Derbide kim gülecek?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mertakb tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Pazar akşamı kazanan kim olucak

Anketin kapanma tarihi 25 Ekim 2009.
  1. Galatasaray

oy sayısı 14
    63,6%
  2. Fenerbahçe

oy sayısı 8
    36,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yazık olmus.. :D

Diyecegim ama simdi fenerin 10 yılda 1 mac kaybedecegi tutar sonra forumdaki itibarımız yerle bir.. :D

2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    O değilde netten izleme imkanı yok mu bir site var ama donuyor yahu :D

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hah hah.. Artık nice 10 yıllara.. :D:D:D

Yine klasiklesmiş bir galibiyet alan FENERBAHCE'mizi gönülden kutluyor, cok fazla fark atıp 6slileri tamamen hayata küstürmediği için tebrik ediyorum.. :D:D:D

Heavyduty gecmis olsun daha yasın genc belki 40 yasına geldiğinde gs kazanır.. :D:D:D

Son düzenleme: 25 Ekim 2009
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Hakemin yaptıkları yeter dedirtecek türdendi. Bir türlü verilmeyen sarı kartlar Fener'i daha da cesaretlendirdi. Keita' nın da yedigi kırmızı kartta ben bir suc göremiyorum, yani Carlos gibi bir profesyonel göz göre göre nasıl böyle bir faul yapabilir, anlamıyorum. Bunların nedenini, hakemin oyunun başından beri oyunculara yeterince göz dağı vermemesi olarak görüyorum.

Ayhan deseniz reziilik ötesi oynadı, genel olarak GS rezil oynadı zaten. Avrupa da korkusuzca oynayan bir takım, neden sadece mahalle takımlarının top koşuşurdugu bir ligde oynanan bir maçtan bu kadar çekinebilir?. Taraftar ugultusu bu kadar mı etkili?. Avrupa'da ne deplasman maçları oluyor ve takımlar buna aldırış bile etmiyor. Yoksa, profesyonelliğe hala tam adım atılamadı mı diye düşünüyorum.

Bu kadar yavaş top oynayan, ileriye dönük oynamayan bir GS hiç görmemiştim. Fenerbahçe de kötü oynadı, ama genel olarak topla oynama yuzdesi daha fazlaydı.

En cok ta Emre ye sinirlendim maçta. Bu ne şımarıklıktır, kendini bilmezliktir hayret yani. Bagırmaktan sesim kısıldı bu adama. GS de o kadar futbol oynaımş birisi, eski takımına nasıl bu kadar öfke duyarak oynayabilir. Yani, futbolcu olsam maç çıkışında, sıkıştırır ve dayanamaz kafa atardım bu adama, agresflik dersininin nasıl oldugunu göstermek isterdim bu adama.

Fener bir kere yener tüm lig hevesini alır, tamamen ego tatmini. GS bundan sonra Avrupa' da daha istekli oynamalı ve iyi dereceler alarak, farkını bir kez daha hatırlatmalı Türkiye'ye. Lig maçlarının hiçbir ölçütü yok maalesef, Avrupa' da iş göremedikten sonra herşey göz boyaması olarak kalır.

5. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol umur :D

Taraftar bu maçlarda çok büyük koz yaa. Galatasaray kadıköyde pısıyor fenerbahçede alisamiyende pısıyor. Buna bi hal çara bulmaları lazım. Ama cidden fener galatasarayla oynarken ölümüne oynuyor helal olsun. Galatasaray malesef psikolojik olarakta çok eksik çıkıyor kadıköyde maçlara ve kötü oynuyor.

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    evet galatasaray çok pısırık oynadı ilk yarı. ama arda oyundan alınmasa vede keitada kendini atırtmasa en kötü ihtimal maç berabere bitecekti

