Destek alıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkay1 tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. berkay1

berkay1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mugla
    evde 5kg lik halterlerle 3x10 setler düzenledim. kaldıramadğımda diğer elimle destek veriyorum hafiften ama diğer elime fazla bindirmiyrum yükü. sizce zararı olurmu?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:41 ----------

herkes bakıyor cevap vermiyor :S

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes bakıyor cevap vermiyor:D niye vermiyorlar sence yaşın daha 13 olduğundan bu sporun kemik gelişimini etkileyebileceğini düşünüyor olabilirler ya da verecekleri tavsiyelerin sana zararı olursa yaşın küçük olmasından dolayı bunun tedirginliğinden cevap yazamıyorlar.Herkes'e önerilen forumda yaşı küçük olan kişiler için bu spor yerine başka bir spor tercih etmeleri çünkü gelişme çağında olumsuz etkiler kemik gelişimi açısından yaratabileceği.Bu yaptığın hareket de sorun olup olmaması sana bağlı antremandan önce iyi bir şekilde ısınıp ısınma hareketlerini yapıp sonra terini soğutmadan hareketleri yapıyorsan bu bir şekilde vücuda olabilcek zararı minimuma indirir.Eyer bu dediklerimi yapmaz ve aşırı zorlansan tendon yırtılması yaşar ve bu sporu bir daha yapmaya korkar veya hevesin kaçabilir.Diğer türlü önerim 3 set 10 hacim için güzel bir sistem zorlanabileceğin bir ağırlıkla yaptığın dahilinde 3 set 10 da 3.sette makismum 10 tekrar yapabilceğin bir ağırlık seçim yapabilirsin ve o elle yardımı son sette yapmanı tavsiye ediyorum kendini bu yaşta fazla zorlamaman adına.Ancak başka sporlar yapmanı öneriyorum ki uzmanlar bu yaşlardaki ergenlik çağı bluğ çağı dönemlerinde vücud gelişimini maksimum olduğu dönemlerde vücudun bu tür baskı ile yapılan zor sporlarda kemik gelişimi ve boy uzaması açısından zararları olabilceği söyleniyor.Başarılar.

Son düzenleme: 20 Haziran 2011
    berkay1 bunu beğendi.
  3. berkay1

berkay1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mugla
    teşekkürler ama boy gelişimi için 5 kg lik dambılların zararı olmadığını duymuştum ? :S

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi ancak hep 5 kg ile kalacağını sanmıyorum ergenlik çağı 17 yaşına kadar süren bir süreç sende bu zamana kadar ağırlıklarda artma olacağı kesin.Ancak bu yazıyı okuyarak daha detaylı öğrenebilirsin.
    Yapılan araştırmalar gelişimi devam eden kemiklerin baskıya maruz kalması sonucu daha çabuk sertleştiklerini göstermiştir.Ağırlık çalışmaları sonucu hem kemikler erken sertleşmekte hem de gelişen kas dokusu nedeniyle tendonlar kemikleri tutmaktadır.Bu nedenlerden dolayı ergenlik çağında yani büyüme safhasında ağır antrenman teknikleri uygulanmamalıdır.Yalnız bir temel oluşturmak üzere düşük ağırlıklar ile kültür fizik hareketleri uygulanabilir.
    Alıntıdır(vucutgelistirmenedir.com)
    Başarılar.

Sayfayı Paylaş