Deri Sarkmalarına karşı Yardım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Gamalx tarafından 14 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Gamalx

Gamalx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar. ben 22 yaşında nacizane bir x ün. de okuyan bir obezite hastası yani kısaca duba gibi bir adamım. bu konu sanırım burada açılır gerçekten durumum içler acısı. kilom 150+ hala.

40-45 kilo kelepçe ameliyatı sonucunda verdim ve hala vermekteyim. sorum ve korkum şu vücudumda şimdiden başlayan hafif sarkmalar var acayip korkuyorum cok sarkar diye.

bana doktorlar spor yaparsan sarkma az olur dediler onun için kendimce ağırlık çalışmaktayım. günde 4x10 biseps 4x 25 göğüs ve 4x 10 omuz çalışmaktayım aradada 40x10 mekik veya bacak kaldırma yapmaktayım ama karnımda ve vücudumun büyük bölümünde çatlaklar var. ondan sorun olacağını hissediyorum. vücudumun özellikle karnımın önüme düşmemesi için naapabilirim deri sarkmasını sporla nasıl durdurabilirim lütfen yardım.

teşekkürler arkadaşlar yorum ve önerilerinizi canıgönülden bekliyorum

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    sporla bu is anca 150 kiloluk kas kutlesi yaparsan olur. bu da imkansiz olduguna gore beklemek ve idmanlara devam etmekten baska yapacak bir sey yok, istedigin kiloya ulasip sabitledikten 6 ay bir yıl kadar sonra belli olur sarkik derinin kalip kalmayacagi. cok kafana takiliyorsa para biriktir estetikle aldir fazlaliklari, omur boyu surecek bozuk bir psikoloji estetik ameliyat ve yan etkilerinden cok daha fazla zarar verir sana, benim gorusum. gecmis olsun

Gamalx bunu beğendi.
  3. Gamalx

Gamalx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın cannabis bende öyle yapmayı planlıyorum. doktorlar eğer spor yaparsan sarkmalar çok aza düşer dediler bende öyle yapmaya çalışıcam artık. neyse teşekkürler yorumun için

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle geçmiş olsun şimdiden diyebilirim, çünkü doğru demişler, doğru yönlendirmişler.

Endişelerinle karşılaşmaman için öncelikle çabuk kilo vermemelisin. Sadece beslenme de dikkat edersen yine sarkmalar olur. Sporla birlikte götürürsen sağlıklı duruma geleceksin. Vücudunu sıkılaştırmak için çalışman lazım işin özü. Tekrar sayılarını 12'nin üstünde tut, 20 idealdir. Her hareketi 4 set çalışabilirsin bu şekilde. Ama rahatsızlık duyarsan antrenmanı kes, zorlama. Kilon fazla olduğu için kalbin zorlanabilir. Seni tam olarak görmediğim ve tanımadığım için beslenmenle ilgili bir şey de diyemiyecem, bu yüzden iyi bir diyetisyenle yola devam et. Ama şu gerçeği de bilmelisin ki sarkmalarının olmaması çok zor. Çekme ameliyatını da senede en azından bu tip 150 ameliyat yapan bir hastanede yaptır derim. Kelepçe taktırmak ise benim soğuk baktığım bir olay ama senin durumundaki biri yaptırırsa da çok yanlış yapmış olmaz. Ama öncelikle sporla götürmeyi dene. Senin fit fotoğraflarını bu konunun ilerleyen sayfalarında görebilmek ümidiyle hoş kal. Tekrar geçmiş olsun.

gecemvemavi ve Gamalx bunu beğendi.
  5. Gamalx

Gamalx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    estetik fenomen yorumundan dolayı teşekkür ederim. bende durağan bir ritimle kilo vermekteyim. yeme alışkanlığımı protein ağırlıklı yapmaktayım. kelepçe ameliyatı benimde çok hoş görmediğim birşeydi ama 180 lere çıkınca haraket güçlükleri çekmeye başlamıştım. yaptırmak zorunda kaldım bir anlamda. o günden itibaren yani 4 ay kadar oldu 30 kilo veya daha fazla verdim. tam sayısını bende tahmin edemiyorum :) şimdi biraz daha yememe dikkat ediyorum. ben aslında sarkmaları durduramayacağımı biliyorum. ama elimden geldiği kadar azaltmaya çalışacağım, özellikle göğüs kısmında sarkmaların olmamasına gayret gösteriyorum. kollarımda sarkma hemen hemen olmayacağını düşünüyorum. ama göbek ve karın kısmında kesin kes sarkmalar olacağını şimdiden kestirebiliyorum çünkü şimdiden gevşemeler başladı. en azından amelitatlık bir durum kadar sarkmalar veya önüme düşmeler olmasında biraz gevşeklik hafif sarkmalar olabilir kabulümdür :) yani yazın denize gittiğimde vücudum o kadar abes durmasın yeter. "şimdi diyeceksiniz hemen kumsal hayali kurma diye ama örnek olsun diye bunu gösterdim" estetik fenomen yorumundan dolayı tekrar teşekkürler. bende vücudumun ilk ve son hallerini forumda göstermek isterim. Allah kısmet ederse...