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    2000-2001
    Galatasaray:0 - Fenerbahçe: 0
    Fenerbahçe:2 - Galatasaray: 1
    Şampiyon: Fenerbahçe
    2001 - 2002
    Galatasaray:2 - Fenerbahçe:0
    Fenerbahçe:1 - Galatasaray:0
    Şampiyon: Galatasaray
    2002 - 2003
    Fenerbahçe:6 - Galatasaray:0
    Galatasaray:2 - Fenerbahçe:0
    Şampiyon:Beşiktaş
    2003 - 2004
    Galatasaray:2 - Fenerbahçe:2
    Fenerbahçe:2 - Galatasaray:1
    Şampiyon:Fenerbahçe
    2004 - 2005
    Galatasaray:1 - Fenerbahçe:0
    Fenerbahçe:1 - Galatasaray:0
    2005 - 2006
    Galatasaray:0 - Fenerbahçe:1
    Fenerbahçe:4 - Galatasaray:0
    Şampiyon:Galatasaray
    2006 - 2007
    Fenerbahçe:2 - Galatasaray:1
    Galatasaray:1 - Fenerbahçe:2
    2007-2008
    Fenerbahçe:2 - Galatasaray:0
    Galatasaray:1 - Fenerbahçe:0
    Şampiyon:Galatasaray
    2008 - 2009
    Fenerbahçe:4 - Galatasaray:1
    Galatasaray:0 - Fenerbahçe:0
    Şampiyon:Beşiktaş
    2009 - 2010
    Fenerbahçe:3 - Galatasaray:1
    Galatasaray:? - Fenerbahçe:?
    Şampiyon:?

Son yıl hariç 9 yıldır cimbomu dur duraksız yeniyoruz ve 9 yılın 4'ünde biz şampiyon olduk, 3'ünde galatasaray, 2'sinde ise beşiktaş.
    Demek ki neymiş
    Fenerbahçe Galatasaray'ı yenince ligi boşvermiyormuş[​IMG]
    Galatasaray'ın avrupada gösterdiği süper performansın genele bakıldığında giderek daha da altına düştüğünü ve Fenerbahçe'nin eskisine göre yine genel olarak bakıldığında daha ileriye gittiğini sürekli söylememe gerek yok herhalde:)
    Not: Forvet kâzım değil de semih olsaydı bu maç 8 - 1 gibi birşey olurdu herhalde
    Ah kâzım ah...

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ee galatasarayda 3 şampiyonluk almış hemde bu mali kirizyle dmeki neymiş galatasaray feneri iplemiyomuş thums:

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Galatasaray'ın büyük bir mali krizde olduğu gerçek ancak sürekli transferler yapıp har vurup harman savurduğu da bir gerçek.
    Kısacası mali krizde olması demek borçla pahalı futbolcu alıp başarısız olmuyor demek değil[​IMG]
    Fenerbahçe'yi iplememe konusuna sadece :D ile karşılık veriyorum.

10. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Hakettiği bir galibiyeti aldı Fenerbahçe. Maç başlar başlamaz zaten maçın kimin kazancağı belli oldu. Fener önde pres yaparak başladı. Her ikili mücedeleyi kazandı. Yok hakem şu kararı vermiş yok bu kararı vermiş geçelim bunları golleri çıkar oynanan mücadeleye bak Fenerbahçe fiziken çok üstündü pozisyon bile vermedi. Takımımı tebrik ediyorum. Bu galibiyetle şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu bir kez daha kanıtladık

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    he sadece roberto carlosun senelik ladığı para 6M ;) eline geçen ne gsyı kadıköyde yenmek (tmm hak veriyorum türkiyenin en büyük kulübünü yenmek önemli birşeydir )galatasaray adnan polat döneminde kimseye para savurmadı. ipleme konusunada yanıt bulamaman doğal fener yense ne olur yenmese ne olur sizin elinizia çın bakın n vermişler elinize gs'yı yenince bomboş eliniz hala galatasarayın müzasinde fenerin 2 katı kupa var önce gidip türkiyekupasını al sonra galatasaray yen

12. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    ayhana normalde çok güvenirdim ama dün çok kötüydü bu arada görmedim ama kimse fenerbahçe li futbolcuların galatasaray lı futbolculara uygulamaya çalıştığı psikolojik baskıdan söz etmiyor.tamam bu doğal olabilir samiyende bizde yapıcagız elbet ama artık iş çirkinleşmeye başlayınca öne çıkan hep fenerbahceliler oluyor misal:lugano nun kafası,christian ın arda yı itmesi v.b şeyler hep fenerbahce cephesinden gelişen çirkinlikler ve çirkeflikler.
    psikolojik baskı yapayım derken çirkinleşiyorlar bence hiç hoş bi durum değil.

