Dengesiz gelişme?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve murad1 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, bu spora başlayalı yaklaşık 80 gün oluyor. İlk 2 ay alıştırma antrenmanı yaptım. Şu an yaklaşık 3. hafta bölgesel çalışıyorum. Tuhafıma giden olay göğüslerimdeki kaydettiğim ilerlemeyi diğer bölgelerde göremiyorum.

Bench Press 30 kilodan 70 e çıkardım. Tabi ki diğer kas grupları daha ufak ama oranlama yaparsak %100 geçiyor. Omuz pressi 20 kilodan 30 çıkardım. Triceps 1.5 aydır aynı yerde sayıyor.

Bilmiyorum yanlış nerede? Acaba her kas grubunu çalıştırma tekniği farklı mı?

Bütün kaslara pramit sistemi uyguluyorum. Acaba bu sistem sadece bench press te mi işe yarıyor?

Teşekkürler..

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    pramit sistemi belli bir süreyi geçmiş sporcular için değil miydi? triceps programın nasıl kaç tekrar çalışıyosun bilmiyorum ama triceps düşük tekrar sayısı istiyo. herkesin çabuk gelişen ve zor gelişen kasları mevcut ağırlık artıramıyosan cheat yaparak ağırlık artırmayı dene zamanla kas liflerin o ağırlığa alışır. şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

murad1 bunu beğendi.
  3. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüs biceps triceps omuz 4*8

Bacak kanat 4*10

Pramit sistemi hafiften ağıra doğru olduğu için kafama yatıyor. Arabanın vitesi gibi düşün 1 2 3 4 diye arttırıyorsun.

4. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    öyle ama konunun birinde flexor hoca pramit uygulayacak altyapın var mı gibisinden bişey demişti ordan aklımda kalmış :) triceps ilerlemiyosa triceps programını değiştirmeyi denemelisin herkeste her hareketin verdiği etki farklı oluyo

murad1 bunu beğendi.
  5. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Temel Triceps hareketleri belli ne kadar değiştirebilirsin?

Push down

Alına yatarak barbell

Ayakta barbell

Kick back

French

Dips

French hariç hepsini yapıyorum.

6. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    fazla hareket yapmıyo musun :confused: 6 hareket yapıyosun sanırım. bence 3 hareket bile işini çok rahat görecektir belki fazla hareket yaptığın için gelişim durmuş olabilir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:23 ----------

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/triceps-t62.html

burda da hareketlerin çeşitli kombinasyonları verilmiş belki yardımcı olabilir sana hareket çeşitliliği bakımından

murad1 bunu beğendi.
  7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Biceps ve triceps te bu aşamada toplam 12 seti geçmemeye çalışın.Siz 5 hareket ve 4 set yapıyorsunuz.Yani toplamda 20 set.En kolay overtraining olan kas tricepstir.Zaten göğüs ve omuz çalıştırırkende bu kası yoruyorsunuz.

murad1 ve gs01 bunu beğendi.
  8. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar normalde 4 hareket yapıyorum. Değişmeli açıklama yazmayı unuttum.

4*8 * 4 16 set yapıyor. 8 tekrar yaptığıma göre sizin hesaba geliyor.

Triceps yapmadığım günler dar tutuş bench ve şınav çalışmayı düşünüyorum. Yani haftada 2 sefer çalıştırmış olacağım nasıl?

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  9. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Set sayılarını azaltmayı deneyebilirsin.

murad1 bunu beğendi.
  10. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    16 set değil de 12 set yapmanı tavsiye ederim.3 hareket ve 4 set olarak.Dar tutuş bench triceps e çok vuran bir hareketti.O hareketi triceps çalışması yapacağın gün yapman daha iyidir.

Ben ufak kasların başlangıçta 2 gün zorlanması taraftarı değilim.Zaten dediğim gibi bunlar diğer bölgeler çalışırken de aktif olarak kullanılıyorlar.

murad1 bunu beğendi.
  11. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Çok fazla hareket yapıyosun triceps için, 3 harekete indir

Sayfayı Paylaş