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Denize girmekse sorunun büyük beden bir triatlon uniforması bulunabilir mi bilmiyorum ama yaptırılabilinir. Hem sarkmaları gizlemiş olursun hem de şekil durur :) Göğüsten sarkmalar giyiminde filan çok rahatsız etmez de göbeğindeki sarkmalar pantalon giydiğinde filan yanabilir, kat kat olup sıkıştırılcağı için. Bu anlamda bol giyinmende de fayda var. Ayrıca gögğüsteki boşluk göğüs kaslarıyla dolduruladabilir, tabii şuandaki ölçüsünü bilmiyorum, ondan net bir şey diyemicem. Bol su iç. Antrenmanlarda karın ve göğüs bölgesine yoğunlaş. İlk bu bölgeleri çalıştır. Erkek olduğun için şanslısın, erkeklerin üst bölümlerdeki fazlalıklardan kurtulması daha kolaydır. Kalça kısımlarında da hanımların. Bu arada boyun nedir? Yağ oranın ve kemik oranın nedir? Diğer vücut ölçülerin nedir?

Son düzenleme: 23 Aralık 2007
    Gamalx bunu beğendi.
  7. Gamalx

Gamalx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    boyum176 kiloyu tekrar etmeme gerek yok sanırım

aslında bacaklarımda ve kalçamda yağ oranı daha fazla çocukluğumdan beri yapım böyle aslında. şimdi ölçülerimi söyliyim sana.

göğüs 131
    kol 50
    bel 135
    omuz 137
    kalça 155

omuz ve kol bölgemde çok yağlanma yok ama işte aşağıya doğru inildikçe yağ oranında artmalar görülüyor. göğüs konusuna gelince hayatım boyunca karnımdan çok göğüslerimden çektim diyebilirim. giyindiğim elbiseleri seçmemde göğüslerim çok etkili oldu. bir kadın gibi göğüslerim olmasada göğüsümdeki yağlanma beni hep rahatsız etti. bundan dolayı artık göğüsleri bir yola sokmanın zamanı geldiğini düşündüm kilo verincede bu eziyeti çekmek biraz aptalca olabilir. bacaklarıma gelince günde 1ile 2 saat arası yarı koşu yarı yürüyüş vede bisiklet yapmayı planlıyorum. ama kalça bölgemin nasıl çalıştıracaımı hiç bilemiyorum onuda koşma halleder sanırım.

estetik fenomen şu tavsiyenden dolayı teşekkürler. mesajını okuduktan sonra diyetime günde 1.5-2 lt suyuda ekliyorum. mesajlarının devamı dileğiyle. tavsiyelerine dikkat ediyorum. yorumların için teşekkürler. sağlıklı günler dilerim...

Son düzenleme: 23 Aralık 2007
  8. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    bobreklerınde bır sorun yoksa eger suyu 1,5 2 degılde 2,5 3 e cıkar bence su ınsanda tokluk hıssı yaratır aslında soylemek ıstemezdım ama sıgara motebolızmayı %15 hızlandırıyor ve aclık hıssı vermıyor sadece bu yararı var zararlarını saymaya baslamıyım klavye eskır :)

benımde bı tanıdıgım var oda fazla kılolu 140 145 kılo fılandı suan 110 105 lere dustu yazın denıze gıttıgımızde gobek kısmında catlaklar vardı ve gunesde yok oldu gıbı ama onunkıler cok buyuktu normal herkezde olan catlaklardan bahsedıyosan eger lafını etmene bıle gerek yok o catlaklar herkezde var :)

azmını sakın yıtırme kendıne once bı hedef bul bence yoksa olmaz bu kendımden bılıyorum :D sporuda bırakma sakın o sarkıkları toparlar ama ıstedıgın netıceyı elde edemezsen bı estetık operasyon gecırırsın olur bıter tıp cok ılerledı hersey oluyor artıkın :)

Gamalx bunu beğendi.
  9. Morpheuss

Morpheuss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle hosgeldin dostum, ve gecmis olsun.
    internette biraz arastirma yaptim, eminim sende yapmissindir ama belki gozunden kacmistir diye burada seninle paylasmak istedigim birkac sonuc buldum, umarim isine yarar..

