Deli Gibi KARBONHIDRAT basıyorum :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jesse_James tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar

boyum 185 kılom 66.250 gr anlıycagınız uzere zayıfım . 2 hafta once spor salonuna yazıldım ve hocamın tavsıyesıyle bı yemek programı ve supplementler takvıyesı yaptık. Kısaca ozet geceyım ;

sabah kahvaltıda 2 haşlanmış patates 2 hşlanmıs yumurta buyuk dılım peynır yarım ekmek 2 bardak sut

öğlen 2 veya 3 tavuk but kanat vb. veya tonbalıgı

ara öğun 250 ml sute 90 gr karbonhıdrat tozu

aksam yemegı makarna pılav baklagıllerden yardırıyorum

yatmadan once 150 ml sute 60 gr karbonhıdrat tozu

spor a gıttıgım gunler antremandan once bırde bcaa toz muscletech kullanıyorum . bu arada karbonhıdrat tozu hardlıne progaıner

program boyle ama 15 gunde ınsan 50 gr almazmı :( aglıycammmm sızce ne yapmalıyım .zaman sıkıntım yok 7 8 ayda bıseyler olsun ama

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bende Bi "Deli" Gibi Yerdim Ama Yarım kilo Bile Alamazdım : ) Doktora Gittim Bana Bağırsak Paraziti Olabileceğini Söyleyip İlaç Yazdı İlacı Kullandım Bitirdm Snrasında Gene Eskiden Nasıl Yiyiorsam Öyle Yemeye Devam Ettm Ama Bu Defa Hızla Kilo Almaya Başladm. Sana Önerim Bi Tahlil Yaptırman Olacak. Ufacık Parazitler Başa Bela Olabiliyor : )

3. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    bız vermezmı derdındeyız arkadas almazmı derdınde
    :))
    ben sana eskıden gun ıcersınde yedıklrımı soyleyım onları ye bak nasıl kılo lınıo :)

4. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    kardesım yaptırdım bı sıkıntı yok onda benm babam falan da zayıfmıs evlenınce almıs doktor dıyor metabolızman hızlı yapcak bısey yok :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:03 ----------

KARDESIM solede bızde uygulayalım valla sıkıntı yok bekar evı zaten kendın pısır kendın ye olayındayım bu porgram hafıf mı kalmıs bana

5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Bence deli gibi karbon tüketmen kilo artışı sağlamaz. Vücudun zaten yağ tutmuyor. Anca kas kütlesi kazanarak kilo alabileceksin bu da uzun bir süreç.

6. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ne yapım yanı aynen devam mı edım spora bu sekılde proteın tozu falan almam gerekıyormu veya baska bısey ayrıca bu kadar cok karbonhıdrat karacıgere zarar verebılır dedı doktor .gecen yuzumde bı ıkı sıvılce cıktı en son 7 yıl once sıvılce cıkmıstı benden bende dedım ne iş doktora anlattım o dedı fazla abanma karbonhıdrata ama spor hocası doktor bılmez sen iç diyor arada kaldım

7. PaleHorse

PaleHorse Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Benim yağ oranım %13-%18 arasında gidip geliyor, yani yağ fazlam var ve kurtulmaya çalışıyorum, buna rağmen performansımı korumak için uyguladığım diyet seninkinden çok fazla kalori içeriyordur. Öğünlerini büyütmen daha faydalı olacaktır. Whey, casein, balık yağı, multivitamin ekleyebilirsin diyetine maddi durum müsaitse. Daha çok yumurta ye, et ye (sığır, tavuk, balık farketmez), süt iç... Gün içinde falan bir şeyler atıştır. Fıstık, badem, fındık, ceviz...
    Antrenman programın nasıl? Sağlam bacak çalışıyor musun? Gainer tek başına kurtarmaz.

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şikayet ediyorsun ama birşey yemiyorsun ki sen...

