Deneyimli arkadaşlar Yardım lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve getstoned tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. getstoned

getstoned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar arkadaşlar,
    90 kilodan 110 kiloya kısa sürede çıktım şimdi tekrar kilo vermeye çalışıyorum ama şöyle problemim var.
    işim ile evim arası 2 saat gidiş 2 saat dönüş toplam 4 saat yol çekiyorum gün içi çalışma ile beraber akşam eve döndüğümde spor salonuna gidecek enerji pek kalmıyor akşam yemeklerime özellikle dikkat etmeye çalışsamda spor yapmadan yemeyi kısarak kilo verilmeyeceğini biliyorum.
    sizden ricam akşamki yorgunluk için ne tavsiye edersiniz.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Spor yapmada yemeyi kısarak kilo verebilirsin.

3. getstoned

getstoned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bumudur yani ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır, o sadece yanlış bildiğin bir şeyin düzeltilmiş hali. GÜnde 4 saat yolculuk yaptıktan sonra yorgunluk hakkında yapılabilecek bir şey olup olmadığını bilmiyorum.

5. getstoned

getstoned Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    benimde bildiğim birşey var sadece yemeyi kısarak verilen kilolar sağlıklı değil ve çok kısa sürede tekrardan geri alınabilecek kilolardır.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hah, sporsuz kilo verilmezi düzelttiysek devam edelim. Sporsuz kilo verilir ama sağlıksız olur, geri alınır diyorsun. Geri almak için beslenmeyi bilmemek, ipin ucunu kaçırmak lazım. Günlük kalori ihtiyacının üzerine çıkılmadıkça geri kilo almak kaçınılmaz bir son değil. Burada ne kadar uzun süre diyet yapıldığı ve ne kadar kilo verildiği önemli. 10 kilo veren insanla 30 kilo veren insan aynı olmaz. Uzun süreli diyetlerden sonra bir anda eski hale dönülürse rebound yağ depolaması gerçekleşebilir. Bunu önlemek için alınan kalori miktarı yavaş yavaş arttırılır. Haftada 200 kalorilik artışlar gibi. Böyle yapıldığı zaman bu geri kilo alımından kurtulunur ve daha sonrasında da sadece vücudun ihtiyacı kadar kalori tüketerek bulunan durum muhafaza edilebilir. Fakat bu sadece geçici süreliğine diyet yapmayı değil yeme alışkanlığını tümden değiştirmeyi gerektirir ki zaten bu olmadığı sürece başarıya ulaşacak bir diyet yoktur.

Spor yapmadan kilo vermenin asıl tehlikesi kas kaybı riskidir. Yağ yakarken bir yandan kas kaybı da gerçekleşir. 110 kiloda değil belki ama daha düşük yağ oranlarında bunun riski artar. Kas kaybıyla birlikte gerçekleşecek bir yağ yakımı da fizikte önemli bir iyileşme sağlamaz. O diyet bittiğinde fit birisi olunmaz, eski halin biraz daha küçük bir versiyonu olur. Elbette sağlık açısından hala daha iyi bir yere gelinmiş olunur ama görüntü çok iyi olmaz. O yüzden spora vakit ayırmak lazım. Salona ayıracak vakit kalmıyorsa evde dumbbellarla bir antrenman programı yapılabilir.

Sayfayı Paylaş