Dengesiz mi çalışıyorum sizce?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NStalker tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. NStalker

NStalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Değerli hocalarım, Arkadaşlar;
    iki sorum olacak 1.si;

1,85 77 kiloyum göbek bölgemdeki yağları eritmek için ve biraz kas oluşturmak için 15 gün önce spora başladım hem spor salonu hem yüzme havuzu, başımda spor eğitmeni olmadığı için yeni başlayanlar için çalışma programını buradan çıkardım sorum şu 16 dkk yüksek tempo koşu bandında cardio yapıyorum öncelik göbek eritmek için 16 dk yeterli midir bir de yaptığım programdaki hareketlerin ağırlıkları bana göre çok dengesiz mesela;
    Yeni olduğumdan Bench press hareketinde bar hariç 20 kg kaldırabiliyorum zorlana zorlana
    butturfly hareketinde 40 kg rahat tamamlıyorum seti
    Lateral Raises de 7,5 - 7,5kg dambll çok rahat bitiyorum
    hareketleri 8-10-12 set olarak yapmaya çalışıyorum hareketler arası kilo farkları dengesiz değil mi?

ikinci sorum;
    Göbek bölgesini eritmek kas oluşturmak için çok çaba sarf ediyorum bölgesel yağ eritme diye bir şey var mıdır? mekik sürekli yapıyorum yaptığım mekik yağ erimesine engel teşkil eder mi? cardio yeterli mi sizce 16 dkk yüksek tempo? son olarak programı tamamladıktan sonra havuza giriyorum rahatlamak için havuza girdiğimde kendimi zorlamam gerekiyor mu yüzerken havuzda yüzme göbek eritir mi?

Not: Beslenmeme dikkat ediyorum öncelik şekeri kestim abur cubur tarzı yiyecekleri de kestim üstüne beslenmede dikkat etmek gereken bir şeyler var mıdır?

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleme: 5 Mayıs 2014
  2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    amacın tam olarak vücut geliştirip hacim kazanmaksa kilon ideal,bölgesel yağ yakımı yoktur fakat sıkılaştırabilirsin.Eğer amacın hacim kazanmak değilde fit bir vücut ise koşuyu arttır,karbonhidrat alımını düşür proteine ağırlık ver,mekik göbek eritmez kim ne derse desin benim sabit fikrim budur mekikle göbek falan erimez sıkılaştırırsın bu yüzden cardioya ağırlık vericeksin çalışma programına gelirsek kasların alışması için fazla yüklenmene gerek yok sağlam bir programa da ihtiyacın yok 1. ayını doldur tüm kaslar alışınca sağlam ve düzgün bir program çıkar düzenli çalış.Tekrar başa dönelim eğer amacın hacim kazanıp şişmekse kilon ideal yağ yakma yoksa ileride tekrar kilo alma yoluna gidersin,bu hiç cardio yapmıycağın anlamına gelmez haftada 1 gün kondisyon amaçlı koşu ve cardiyo hareketleri iyi olur,istediğin hacime gelmeye başladıktan sonra yada belli bir yere geldikten sonra yağ yakımı için uğraşırsın ki vücudun şekillenmiş olduğu için hafif yağlanmaların göze batmayacak emin olabilirsin

3. NStalker

NStalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cvp için emeğine sağlık hocam yani benim şuan yaptıklarımda bir yanlış yok diye anlıyorum doğru mu cardio yapıyorum programı uyguluyorum arkasından havuza giriyorum 2 günde bir sürekli uyguluyordum bu dediklerimi?

4. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    hedefini fit bir vücut olarak kabul edelim ve şöyle diyelim koşuyu 25 dk ya çıkartalım fakat aralarda durmadan seri yürüyüşle dinlemeler koyalım 1-2 dakikalık. örn. 5 dk koş 1 dk seri yürü bunu 4 kere tekrarladığını düşün,yüzmede seri ol bol hareket iyidir,ağırlık kaldırırken kendini zorlama standart ağırlıklarla hareketi düzgün tamamla,akşam 7 den sonra yemek yeme karbonhidrattan uzak dur doğal beslen abartmadan ye.Gidişatında yanlışlık yok diyebiliriz sadece 1. ayını doldurduğunda güzel bir program çıkart kendine.Herkesin çalışma stili farklıdır ve her çalışma herkeste aynı etkiyi göstermez bu yüzden kendini en iyi tanıyacak olan sensin :)

Sayfayı Paylaş