dengeli bir yasam

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bloodylance tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhabalar büyüklerime küçüklerime,aranıza yeni katıldım epeydir takip ediyorum aslında ama aktifliğim şu sıralar.ben uzatmadan soruma geçmek istiyorum,boyum 172 kilom 77, vucudumda %20 yağ oranım var spora gidiyorum 1 haftadır,spor altyapım var 3 seneye yakın boks yaptım ancak body fitnessta okadar istikrarlı olamadım toplasan 5 ayı geçmez,şuan diyet yapıyorum ve ben zayıflarken kas gelişimimi arttırmak istiyorum.sorum şu üniversiteye gidiyorum sabah giderken 2 yumurta(birinin içi yok) öğle yemeği okulda 12 de oluyor haslanmış tavuk salata,okuldan 4 te çıkıyorum 5.30 gibi salonda oluyorum,öğle yemeği ile salona giriş saatleri arası çok acıkıyorum,diyet yaparken kasımın erimemesi ve gelişmesi için SIFIR ŞEKER SIFIR KARBONHİDRAT'lı bir protein tozu aldım antremana girerken çok halsiz ve aç oluyorum gitmeden bir ölçek protein tozu alsam bana zararı olurmu?takip ettim forumda 3 aydan önce kullanmayın dmeişsiniz ancak benim durumum birz farklı gibiydi tekrar konu açmak istedim,eski sporumdan kalma birde amino 2700 üm var bunuda antremandan sonra 4 kapsül yada ne önerirseniz alsam? yorumlarınız benim için değerli,lütfen gözümden kaçan birşey olduysa forumda,beni affedin okuduğunuz için teşekkürler,saygılar.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Sabah adam gibi bir kahvalti ardindan bir ara ogun, ogle yemeginde ise karbo+protein alirsan 1 saat once de protein tozu al, gucun kuvvetin protein tozu nedeniyle degil bir onceki ve sabah alacagin karbo ile yerine gelir. Idman sonrasi amino alabilecegin gibi kahvaltida iki, ogle yemeginde iki de alabilirsin.Beslenmen zayif oncelikle bol bol yeni baslayanlar ve beslenme forumu baslik sabitlerini okuyup, bilgilenmelisin.

3. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    aslında ben kısa geçtim şuan ki kahvatımı söylmek istiyorum (okul başlamadı) sabah iki yumurta birinin sadece beyazı,beyaz peynir bir miktar domates 3-4 adet zeytin tam buğrday bir dilim ekmek,şekersiz çay. öğle yemeğinde tavuk göğsü ızgara yapıyorum yağsız yanına yoğurt,akşam salata mevye gece yeşil çay ve çok açsam lıght yogurt yada süt. ama üni başladığında böyle olmuyor sabah aynı kahvaltıyı yapabilirm öğlen 12 de haşlama tavuk salata kepek yada buğday ekmeği yok beyaz var, antreman 5 buçukta,o süre zarfı içerisinde acıkacağım için şekersiz karbohidratsız protein içeceğim halsiz ve yorgun olduğum için.. spordan sonra amino asit.akşamda salata yogurt meyve.onaylıyormusunuz bu beslenme biçimini??(ceviz fındık hergün tüketirim,sabah ve öğle ekmek birer dilim yerim,gece yeşilçay)bu beslenme zayıflarken kasları diri tutmama ve geliştirmeme müsaitmidir?

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır onaylanması imkansız.Antremandan 30dk-1 saat zamandan sonra karb ve protein ağırlıklı bir beslenme yapmalısın.Ayrıca antremana çok aç girersen performansın azalır, sakatlanma riskin artar.Antremandan önce alacağın protein tozu da seni kendine getirmez.Antreman yaptığın sırada ne çok aç ne de tok olmalısın bu yüzden antremandan 2-3 saat önce karbo ağırlıklı beslenme şart.Başarılar.

bloodylance ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş