deneyimlerim sadece aktarmak istedim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kopskop tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kopskop

kopskop Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bu forumda hep ilk aylar hep tüm vücudu çalıştırmamız gerektiğini söylüyolar forumda yani ilerki evrelerin programlarını uygulamamızı. ben 3 hafta ısındıktan sonra 3 ay her gün tek kas grubu çalıştırdım. ve sonucu tahmin edemezsiniz. önceki deneyimlerime göre bunun yararı %200 daha iyi oldu denebilir. acaba neden böyle diyorlar ki yani mantığı ne...bu cok daha yararlı olduğuna göre..? whey protein de kullanıyorm bu arada.daha önceki gitme dönemlerimdede kullanmıstım.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kendinde diyorsun daha öncede yaptım bu sporu diye ve öncekilere göre kıyaslıyorsun.. Yani belli bir altyapıya sahipsin demekki.. Ve zaten ne yapsan iyi gelişim saglarsın mantık olarak ilk baslarda.. Bu yüzden erkenden bu kadar yüklenmemek lazım.. Bu sporda gelişimi uzun vadeli bir sekilde planlamak lazım..

Herkese önerilen ort 3 ay vücuttaki hamlığın gitmesi, vücudun bu spora alışması, kaslardaki gerilmeyi düzgünce saglayabilmeyi öğrenmek, hareketleri nizami yapmak, bu sporun temel mantığı kabul edilen seyleri ögrenmek (beslenme, dinlenme) için verilen bir süredir.. Kişi kaslarının verdiği tepkileri gözlemler, bu sporla ilgili teorik bilgisini yavas yavas pratiğe döker..

Kısacası ort ilk 3 ay günde tek bölge çalışmamak gereklidir.. 1 ay tüm vücut, 2. ve 3. ay günde 3 bölge vs şeklinde çalışılmalı daha sonra 2 bölgelik veya 1 bölgelik "kişiye özel" programlara geçilmelidir..

3. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    heavy duty arkadaşım :D iyice araştır başla :D ağır gir sürantre ol 2 ay çalışama ama yinede 2 ay boyunca her aynaya baktığında gelişiyor olsun 2 ay sonunda devam et :D aşırı mı kaçtım ? :D

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
  4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    gelişiminin %200 daha iyi olduğunu yazmışsın.

ben de sana şunu söylüyorum vücudunun sakatlanma riski %200 daha yüksek... gereken diğer açıklamaları zaten umur yapmış...

5. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış örnek olmak istemem şakayla yaklaştım :) Umur'un söyledikleri doğrudur.

Sayfayı Paylaş