Deney tüpü gibi vücut!!!

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve pesimeest tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. pesimeest

pesimeest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir-Karşıyaka
    Öncelikle herkese merhaba.

Benim vücut biraz garip.Yağlanma var ama her bölgede aynı değil.Çok kilolu da sayılmam.Vücudumun şekli deney tüpünü andırıyor:D.Üst ince ama kalça ve bacaklar özellikle de baldırda çok yağlanma var hatta bütün yağlar orada birikmiş de diyebilirim.Göbekte var ama çok değil,onu pek dert etmiyorum ama ordan aşağısı fenalarda.

Daha önce ne vücut çalışmam oldu ne de başka birşey.Bir hafta boyunca sitedeki yazıların çoğunu aralıksız okumuşumdur.Bölgesel yağ yakmanın mümkün olmadığını biliyorum.Sağlam bi kardiyo çalışması düşünüyorum ama yağ yakımı her bölgede eşit olacağı için alt tarafın yine üste göre ezici üstünlüğünü sürdürmesinden korkuyorum.

Önerilere ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

2. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakarken her bölgeden yakarsın ama üst bölgede yağ fazla yağ kalmadığı için de vücut yağlı bölgeden yakımını yapacak doğal olarak.Genelde bayanlarda olan yağlı bacak,popo sorunu bu.Kimi vücutta ço kilo versende o kısımlar istediğin forma girmiyor.Estetik uygulamasına başvuruyor insanlar.

pesimeest bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    vuctda yaglar ilk olarak göbek kalça bel gibi yerlerde depolarnır son olarakda oralardan yakılır. azimli sabırlı bi sekilde kardiyo ve diyet yaparsan halledersin. bu spora pek aşina olmadıgın belli oyuzden forumu araştırmanı tavsiye ediyorum

pesimeest bunu beğendi.
  4. pesimeest

pesimeest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir-Karşıyaka
    Teşekkürler birkaç sorum daha olcak.Ayrı bir konu açmak istemedim.Vücut geliştirme salonuna yazılamadığım için çareyi bu sitede arıyorum.

Bende ne nabız ölçer var ne de koşu ayakkabısı.Mesela converse ile koşarsam sorun olur mu yada nabız ölçerim de yok.Adminlerimizin özellikle buna vurgu yaptığını biliyorum ama nabız ölçer olmadan evimden çıkıp koştuğumda vücudumun yağ yaktığını nasıl anlarım.Mesela terlemem ve yorulmam yağ yakmaya başladığım konusunda bir ölçüt olabilir mi?

Son sorum ise şu: Acaba kardiyo göğüslerdeki yağları da yakar mı? Göğüslerim biraz çıkık da,yandan kadın gibi duruyor çok moralim bozuluyor.

Şimdiden Teşekkürler...

Kilom : 70

5. barmel

barmel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    aynı benim vücudu anlatmışsın... kilom 93, gören sen zayıfsın diyor ancak kalça ve bacaklarda yağlanma var. göbek ve kolda bide yüzde yok. birde taekwondo ve body ile uğraşıyorum. kaslı vücut yapım var kilom ondan 93... boyum 1.83....

Birde şu göğüs konusunda bendede göğüste yağlanma var... Jinekomasti mi Yağlanma mı bilmiyorum ama... ama seninki inşallah Jinekomasti değildir. Eğer 14-17 yaş arasındaysan göğüste jinekomasti çıkar ama geçici bi durumdur.. 20+ ise jinekomasti kalıcıdır ameliyat çaredir...
    Teşekkürler...

pesimeest bunu beğendi.
  6. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    jinekomastiyle alakası oldugunu sanmıyorum jinekomasti genellikle steroid alımından sonra görülen bi etki yani seninki büyük ihtimalle yagdan dolayıdır:) bol bol kos idmanı kesme sabırlı ol diet yap düzenli beslen olur yani olmaz die bişey yok ama çok çalısmak lazım tabi vücut hamur gibi istediin şekli verirsin:D yeterki nası yoguracagını bil:):))

pesimeest bunu beğendi.
  7. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Converse kesinlikle koşmak için uygun bir ayakkabı deil. Tabanı çok düz ve ayak sağlığını olumsuz yönde bozacak bir ayakkabı. Sadece koşmanın yağlarını eritmekte çok faydalı olacağını sanmıyorum yeni başlayanlar için evde çalışma programları var onlarada bi göz atsan iyi olur.

pesimeest bunu beğendi.
  8. barmel

barmel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    kesinlikle katılıyorum. En azından Yedek bir ayakkabı alın. Çok iyi sadece koşuda kullanabileceğiniz 15-20 TL ye ayakkabılar mevcut piyasada. "Çabuk yırtılır, Çabuk Yıpranır" e hocam sen bunla maç oynarsan tabi yıpranır. Sen sadece Koşu yaparken kullanacağın ayakkabı al. Koştuğun zeminde önemli, Sabah Çimde koşmak, Çim kokusu ile falan çok güzel. Ayrıca şu futbol sahalarının etrafında zemini kırmızı beyaz çizgili koşu pistleri var. Oranın yumuşaklığı kauçuk gibi bişey orası tam koşulacak yer...
    Teşekkürler...

pesimeest bunu beğendi.
  9. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Nabzin yag yakim araliginda olup olmadiginin ogrenilmesi icin nabiz olcere falan yok bunu kendi kendinize anlayabilirsiniz, eger kosarken veya herhangibir aktiviteyi yaparken nefes nefes kaliyorsaniz siniri asmissiniz demektir yani kosarken nefes nefese kalmamis olup ornegin konusabiliyor olmaniz gerekli. Ha benim fikrimi sorarsaniz nabiz falan hikaye, interval yapin ucurun nabzi

pesimeest bunu beğendi.
  10. pesimeest

pesimeest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir-Karşıyaka
    Çok sağolun arkadaşlar bütün sorularıma cevap aldım.

Teşekkürler

barmel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş