Definisyonum Doğru mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve burakbakigs tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. burakbakigs

burakbakigs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    definisyon 2

kahvaltı

yulaf kepeği galetası ( krep )
    3 yumurta beyazı
    1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği
    2 kaşık lor peynir
    1 bardak sade kahve

ara öğün ( okul zamanı sadece )
    1 adet yeşil elma

öğle ( spordan 2-2:30 saat önce )
    125-150 gram piliç biftek ızgara
    1-1,5 bardak kepekli makarna (haşlama)
    2 kase çorba

spordan hemen sonra
    whey protein yarım ölçek

sporda 30-45 dk sonra

150 gram piliç biftek ızgara
    1 - 1,5 bardak makarna haşlama
    1 kase çorba

ara öğün 2 - 3 ceviz 5 gram leblebi

yatmadan önce yağsız sütlü whey protein

çorba : lahana-soğan-domates-maydanoz-yeşil biberin suda haşlanmasıyla olan bir çorba

etlerde ekstra bir yağ yok kendi yağında katiyen tuz kullanmıyorum sadece leblebide olan tuz - abur cubur kesinlikle yok kola ice tea filanda hiç bir şeyde şeker kullanmam ( yaş : 16
    boy 1,80 kilo 68-69 ) kilo vermeye devam ediyorum fakat göbekte olan yağları en aza indirmek için haftanın 4 günü idmanım var her gün 30 dk 11-12 km ile koşu + 10 dk bisiklet ( 55 - 65 devir seviye 4-5)

ağırlık idmanım tekrarlar fazla yapıyorum max kiloda çalışmadığım
    için yaşım gereği fakat ( tek taraf olarak) kolda 10 göğüste 12 arka kolda 6 7 üst omuzda 6 yan omuz 7-9 enseye cekiş 25 35 göğüse 30 40 kanatlar ( çift ) 30 kg çalışıyorum . karın kası : adonis için 150 tane tekrar 6 set 2 hareket , alt ve üst karın için : 4 hareket 2 si alt 2 si üst toplam 375 tekrar 12 set , kol göğüs sırt omuz 3x15 -20 arasıdır .

2. burakbakigs

burakbakigs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir bilgili insan yokmu tavsiye verebilecek ??

3. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Fazla kırmızı et tüketme yag yakma dönemlerinde genelde beyaz ete yüklen makarna pilav türveri seyleride kepekli kullan mesela kepekli makarna ve bulgur pilavı senin icin daha iyi secimler olucaktır . Gece yatarken whey proteini sana + bisi katmaz lor peyniri tüket kasein etkisi yapıcaktır ve gec sindirilicektir gece boyunca böylece vucudun beslenmis olur . Aklına takılan bisi olursada sorabilirsin

4. burakbakigs

burakbakigs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zaten kırmızı et tüketmiyorum hep beyaz et tüketiorum peki ne zaman whey protein içmeliyim ??

5. UnderCoveR

UnderCoveR Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Sbah ilk iş olarak whey alabilirsin wheyin anlamı kana hızlı karısan yani senin kritik noktalarda kullanman gereken protein tarzı antreman sonu ve sabah kalkar kalkmaz ilk iş olarak icmen dogru olucaktır

6. burakbakigs

burakbakigs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır peki bende şuan göbek bölümünde az yağ var ama üst 3 karınkası gozukuo adonisler ise belirgin başlayalı 6. ayım 2 3 aya protein ve cardio ile 4 veya 6 ama belirgin karın kasları cıkarmı

7. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaş yatmadan önce whey'i sütle karıştırıp öyle içiyorum demiş, eğer ekstradan casein proteini kullanmıyorsa whey'in emilimini yavaşlatacağı için gece yatmadan süt ile karıştırılıp içilebilir, ayrıyeten sütten de bir miktar casein gelir zaten.

Lifli gıdalar tüketilebilir definasyonda, salata ve benzerlerini ihmal etme, bitkisel proteinleri de ekle mönülerine ( aminoasit çeşitliliği için) bol su iç. Vücudu aç bırakma, öğünlerini 5-6'ya böl. Profesyönel sporcu değil iseniz tek seferde 40-50 gr protein almanıza gerek yok.

Karın kasları genelde vücudunun ne kadar yağsız olduğuyla orantılıdır, bunun illa şu tarihte çıkacak diye bir süresi de yoktur. Azimli ol, sabır göster, beslenmene dikkat et zamanla olur.

İyi çalışmalar.

burakbakigs bunu beğendi.
  8. burakbakigs

burakbakigs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki ben ortalama kalori hesapladığımda 1800 civarı cıkıyor sporuda eklersem 1400 filan bide benim bi abim çalışıyo yap oranı ondada var ama sert yağları ondan katın kasları gözüküo bende yumuşak alt karın dakiler bu niye böyledir ? :confused:

Sayfayı Paylaş