Son düzenleme: 26 Ekim 2009
  13. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Yukarıdaki yazımda Fenerbahçenin 200 - 300 milyarlık adamlarla ortalığı kasıp kavurduğu gibi birşey mi yazdım ki roberto carlostan bahsetmişsin?

Roberto Carlos sözleşmeyi imzalarken yanında mıydın ya da fenerbahçenin muhasebecisi misin?

Borç parayla yüksek meblağalarda futbolcuları alıp avrupada hiçbirşey başaramayıp türkiye liginde de arada bir şampiyon olmak parayı har vurup harman savurmak oluyor bildiğim kadarıyla?

Kewell, baros, nonda, elano ve giden lincoln kaç para alıyorlar/dı?
    Hepsini bilmiyorum ancak lincoln, almanyada bir gazeteye(bild olması gerekir) yıllık 7 milyon avro aldığını 4 yıl oynayıp futbolu bırakacağına dair bir röportaj vermişti. Türkiye'de bu haber duyulunca adnan sezgin basın açıklaması yapıp lincolnün maaşını yanlış hesapladığını(!) iddaa etmişti.

Bazı galatasarylılar fenerbahçenin tek hedefinin galatasarayı yenmek olduğu gibi çocukça düşüncelere kapılıyorlar.
    Tek amacımız galatasarayı yenmek olsaydı eğer, roberto carlos gibi bir efsaneyi transfer etmezdik, brezilya milli takımında oynayan dos santosu da transfer etmezdik, hatta alexi de transfer etmezdik. Malum sizi selçukla, ümit özatla, mahmut hanefiyle hatta ligi altıncı bitirdiğimiz zaman 6 atarak yenmiştik;)

İplememe konusuna gelirsek, bazı galatasarylılar uefa ve süper kupayı alınca kendilerini real madridle barcelonayla kıyaslamaya başladılar. Hala o tatlı rüyalardasınız ki cimbomun fenerbahçeyi iplemediğini idaa etmek gibi değişik teoriler üretiyorsunuz.

Siz hala sanıyorsunuz ki ruhumuz yeter, x takımın forması yeterlerle oynanıyor bu futbol. Mahalle maçlarından değil bacasız endüstri olan futboldan bahsediyoruz. Paran varsa ve profesyonel köklü bir takımsan, barcelona gibi bir yıl şampiyonlar liginde yarı final diğer yıl uefada yarı final oynayıp o senelerin çok kötü geçtiğini düşünürüsün, ancak Türkiyedeki takımlar gibi isen, birkaç sene başarılı olup kendini o takımlarla kıyaslayarak tavuğun kendini buğday ambarında görmesi gibi hayaller kurarsın.

Not: Konu çok farklı noktalara ve kısır döngüye doğru gidiyor ancak karşınızdaki insan yenilgiyi hazmedemeyip saldırgan tutum izleyince ister istemez kendinizi cevap verme zorunluluğunda hissediyorsunuz.
    Kusura bakmayın...

14. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yine olay vardı bu iki takımın maçında
    kedi köpek gibi bir birlerini yemeleri takımlarının seviyelerini düşürmekten başka birşeye yaramıyor.birde demiyorlarmı dünyanın 3. derbisi falan:)ben aynı gün fb gs maçını değil Superclasico'yu izledim çokta keyif aldım fb gs derbisindeki izlediğim keyfin 10 katını aldım valla:)

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşım sen baya futbol cahiliymişin daha kimin kaç para aldığından haberin yok gelmiş fotbol tartışmaya çalışıyorsun. avrupada birşey yapayan takım diye Galatasaraydan bahsetmende bu cahiliğinin bi başka örneği yıllık 7 milyon dolarmı :D:D 2.3 mü ne alıyordu bak akadaşım bunlar net rakamlardır saklayamazsın zaten 7 milyon dolar verebilecek kulüp mali sıkıntı yaşıyorum demez ronaldinho 10 milyon dolar alıyo 4 milyondolar daha ekleyip olu alırlardı zaten sen baya bi cahilsin ya.