"makarna yardırıyorum" demişsin. ama senin o yardırdığın ana yemeklerin benim atıştırmalıklarım gibi bir şey. bak bakalım, benim bulk dönemimdeki normal beslenme rutinime:

sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek BSN protein tozu + 500ml süt

2 saat sonra sabah kahvaltıda 200gr lor peyniri üzerine 3 yumurta kırıyorum. birkaç zeytin salatalık vs. 'tatlı' kısmında ise yaklaşık 200-250 gr kadar peynir (kaşar + süzme beyaz) 3 dilim çavdar ekmeği, biraz bal,

öğlen 2 veya 3 tavuk but göğüs + ayran yeşillik + yanına makarna / pilav.... ya da sulu köfte/et yemeği (tepeleme tabakta)

antreman sonrası: 1 ölçek whey + 500 ml yağsız süt

aksam yemegı çerez (fıstık) + et yemeği veya tavuk + ayran / yoğurt + yeşillik

yatmadan once ya da akşam yemeğinden 2-3 saat sonra: 100gr lor + 1 su bardağı yağsız süt

sen et yemeklerinin yanına, makarna pilav esmer ekmek, ne bulursan ekle, asıl öyle yardırmış olursun.
    bunu yap, eğer kilo alamazsan, git bağırsaklarına parazit testi yaptır. çünkü fiziksel birşey var demektir.

Jesse_James bunu beğendi.
  9. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0

şikayet etmıyorum yanlıs anlamıssın bu arada verdıgın bılgıler ıcın cok saol aynen uygulamaya calıscam . parazıt konusunu yaptırdım bırsey cıkmadı . doktor metabolızman hızlı demıstı ama denıycem pekı sana bısey sorcam bende hardlıne progaıner var karbonhıdrat tozu yanına bıde proteın tozu whey almamın bana nasıl faydası olur ? ayrıca hardlıne ı almakla hata mı ettım ?

10. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben bu hardlıne progaınerı sutle ıcın demıs ama ben su ıle ıcıyorum bı zararı olurmu sut bende asırı gaz yapıyor ..

11. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öğlen pilav,makarna yemeyipte sonraki ara öğüne karbonhidrat tozu tüketmene anlam veremedim. Ayrıca akşam yemeğinde de et,balık eklemen yararına olucaktır.

12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Önceki konum: Antreman günlüğü

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    baslıgını okuyunca mın bı kılo x 6-7 gr alıosun sandım nerde delı gıbı karbo basmıslıgın :(

proteını arttır yanı her ogunde an az bı 100 gr et ye

sabah ole sute gerek yok 3-4 yumrta ve yanına peynır ekle

bu arada karbo tozuna bosa para verıosun aynı paray gıt makrna falan al

ogunlerın ogun degıl once onu duzelt

14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Diyet dönemindeyken günlük tükettiğim karbonhidrat miktarı senin kilo almak için tükettiğinden fazla. Ayrıca bırak karbonhidrat tozunu doğru düzgün pilav, bulgur, yulaf veya makarna ye. Ne gereği var bunlar varken onu tüketmenin.

Alfamatador, KhoSe, Phil_Heath ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Büyük ihtimalle salondaki hocasının tavsiyesiyle, hocasından almıştır. Tamamen duygusaldır yani..

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    b-kompleks viatmini kullanman gerekir...

bu olmadığı , vücudun bunu almaması halinde ,tutmaması halinde metabolik sorunlar yaşanabilir...özellikle "sindirim ,absorbsiyonu "açısından...

apikobal b, aç karna günde 1 tane...

Danny Boy ve Jesse_James bunu beğendi.
  17. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ya aslında maddı durumda benm sıkıntı yok ama bana kımse sunu al falan dıye soylemedı kendım burdan arastırıp ogrendıgım kadarıyla basladım . gaınerı da burdan gordum yanına amıno asıtte aldım sonra balık yagı hapı da aldım ama caseını ılk senden duyuyorum ve multıvıtamını bana ne acıdan faydası olur caseın ın acıklarsan sevınırım ..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:01 ----------

yok bızım salonda satılmıyor supplementler ben sadece burdan arastırdım kılo alamayanlar genelde gaınera basvurmus ben ogunlerde yıyorum pılavı makarnayı balıgı tavugu ama yınede ek olsun dıye aldım karbonhıdrat tozunu da ..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:04 ----------

arkadasın bırısı multıvıtamn al demıs onla aynı gorevı gorur mu yoksa ayrıca b vıtamını mı alayım .. ayrıca ben balık hapı tuketıyorum gunde 2 3 tane oda b 12 falan dı galıba aynı gorevı goruyormu ?

