabilir.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2010
  6. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    evet haklısın böyle demem gerekiyordu teşekkür ederim

usd61 bunu beğendi.
  7. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Sporu profesyonel olarak değilde hobi için yapıyorsan bu soruya senden başkası cevap veremez.

Arkadaşların söyledikleri genel olarak doğru şeyler. Zaten belli bir süre forumları, dergileri, kitapları, vs. karıştırdıktan sonra beslenmenin, ek besinlerin, antrenmanın genel prensiplerini sende kavrayacaksın. Bunların ne kadarını uygulayıp ne kadarını uygulamayacağın tamamen sana kalmış. İnan çoğu profesyonelin bile rutinleri mükemmel değildir.

Kazanım içinde aynısı geçerli. Kimisi senede 3 kilo kas kazansa çok geliştim der, kimisi 10 kiloyu az bulur.
    Gelişiminden memnun olduğun sürece doğal devam edebilirsin. İleride yavaşladığını düşünürsen supplementlere yönelirsin, baktın bi faydasını görmedin yeniden doğala dönersin, antrenman programını değiştirirsin, vs.

Hayat senin, vücut senin, para senin...

8. kmturan2

kmturan2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hayvansal protein de çok pahalı. Et almaya kalksam kırmızı etin kilosu en az 20 tl.
    Ben soya proteini aldım. idmanlardan sonra onunla birlikte beyaz et yesem iyi olurmu sizce?

Sayfayı Paylaş