"Bazı galatasarylılar fenerbahçenin tek hedefinin galatasarayı yenmek olduğu gibi çocukça düşüncelere kapılıyorlar.
    Tek amacımız galatasarayı yenmek olsaydı eğer, roberto carlos gibi bir efsaneyi transfer etmezdik, brezilya milli takımında oynayan dos santosu da transfer etmezdik, hatta alexi de transfer etmezdik. Malum sizi selçukla, ümit özatla, mahmut hanefiyle hatta ligi altıncı bitirdiğimiz zaman 6 atarak yenmiştik"

eeebunları evt aynen sadece galatasarayı yenmek için alıyorsunuz he yırtınız bitatraflarınızı avrupada bişeyler yapalımdie ama olmadı kapasitereniz yetmiyor ruhunuz yetmiyor sizn tek odaklanabildiğiniz kıskandığınız galatasarayı yenmek siz ancak dandik ligin şampiyonu olablirsiniz onuda kupa statüsüne soktuğumuzda ordada kaç yıldır şampiyon olamadığınızı sen söyle avrupa zaten yenilgiyi kabulendiğiniz bir yer ee geriye ne kalıyo kıskandığınız takımı yenip hıncınızı almak aklınızca;)

"Siz hala sanıyorsunuz ki ruhumuz yeter, x takımın forması yeterlerle oynanıyor bu futbol. Mahalle maçlarından değil bacasız endüstri olan futboldan bahsediyoruz. Paran varsa ve profesyonel köklü bir takımsan, barcelona gibi bir yıl şampiyonlar liginde yarı final diğer yıl uefada yarı final oynayıp o senelerin çok kötü geçtiğini düşünürüsün, ancak Türkiyedeki takımlar gibi isen, birkaç sene başarılı olup kendini o takımlarla kıyaslayarak tavuğun kendini buğday ambarında görmesi gibi hayaller kurarsın."

eee ne aldın o paraları harcayıpp 3ün1ini yani sadece şampiyonluk oda anca galatasarayla eşit sayıda kupa yok avrupa yok, biz hakanünsallarla marciolarla caponelerle emrelerle okanlarla gitik realmadriten süper kupayı aldık. içinizde hep bu eziklik kalacak kardeş he birde kusra bakmada sen furtboldan anlamayan ama sırf sevki galatasarayı yenip aha dur bi galatasaraylı buliyimde çirkinik yapıp zevk alim dien fenerli gentiğine sahipsin ama işte futboldan anlayan bi fenerlideğilsin tek sorun o

16. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    dünyanın en büyük derbileri sayılan river plate - boca juniors maçlarında her sene kan akıyor barcelona - real madird desen onda da olaylar çabası (ingiltere'yi katmıyorum bile ), tamam ben kan aksın olaylar kavgalar çıksın demiyorum ama yüksek derecede rekabetin olduğu yerde son derece normal şeyler bunlar insanlar, sen tribünlere gidip veya tv karşısına geçip de güleoynaya maç izlemeyi düşünemezsin bu maçlarda

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Kusura bakmada senden konu sahibi olarak daha aklı basında mesajlar beklerdim..

Dediklerinin hepsi tamamen dogru olsa bile (ki imkansız), senin bunları söyleme nedeninin her zamanki yenilme psikolojisi oldugu acık..

Gs kazansa keyiften sarhos olup mesaj bile yazmazdın ama simdi bakıyorumda yenildiniz diye saldıracak yer arıyorsun.. Mesajının bazı yerlerinde üslubu bozmussun bence tadını kacırmayalım.. Yok her sene bunları yasayacaksak ben takıma soyleyeyım arada bir yenilsinlerde sizde susun.. :D:D:D

Son düzenleme: 26 Ekim 2009
    TuGhAn bunu beğendi.
  18. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    yorum yapmıyorum bile...

19. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu seviyesiz yazına futbol yorumu yapardım ancak, senin öncelikle biraz adab ı muaşeret kurallarını öğrenip medeni insanlar seviyesine gelebilerek tartışabilmeyi öğrenmen gerekir.

20. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ben saha içinden bahsettim saha içinde böyle şeyler olmuyor son senelerdeki fb gs maçlarına bak süreklı kavga boks maçı gibi river plate - boca juniors maçlarında böyle birşey olmuyor tamam taraflar süreklı giriyor bir birlerine arjantinde müthiş bir taraftarlık vardır ama saha içinde böyle çirkeflikler göremessinthums:hele hele milli takımda arkadaş olup maçta bir birbirlerine düşücek iki arjantinliyi görmen çok daha zordur.

Sayfayı Paylaş