dersane ve beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve WALK tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar sizlerden bir konuda yardım istiyorum malum dershanem açılıyor ve düzenimde değişikler yapmam gerekiyor bunun için beni en çok düşündüren beslenme düzeni.saatlerimi ayarlayabilirim dershane çevresinde ev yemeği yapan yerde var tamam şimdi geldi asıl sorunuma orada evde yapılan gibi kepekli K.H (makarna pilav) yapılmıyor yani G.I sı yüksek ayrıyetten yağı evdeki gibi azaltılarak yada 0 yağ olarak yapılmıyor şöyle bir düzenleme getirirsem

*günlük aldığım yağları azaltıp (zaten az alıyordum bir miktar daha kısarak) sadece kuru yemiş-yulaf,öğlen yemeğinde o restorant ta yediğim yemekler ve aksam eve gelince annemin yaptığı az yağlı veya yağsı yemeklerden alsam

*K.H ihtiyacımı da ordaki kepekli ekmeklerden alarak karşılasam (kepekli G.I sı düşük yemek olmadığı için)

yani şöyle bir yemek çıkıyor ortaya
    bir porsiyon mercimek çorbası+yarım kepekli ekmek+1 porsiyon şinitzel
    şizce uygun mu
    yaş:18 kilo:57 boy:177 hafif yağlı bir vücut yapım var amaç:yağlanmayı dengede tutarak kas olarak hacim kazanmak ve kiloyu 65 lere çıkarmak

mercimek çorbası yerine kuru baklagiller de var arada onlarla değişşem olur mu
    ayrıca hazır salata da yapıyolar önerilerinizi bekliyorum

2. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    şu an dersaneye gidiyorum bende ben şöyle yapiyorum sabah 8.30 da dersane 8 de çok sağlam kahvaltı yapiyorum örneğin 4 yumurta 100 gr yulaf ezmesi 50 gr peynir 1çay kaşığı bal domates vs yanımda ton balıklı sandviç ve kuruyemiş fln götürüyorum dersanede tenefüslerde yiyorum. bence dışardan yeme bide mümkünse dersane günleri ant yapma ders çalışmanı etkiler

3. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    iyi diyosun da ne zaman antreman yapıcam ben :) her gün olur heralde dersane mezun grubundayım hafta içi salıdan cuma ya ders var hafta sonlarıda soru çözümleri olmalı bi de öğlen yemeği olarak sordum tenefüslerde yiyeceğim şeyler ara öğün değil mi
    üstelik sabah o kadar protein alınca öbür öğünlerde ne alıcam bildiğim kadarıyla kilo başına 1.5gram pro 2 gram K.H fazlası daha fazla yağlanmama sebep olur diye korkuyorum

Son düzenleme: 30 Eylül 2013
  4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi ben amacını bilmiyorum yani kilo almak kilo vermek vs ben sadece hafta sonu sanarak yazdım dersaneni benimki öyle pazartesi salı on çarşamba off perşembe cuma on hafta sonu dersane şeklinde olduğu için böyle dedim sabah kahvaltıyı sağlam yapman lazım bence dışardan yiyeceğine evden götür dediğim gibi bu ton balıklı sandviç olur yumurta beyazı olur ceviz fındık vs olur sana kalmış

5. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    amacımı söyleyeyim o zamn yağlanmayı dengede ya da minimumda tutarak kas olarak hacimlenmek ve 57 olan kilomu 65 lere çıkarmak bu senelik bu kadarı yeterli sınav zamanından sonrası Allah Kerim
    birde ne kadar önemli ve lazım olduğunu bilsem de dershaneye yemek getirmek komik bir durum olmaz mı

6. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    birde ne kadar önemli ve lazım olduğunu bilsem de dershaneye yemek getirmek komik bir durum olmaz mı

Bunları aşman lazım komik fln olmaz niye olsun kantini yokmu dersanenin orda yersin

7. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    yemeğimi sefertası ile mi getircem ara öğün neyse bir yere kadar okey derimde yemeği nasıl yapıcam

8. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    çantayla gitmiyomusun?yemeği bi kabın içine koy onuda çantanın içine koy git

WALK bunu beğendi.
  9. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    buna alışmam biraz zaman alıcak sanırım yardımın için saol :)

10. volvol3434

volvol3434 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende senin durumundayım mezun grubundayım salıdan cumaya dershanem var artık ygs lys maratonu bıtene kadar iyi kötü bi şekil beslenmeye çalışalım dostum yapacak bişeyimiz yok şuan bu sınav çok onemlı hata yaparsan 1 yıl beklersin koca 1 yıl o yuzden takma pek ne yıcem ne ıcıceme sabah guzel bır kahvaltı yap oglende oradan ye akşam eve gelince evden ye yatmadan bıraz sut peynır yogurt vs ye vur kafayı uyu şahsen ben oyle yapıcam sınav maratonu bıtene kadar saygılarımla

11. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    aynen benimde salıdan cumaya artık dediğin gibi beslenip elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım ara öğünlerde kuru yemiş getirip yiyorumda öğlen yemeğinide ayarlarız zamanla insallah

12. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba bence sınavlara calısırken evde yemek goturebilirsin. Sporu kendine ayırdıgın bos vakitte yapabildin kadar yapabilirsin. ve evet gerekiyorsa sefer tasında bile göturebilirisin. ben sporun insanın hayatını engelledgini degil hayatını bir parcası olması gerektigini dusunuyorum. Sınav cok önemli evet ama spor da seni motive edici bir guc olur. yemege cok takılma derim ama ders spor yemegi yanında gotuebilme bunlar hepsi bir arda zaten bir disiplin isi . disiplinin varsa herseyi yaparsın.

13. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ooof of :D

Sayfayı Paylaş