Son düzenleme: 9 Şubat 2012
  18. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    Draft arkadaşımında önerisiyle ben günde ortalama 250gr. protein 400-450gr. karbonhidrat alıyorum supplementsiz .. göz önünde bulundurursan yararlı olacaktır ...

draft bunu beğendi.
  19. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım ben bekar evınde kalıyorum yanı tmm maddı olarak bı sıkıntım yok ama her öğünü o kadar çesıtlı ve ozenlı hazırlayamıyorum gr olarak yanı sen bana soylersen neler tukettıgını memnun olurum yanı o 450 gr nasıl ve neyle alıdıgını yazarsan sevınırım

20. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    yemeklerden önce gainer tüketme iştahını keser (özellikle süt ile içiyorsan)
    iştah açıcı olarak b vitamini takviyesi kullanabilirsin sana faydalı olur..
    bol kalorili besinler tüket(makarna , pilav , ekmek gibi)
    süt tüketebilirsin .. abartmamak şartıyla
    bol ekmek tüket ve sabahları lor peyniri ile
    gainerler(kilo aldırıcılar) sadece destek ürünlerdir ve ASLA gerçek bir öğünün yerini tutamaz , sen çok sağlam beslenmiyorsan bunların HİÇBİR faydasını göremezsin
    sabah kahvaltısı en önemli öğündür kahvaltılarını asla atlama iyi beslen

hemen söyleyeyim hepsini tektek yazamıyorum şuanda ofisteyim mesaim bitmedi fakat bugün yediklerimi kısaca yazayım

sabahları 5 yumurta sarısı 1tam,5 dilim hindi salamı 1 bardak 1/2 yağlı süt

ara : ofiste Poğaça yedim çayla 2tane :) arkasından 1 tane muz

öğlen : 200gram gr.haşlama tavuk göğsü-2 tabak makarna veya pirinç pilavı

şimdi gidince de tıkınıcam :) fırında patates veya haşlanmış patates yerim 2-3 tane arkasından 2 tabak daha makarna+salata yerim zeytin yağlı ... akşam 6:30 gibi de spora gidiyorum 7:20 de akşam yemeği yicem 250gr haşlama tavuk /sen ton balığıda yiyebilirsin/veya kırmızı eet bekar evindeysen en güzeli kıyma hem yapması kolay hem hazırlaması ...

tekrar pilav ... patates .. bol bol yanında zeytin yağlı salata ve pastörize yoğurtta tüketebilirrsin ..

lokantalarda tabildot ev yemekleri var hem fiyat açısından uygun hem beslenmen için ideal ) Bekar olduğun için diyorum yapamıyorsan diye ..

Ben Pek fazla uymuyorum bu yazdıklarıma ... :) genelde daha fazla yiyorum :D kuru üzüm ceviz falanda tüket fıstık elma ..

abur cuburdan asitli içeceklerden ve madde bağımlılığından kaç (alkol-sigara)
    uyku zamanlarıda önemli hergün belli saatlerde yat kalk 3 gün zorlanırsın 3 günden sonra bünyen alışır ... sporunuda özenle sindire sindire ve hareketleri nizami yaparsan gerisi gelecektir ... sakın ağırlık yarışına girme hiç bi zamanda emeksiz yemek olmaz .. 3 kuruşa 5 köfte satılmaz satılırsada her zaman o et den şüphe et .. ! saygılar Bir Amatörden tavsiyeler ... :)

Son düzenleme: 9 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş