Deltax beslenme günlüğüm..

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Deltax tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    8,30 kalktım

11:30
    2 dilim tam buğday ekmek
    1 domates
    5 6 zeytin
    200+ gr lor
    2 beyaz 2 tam yumurta
    1 bardak yağsız süt

14:30
    300-350 gr hindi yağsız tuzsuz haşlama
    1 dilim tam buğday kepek ekmeği
    3 adet ev köftesi

bugün araları 3er saate indirmem gerekti işim olduğu için..

Demin yani 23,15 gibi 1 kase bulgur pilavı yedim evdekilerin kendileri için yaptıkları pilav biraz yağlıydı fakat ciddi karnım acıktığından yedim. Hayırlısı :)

2. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    8,30 kalktım

11:30
    2 dilim tam buğday ekmek
    1 domates
    5 6 zeytin
    200+ gr lor
    2 beyaz 2 tam yumurta

14:30
    300-350 gr hindi yağsız çok az tuzlu haşlama
    2 dilim tam buğday kepek ekmeği
    1 kase yoğurt

3. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Dün tartıldım 129

4. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün yediklerim

sabah classic kahvaltı :p
    11:00
    2 dilim tam buğday ekmek
    1 domates 1 salatalık
    5 6 zeytin
    200+ gr lor
    2 beyaz 2 tam yumurta

15:00
    300-350 gr hindi yağsız çok az tuzlu haşlama
    1 dilim tam buğday kepek ekmeği
    5 yemek kaşığı pırasa

5. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    2. Öğretim okuduğum için okuldan önce 2 öğünü ayarlamak biraz zorlamaya başladı. Bende öğün saatlerini değiştirdim.

11'de kalktığımı var sayarsak. 15'de ilk öğünüm gece 11'de de 2. öğünümü yemeyi düşünüyorum 11 biraz geç gibi tabi fakat okuldan geldiğim gibi yiyeceğim anca bu saate denk geliyor.

Bugün yediklerim;

Okula gitmedim bugün..

17:00 ilk öğün

500 gr tavuk içine 3 yumurta kırdım 2 dilim tam buğday kepek ekmeği ile yedim.

21:00 ikinci öğünüm olacak

Karnıyarık yaparken annem bana özel ayrı bir tarafta kıyma yaptırdım.
    Bu kıymanın içine 4 yumurta kırıp afiyetle yiyeceğim..

Protein bakımından zengin bir gün oldu gibi :p

6. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Dün yediklerim

öğlen 1 yada 2 tam hatırlamıyorum dışarıdaydım
    100 150 gr kadar tavuk buttu sanırım
    yanında yine 100 gr kadar dolma içi pilav
    1 kase mercimek çorbası
    1 dilim ekmek

1 saat sonra küçük bir kaçamak 1 bardak bira içtim

akşam 19:00

1 tabak mercimek çorbası
    200 gr kadar tavuk göğsü az tuzlu ve az yağlı
    1 dilim ekmek

7. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Lanet kilo 129 da çakıldı. Her seye rağmen devam..

8. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    2 buçuk ay geçmiş ve ben tartıda 136 kiloyum kötü gerçekten çok kötü bir gündü
    sabah yeni tanıştığım diyetisyenimle yeni bir yola çıktım artık kendimi birilerinin kontrol altında tutmasını istiyorum birilerine hesap vermeliyim vazgeçmemeliyim vs.

2011 Kan tahlillerime göre durumum hala taş gibi hiç bir rahatsızlığım yok sadece diyet yapmam ve zorlamaya başladığında spor yapmam gerekiyor.

Bazal metabolizmam inanılmaz derecede fazla imiş
    Uyku halindeki bazal metabolizmamı şu ana kadar hiçbir kişide görmemiş

Gibi gibi sohbet ettik işte

Başladık

Bugünden itibaren ara sıra yazarım menüleri..

9. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    diyetisyende 136,5 çıkmıştım şuan 132.9 kilodayım kilo bilgilerini geçicem belki sonra menüleride eklerim

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Menüleri eklicene yediklerinin makro degerlerini ekle,sunu bunu yiyorum demek bize ne kazandiricak?sukadar kalori alyorum bukadar KH su kadar protein aliyorum diceksin bizde yorum yapip gaz vericez sana yani:)

11. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    kalori hesabını yapmayı hem sevmiyorum hem yapamıyorum ama sanırım öğün başına 350-400 kalori alıyorum

134 kg'yim bu arada bayramda tatlılardan biraz kilo aldım ama devam ediyoruz
    bu seferki diyet ağırdan gidiyor
    yani tam olarak diyet değil
    her şeyi yiyorum öğünlerim çok ne bileyim meyvamı dondurmamı arada tatlımı da yiyorum
    yani tam olarak diyette hissetmiyorum kendimi azar azar veriyorum

12. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    130.8 olmuşuz 1 haftada 4.4 kilo verdim

13. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    200 gram almışım fakat
    1 kg yağ vermişim 1 kg kas almışım

14. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    128.8 devam ediyoruz

genel olarak günlük menümü ekleyeyim

sabah 1 yumurta 1 dilim peynir 2 dilim ekmek domates salatalık özellikle çiğ kırmızı biber
    yada halk ekmeğin ligtı ile 2 tost 1 çay (halk ekmeğin lightı normal unonunkiler ile kıyaslanınca yarım sayılabilirmiş)

öğlen 1 kase çorba 1 kase günün yemeği 4 yemek kaşığı pilav/makarna

akşam
    4 yumurta büyüklüğünde et/tavuk/balık
    2 dilim ekmek veya 4 yemek kaşığı pilav

gibi her hafta çok değişiklik yapıyor diyetisyen bir hafta devamlı sebze yiyorum bazen bir hafta her akşam sebze ile protein beraber veriyo falan çift rakamlara ulaşmayı başarabilirsem daha ayrıntılı bir şekilde yazıcam

şunuda belirtmek isterim şu an her hangi bir aktivite yapmıyorum kilo verme yavaşlamaya hatta durmaya başladığı zaman sporuda işin içine katıcaz

15. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Tekrar bırakıp kiloları geri aldım hatta üstüne yine koydum
    Son durumu yazmak istedim sadece belki 1 - 2 kişi merak ediyordur yapabildi mi acaba diye ama yok..
    Son çare olarak gastrik bypass ameliyatı olmayı düşünüyorum ücret konusunda endişelerimi giderdikten sonra tam olarak olacağım yada olmayacağım diye haber veririm
    özellikle diyetten sonra nasıl bir kafaya bürünüyorsa beynim durduramıyorum nerede hata yapıyorum bilmiyorum
    utanarak söylüyorum şuan 141 kg :(

konu ile ilgili çeşitli videolar izliyordum fakat beni buna iten en büyük kişi bu cici kız oldu

16. kbsy23

kbsy23 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    viyana
    geçen hafta okumuştum bu konuyu. mesajların kesilmesinden anlamıştım kilo alma evresinde olduğunu :)

abi videoda da diyor sen kafa olarak bitirmedikten, yemeği azaltmadıktan sonra yine kilo veremiceksin. 105 kiloya kadar düşmüssün ne güzel niye hakim olmadın ki kendine. 35 kilo almışsın dile kolay. ilk önce sorunu bul bence. neden bu kadar kilo alıyorsun. çok fazla abur cubur mu yiyorsun, çok fazla fast food mu yiyosun nedir yani?

17. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle kontrol ettiğin için tşk ederim :)

Videoya gelince doğru kafada bitirmek gerekiyor ama şöyle anlatabilirim. Olayın kafada bitmemesi için etrafımda dönen dolaşan tek bir neden bile yok ama işte normal diyetler yani beslenme çeşitleri bunları yapabiliyorum gayette iyi gidiyorum 20 kilolara kadar verdiğim zamanlar oldu ama bir an geliyor o bir anı anlatmak mümkün değil gibi bırakıyorum o anda ne olduğunu anlamadan kendimi fast food içerisinde buluyorum 1 öğünde 1 pide, kahvaltıda yağlar, ballar, salamlar, kaşarlar ve bol bol şekerli çaylar. Neredeyse her gün alınan zero bile olmayan en az 1 lt cola çeşit çeşit alınan tatlılar hepsi özenle beğenerek severek alınan şeyler.. duramıyorum önünde hükmedemiyorum bunları yazarken bile 5dk önce yediğim akşam yemeğinde 1 pide 1 tabak ıspanak ile ve yanında dolu dolu 1 tabak prinç pilavı yedim aklımdan geçen ne biliyor musun ? bi sultaniye söylesem mi kendime şöyle 2 tane hatta iyi gider..

Bilemiyorum gerçekten çok garip anlayamıyorum kendimi yolda yürüdüğüm zaman ki kış geldi 5 er kiloluk botlarla yürüyoruz bacaklarım ağrıyor sanki artık kendimi taşıyamıyor gibiyim. En kötüsü bunları anlatacak kimsenin olmaması ailem bile benimle dalga geçerken kendimle baş başayım kendi kendime çare olmam azmetmem gerekiyor ama korkuyorum çünkü ne zaman rejime başlasam biliyorum o rejim bitecek ve yine kilolarımın üstüne kilo katacam belki dedim bu ameliyat bana çare olur ama nerdee SGK'nın karşılamadığını öğrendim hani 143 kilo bir adam sağlıklıdır kendi başının çaresine bakabilir ya.. her neyse o paralar bana çok fazla şuan tamamen salmış durumdayım canım sıkıldıkça yiyesim tek dikkatimi verdiğim atlamamaya özen gösterdiğim öğünlerim neme lazım 1 kilo az yerim falan zafiyet olur.

Çok fazla şey yazabilirim fakat gerek yok şöyle yakın zamanda kiloya bağlı bir hastalık falan gelse de yok olup gitsem her gün çektiğim eziyet yerine daha iyi bir çıkış gibi

18. sthammer

sthammer Guest

öğrenilmiş çaresizlik.. sen bile kendine acıyorsun.. en çok neye odaklanıyorsan onu hayatına çekersin, olumlu ya da olumsuz.. bir an önce diyete başla, yardımcı olmaya çalışalım.. taşı delen suyun kuvveti değil damlaların sürekliliğidir denemeyi bıraktığında yenilmişsindir denediğinde değil, Yine dene yine yenil, daha iyi yenil ama pes etme, uçamıyorsan koş, koşamıyorsan yürü, yürüyemiyorsan sürün ama hareket etmeyi sürdür.. bir arkadaş yakın zamanda 135 kilodan 107 ye düştü ve iyi gidiyor, neden olmasın, diyete başla..

19. lololo

lololo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Bayanlar bolumunde aradigim cevaplari bulamadim belki siz yardimci olabilirsiniz... Yag yakimi odakli antremanlarda beslenme ne sekilde olmalidir?
    Kas seviyem iyi durumda fakat 1.67 boy 55.0 kg fat mass 12.6 fat %22.8 durumda.
    1.5 aydir haftada 5 antreman olmak uzere once gym kol-gogus-sirt-karin-bacak calisip ardindan 50 dak yogun tempolu spining cycle yapiyorum.
    Yediklerime dikkat ettgimi dusunsemde 1.5 ayda verdigim kilo total weightde 2.5 fat mass de 2.0kg ve bence az bir rakam. Sanirim problem beslenmede... aydinlatici bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim... Tesekkurler...

20. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Konuma cevap gelsin belki bi motive olurum diye bir süredir bekliyordum fakat bugün kendimi inandırıp diyete başladım ve ondan sonra senin yazını gördüm ilginç oldu :)
    Dediğim gibi başladım ama hızlı olmalı çünkü sabırsızım çok fazla katlanamıyorum biliyorum yaptığım zaman gün içerisinde 3 zeytin yiyeceksin deseler onu bile yapabilirim
    Bu nedenle bu denemede şair hızlı olmak istiyor :)

her neyse sadece yediğim şeyleri direk azaltmak var kafamda yok kas yanmış yok kaslarım erimiş deri sarkmış umurumda değil hastalık mı ? ölmek mi var sonunda ? razıyım

Bugün sabah yediklerim

Gece 5.30 da uyandım
    kahvaltıdan kısa bir süre önce
    1 levothiron ( doğru yazmamış olabilirim troid ilacı işte benimkide bir aralar çıkmıştı tahlil falan istemiyorum içmeye başladım )
    1 benexol ( multivitamin zayıflama etkisi olduğunu duymuştum )

Kahvaltı
    4 tam yumurta
    1 kk peynir.

2 saat sonra 1 bardak yeşil çay

Sayfayı Paylaş