DenizÜzümü (Efedrin)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve FreeMan_x tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FreeMan_x

FreeMan_x Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Denizüzümü (ephedra campylopoda) : Yurdumuzun hemen hemen her yerinde yetişen her zaman yeşil, uzun ömürlü, çalı görünümünde bir bitkidir. Gövdesi incedir. Yaprakları, gövde üzerine karşılıklı, çapraz şekilde dizilmiştir. 2 metreye kadar yükselebilen, sarı ve kırmızı renklerde meyveler veren, dalları yeşil bir çalı türüdür. İçerisinde efedrin adlı alkaloid ve tanen bulunur.

Kuru dalları suda kaynatılıp suyu içilerek kullanılabileceği gibi meyveleri de yenebilir. Bütün bu yararlarının yanında, uykusuzluk, huzursuzluk ve dolaşım sistemi problemlerine neden olabileceği için dozunda ve kısa süreli kullanılmalıdır.

Arkadaşlar malum efedrini bilmeyen yoktur hiçbiyerde bulunmuyor artık bizde araştırdık doğal halini bulduk acaba aktarlarda satılıyormu bu ot olmadı dağa bayıra çıkıcam önümüz yaz definasyona 1-2 ay kaldı.Bu otu bilen kullanan varmıdır acaba forumumuzda ?

terkiflimak bunu beğendi.
  2. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    ilk defa burda gördüm açıkçası. bende harıl harıl efedrin aradığım günleri bilirim. dediğin gibi yaz geliyor. definasyona ufaktan başlamak gerek. eğer efedrin etkisi yaparsa gerçekten süper olur.

3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende ilk defa duydum efedrin var bende ama kullanmıyorum en son denedigimde resmen yamuldum kaldım:D bu bitkiye bende bakayım bir

Sayfayı Paylaş