Deri yırtığı,antreman şiddeti, motivasyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu sene ramazan ayından sonra güzel bir başlangıç yaptım. Yazın çalıştım,tatile gittim , dönüştede ramazan ayı olunca ölçü ve kondüsyon kaybetmiştim.İyi beslenerek motivasyonlu bir biçimde antremanlara başladım. Çok düzenli bir şekilde gittim 2 ay içerisinde eskisinden çok daha iyi oldum. Ağırlıklarda ciddi bir artış vardı. Yanlız kolumun altında kırmızı cizgiler belirmişti ve küçük oldukları için önemsemedim ve antremanlara devam ettim. Özellikle hafif girmeme rağmen Peck-Deck hareketinde canım yanıyordu. Biraz yağlandım iyide ölçü kazanmıştım ama kolumun altındaki deri yırtıkları büyüdü. Rahatsız olmaya başlayınca aileme gösterdim. Annem deri yırtığı olmuş dedi ve doktora gittim. Kremler aldım ama işe yaramadı. Bana antremanın deri yırtığına sebep olduğunu söyledi.

Dolayısıyla bende antreman şiddetini düşürdüm o ara biraz daha az karbonhidrat alıp yağ yaktım çünkü yağlanmıştımda kilo alırken. Yinede mümkün olduğunca zorluyordum. Ocak ayı falandı. Baktım kremlere rağmen hala hala büyüyordu. Biraz psikolojik olarakta kaldırdığım ağırlıklar azaldı. Şimdi aralık ayında olduğumdan bayağı geriyim. Kaldırdığım ağırlıklar özellikle sırtta ve göğüste azaldı. Deri yırtığı yüzünden zorlayamıyorumda. Geçen biraz falaza zorlayınca tuvalete gidip aynaya baktım ve yine milimlik bir yırtık daha oluşmuştu. Artık eskisi gibi antreman yapamıyorum. Biraz şevkim kırıldı. Dört gün gidiyorum ama zorlayamadığım için üç güne düşüreceğim. Çok verim alamıyorum. Zorlayınca hep deri yırtığı aklıma geliyor ve çok dikkatli olmak zorunda kalıyorum.

Body'ı bırakmak çözüm değil. Devam edeceğim ama sizce bu saatten sonra nasıl bir antreman biçimini benimsemeliyim. Özellikle de açış hareketlerinde deri yırtığının olduğu bölgede açı hissediyorum.Deri yırtığını büyütmeden gelişebilir miyim? Sizinde başınıza böyle bir şey geldi mi ? Motivasyon için ne yapmalıyım ?

2. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    Badem Yada Kakao Yagını dene boşuna kremlere para verme bence cünkü bendede var kilodan dolayı bu arada üzücü bir haber vereyim ama geçmiyor malesef:Dben kafama takmıyorum ama gül'ü seven dikenine katlanır hesabı antremandan önce badem yada kakao yagı sürebilirsin deriyi yumuşattıgı için yeni çatlak oluşmasını önleyebilir.ama olan çatlaga bi çözük bildigim kadarı ile yok...

3. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Coleman Trebor bunlara deri çatlakları deniyor. Bu çatlakların yanlış antreman veya sert antremanlar ile bir ilgisi yok. Cilt yapısı ne yazık ki... Zamanı gelince çatlak. Bu cildin esnemesiyle alakalı bi durum. Çoğu vg cinin baş ağrısıdır. Denildiği gibi aşırı kilo almadan kaynaklanır fakat vg cilerde olanı antreman esnasında kasların şişmesiyle genişleyen derinin bunu tolare edemeyerek çatlamasıdır veya kürden kaynaklanır özellikle bulk kürlerde. Çatlakları bi nebze badem yağı veya kakao yağı ile engelleyebilirsin. E A ve zink de alabilirsin ama gerçekleri söylemek gerekirse işe yaramıyor.. çatlak olan kısımlarda da herhangi bi krem kullanma parana yazık hepsi bir para tuzağı.. sadece klasik nemlendirici kulln ki çatlakların daha dolgun gözüksün.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/deri-atlaklar-t105.html

burayada bi göz at..

saygılar...

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    benim omuzlarımla üst göğsümün birleştiği yerde bahsettiğin çatlaklardan var hem de çok derin, spor yaptığımı bilmeyip te görenler ameliyat izi sanıyorlar...
    doğrusu ben pek umursamıyorum, kimi zamanlarda kırmızı görünüyor, kimi zamanlarda cildin kendi renginde görünüyor...
    arkadaşlar zaten söylemişler kremlerin fayda etmediğini...

5. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    antrenman sirasinda kullanabileceğimiz nemlendirici varsa paylaşabilirmisiniz.bendede cok var.doktor.geçmez kremler sadece kizarikligi alir dedi.yani bizimle yasayacaklar malesef.moralimi bozuyorlar.

Sayfayı Paylaş