Her bir tarafta ameliyat, estetik vs benzeri yazilar var bu konuda. Ama sen kalkmis buraya gelmissin, bir spor forumuna, ve hazir kiloda vermeye baslamisken sarkma vs olmamasi icin spor yapmaya baslamissin, iste bu yuzden ameliyat estetik vs yi en son ihtimal olarak dusundugunu saniyorum ve bu yuzden dogal yollardan ve spor yaparak nasil atilabilecegini falan arastirdim..

iste bulabildiklerim..

---------------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: http://www.mehmetsokmeninyeri.com/masor/catlaklar.asp

---------------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: http://www.formsante.com.tr/fitness/01258/

Gamalx bunu beğendi.
  10. Gamalx

Gamalx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bayadır forumu takip ediyorum ama kendi konumu kaçırmışım :) şimdi 130 kilolardayım vücutta baya toplama yaptım kollarda sarkma olmicana inanıyorum artık. amerikan futbol takımına girdim ve bu bana baya etki yaptı. yorumlarınıza tekrr teşekkür ediyorum.

şimdi tek derdim omuzlarımı geliştirmek ve bacaklarımı inceltmek. kilo alma şeklime göre bacak ve kalcadan çk kilo alıyorum ve kilonun büyük bir kısmı orada birikiyor. onun için smo squat balerin squat normal squat yapıyorum asker dansı yapmaya çalışıyorum ama tabi sıçramadan. programıma gelirsek artık 13 hareketlik bir bacak programım var her harekeri 4 set 10 tkrr yapıyorum ve bu hareketleri hergün yapıyorum. üst bedeni ise 2 güne böldüm. 1. gün omuz triceps 2. gün göğüs biceps. omuz ve göğüs hareketleri 4 er hareket biceps ve triceps 3 er hareket yapıyorum. bu hareketlerde 3 veya 4 set 10 ar tkrr lık hareketler. ayrıca ters mekik kırık mekik ve çapraz mekik yapıyorum. isteyen arkadaşlara programımı yazabilirim yaklaşık 1.5-3 saatlik bir program. şimdi tek sorunum kısa mesafede koşarken nefes nefese kalmam. inşallah onu da en kısa zamanda hallediceğim. teşekkürler

bunlar 1 sene öncesiyle yeni çekmiş olmuum resimler umarım fark vardır. yorumlarınızı bekliyorum

Ekli Dosyalar:

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Eylül 2008
  11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    gamalx pes pese mesaj atma,kurallari oku!

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Mesajları birleştirilmiştir.

13. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Sarkna derinin altını kasla doldurmalısın....tek çare bu

14. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    dostum iyi bir arkadaşım 6 ayda 40kg verdi sadece diyet ve sporla.şu an sağlıklı ve deli gibi spor yapıyor.sarkması çok az.emin ol kendini spora verirsen yediklerine dikkat edersen ve en önemlisi KENDİNE İNANIRSAN başarırsın.
    sen istedikten sonra bence ameliyatına gerek bile yoktu.
    ve arkadaşım güne suyla başlardı.yemek yemez su içerdi bile denilebilir :)

15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Yabancı bir sitedeki deri sarkmasıyla ilgili bir konuyu okurken dikkatimi çekti.

Omega 3 içeren yağ tüketimini arttırmak.
    C vitamini tüketimini arttırmak.
    Aloe vera içerikli losyon kullanmak.
    Su tüketimini arttırmak.

Deri sarkmalarına iyi gelmektedir şeklinde belirtilmişti.

Kendim omega 3 supplementi aldım hap gibi atıyorum. Arada da haftada 1 de somon balığı yemeye özen gösteriyorum.

C vitamini olarak ise en çok askorbik asit bulunan gıdaları inceledim. En iyi c vitamini kaynakları aşağıdakiler.

Kuşburnu 0,450 Maydanoz 0,180 Şalgam yaprağı 0,130 Asma yaprağı 0,120 Yeşil sivri biber 0,100
    Kuşburnu tüketimini arttırdım. Gıda olarak ise maydanozu diyetime ekleyeceğim. Günlük c vitamini ihtiyacımız 75 mg mış.

Şimdi bir de aloe veralı sıkılaştırıcı krem araştırıyorum. Aşağıdakileri buldum ama daha iyi incelemedim.

http://www.kozmetikcim.com/Default.aspx?pageID=18&PID=1629
    http://www.xtra-gel.net/
    http://www.rfarma.com.tr/antibakteriyel/75-aloe-vera-kopuk-losyon.aspx

umutn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş