Deri çatlağı için erken müdahale gerektiren bir durum var mı?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve tantalos tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tantalos

tantalos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    makine mühendisi öğrencisi
    Yer:
    İstanbul-Tekirdağ
    Arkadaşlar çatlaklar hakkında az çok bilgi sahibiyim daha önce de başıma gelmişti, işte geçmiyorlar veya kesin sonuç için lazer tedavisi gerekiyor...Neyse düzenli olarak karın çalışıyordum ama bunun yanında yağ yakımına pek girmedim,yemekten sonra karın da şişince bugün 1-2 saatlik arada alt karında 3 tane ufak çatlak gördüm ve baya üzüldüm:(kol içlerimde kanatlarda biraz var ama karında olmasını istemiyordun:( şuan acil olarak koşuyu artırıyorum ama yine de yayılıp artarsa diye içime kurt düştü veya hazır pembe iken azaltıcı müdahalem olur mu tam bilmiyorum, bazı kremler var ama ne kadar etkili acaba onlar.Bir de
    kardioyu arttırmak anında olumlu olarak fayda getirir mi acaba?

2. tantalos

tantalos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    makine mühendisi öğrencisi
    Yer:
    İstanbul-Tekirdağ
    Neyse hallettim sayılır gliserinli el kremim vardı onla güzelcene masajlar uyguladım, yumuşattım bir sıkıntı çıkmadı.5 sene önce biceps içlerinde 4 sene önce kanatlarda ve hafif göğüs yanlarında çatlamalar olmuştu, zannedersem biraz genetik durum da var ayrıca düzensiz kilo alıp vermem var.Neyse ne kadar doğrudur bilmiyorum yırtılma için çalışırken aşırı zorlama olabilir veya artık sınırdayken beklenmedik bir anda çıkabilir gibime geliyor, son olan duş alıp dışarı çıktıktan sonra oldu deri rüzgardan kuruyunca ters bir harekette çatlak oluştu gibime geldi, ayrıca bu sefer ne olduğuna bakmadan önce çatladığını hissettim, yaprak yırtar gibi durum oldu hızlıca o düz çizgisini hissedebildim değişik bir duyguydu, yapacak bir şey yoktu geriye pembe bir derinin altında bir boşluk kalmıştı:)

Sayfayı Paylaş