definisyona geçiş

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ayberk123 tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    onumuzdeki 1 ay memlekete donececegım ıcın baska bır spor salonuna yazılmayı dusnuyorum yenı spor salonlarına alısmam zaman aldıgı ıcın ıyı calısamıyorum bende cok detay ıstemeyen kardıo yapıp 11 olan yag oranımı ıyı bı dıyet bıraz dusurebılırım dıye dusundum

dusundugum program soyle hafta 2 gun off 5 gun calısma her gun 40 dk ılerı sevıyede kendımı zorlayarak( 20 kosu bandı 20 moonwalk ) kardıo

1.gun: 40dk kardıo+mıde
    gogus (temel 2 hareket)
    on kol(temel 2 hareket)
    sırt(temel 2 hareket)
    2.gun : 40dk kardio+mıde
    kalan bolgeler

bu sekılde bısı dusunuyorum bu sadece bı on calısma dıyelım yanı supersetler koyup tekrarları bıraz artırıp antreman hızımı bıraz artırım bu dsusuncelerımızı sızın goruslerıne gore sekıllendırecegım sımdıden tesekkurler ....

dejawuzone bunu beğendi.
  2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu sistem için haftada 5 gün çok fazla. Zaten programını göğüs-kol-sırt ve omuz-triceps-bacak olarak ikiye bölmüşsün. bu durumda 4 gün çalışma daha uygun olacaktır.

Bunun yanında kardiyo yu ağırlık antremanı sonrasına koyman hem ağırlıktan daha yüksek perf almanı hem de daha çok yağ yakmanı sağlayacaktır.

Ayrıca dier kas gruplarında olduğu gibi üst üste karın çalışman çok sağlıklı değil.

ayberk123 bunu beğendi.
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Yani % 11 olan yağ oranını definisyon için daha aşağı çekmeye çalışıyorsun ? Neyin definisyonunu yapmak istiyorsun ? Tabi ki istediğini yapabilirsin ama Etiyopyalılara benzemek gibi bir gayretin yoksa mevcut durumda kas kütleni arttırman lazım.

dejawuzone, CarpeNoctum ve ayberk123 bunu beğendi.
  4. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    bu aradak boy kılo ve spor gecmısımı yazmamısın yaklasık 2 yıldır yapıyorum onun oncesınde duzensız 1.5 yılım var 179 boyunda 81 kıloyum

mantıklı 4 gun yapabılırım antremanı ayrıca ana amac kardıo oldgu ıcın onu once yapmak ıstıyorum antremandan sonra yaparsam 40 dk cıkarmam mumkun degıl

bu yag oranım sıx pack ıcın yeterlı olmadıgı ıcın 7 lere kadar dusurmek ıstıyorum zaten gecen yaz 7-8 fılandım 3 aydır cok dısarda yememden dolayı oldu sanırsam

super set yaparken aynı bolgeyı mı supersetlım yoksa yok zıt bolgeler mı bu konuda tecrubesı olan var mı ?

tesekkurler...

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Süper setin çeşitleri vardır. Aynı bölgeyi de süper set olarak çalıştırabilirsin farklı bölgeyi de. Bu sana kalmış bir şey. Ama karında antrenmanında aynı bölgeyi tavsiye ederim. Şahsen ben öyle çalışıyorum ve halim kalmıyor.

ayberk123 bunu beğendi.
  6. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    kauss pekı antremanla ılgılı ne dusunuyosun cok kas kaybı yasarmıyım ?

7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    beslenme saglam ise kas kaybı yaşamanın o kadar kolay olmadıgını düşünüyorum.bu biraz supplement şirketlerinin politikası gibime geliyor.bana kalırsa ben kendimle çelişerek yinede bcaa tavsiye ederim :D

ayberk123 bunu beğendi.
  8. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    nitrococuk ya sen vg ıle ılgılı bısı bılmıyosun ya ben bu sporda yuzde 11 yag oranı sıx pack ıcın oldukca yuksek bı orandır cogu fıtness modelın yag oranı yuzde 5 6 dır.

2-) sen benım kas kutlemı nerden bılıyosun ben onu cozemedım demekkı kas kutlem bana yeterlı gelıyokı yag yakmak ıstıyorum

3. o kadar fıtness model var adamların yag oranı yuzde 6 hıc etyopyalılara benzemıyolar

yazdıkların cok on yargılı ve sacma olmus yınede tesekkur ederım .

9. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    * % 11'de abs' ler görünür. Senin yağ oranın % 11 ise ve sen hala abdominalleri göremiyorsan, senin kas kütlen küçük demektir. Fotoların, kilon, boyun olmadığı için bu şekilde bir mantık yürütüldü.

* % 5 yağ oranının çok akıllıca bir iş olmadığını belirtmek isterim, umarım fitness modellerinin yılın 365 günü o şekilde gezdiklerini düşünmüyorsundur. Halihazırda fitness modeli isen % 11 vücut yağındaki bir kaç resmine bakabilir miyim ? Ayrıca şu an ki kilon ve boyun kaç ?

10. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    %5 hayati sınırlar ve bu değeri koruyan çok yoktur :) nitrococuk haklı arkadaşım.

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ocak 2013
    TheKing bunu beğendi.
  11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Açıkcası pek kas kaybı yaşayacağını sanmıyorum. Önemli olan beslenmedir. Ama bu konuda kuşkun varsa bcaa temin edebilirsin. Yıkımı en aza indirirsin.

ayberk123 bunu beğendi.
  12. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    kılom boyum yukarda yazıyor fıtnessmodel fılan degılım oyle gezmedıklerını de bılıyorum zaten benım hedefım yuzde 5 fılan demedım 11 de abs bence gozukmez yada gozuksede net olmaz tabı bu kısının yaglanmanun vucudunun neresınde oldugunada baglı . bende ıstedıgım gıbı gozukmuo . sosyal ortamlarda resım paylasımını dogru bulmuyorum .

13. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    %11 yag oraninda abdominaller gorunur. %12de bile ust iki pack gorunuyor genelde.

%5'te de buyuk ihtimalle solugu hastahanede alirsin.

%7-8 yag orani + dslr full frame makine + eli aliskin bir photoshop rotuscusu her turlu hat gosterme isini cozer. :)

Bu arada biraz kutleni arttirmaya bak bence de. Karin kaslari ile birlikte incecik kollar ve tahta gibi gogus istemiyorsan tabi. Yoksa herkesin kendi vucudu kendi begenisi.

technical1967, ayberk123 ve nitrococuk bunu beğendi.
  14. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    dedıklerıne katılıyorum ama bu yaglanma konusunda bıraz hassasım yanı hacımlenıcemd erken ısın ucu kacınca toplamak zor olur gıbıme gelıyor. sgk 37.5 fılan kollarım . bı sure daha hacımlenmeye devam o zaman...

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Yavaş büyümeyi hedefle bir süre daha.

Haftada 0.5kg ve ayda toplam 2kg hedefin olsun mesela. Bundan daha fazla kilo alıyorsan düşür kalorilerini.

Karın kasların görünmüyor ama hafif yanlarındaki yağlar hariç pek göbeğin yok değil mi? Bu durumdaysan biraz daha bulk gidebilirsin. Özellikle ilk 1 veya 1.5 sene içerisinde kazanımlar daha hızlı olduğundan biraz daha kütle kazanıp zayıflamayı tercih edersen daha iyi olur. Çünkü diyet yaparken de kas kaybı yaşayacaksın. Biraz daha garantiye almış olursun böyle.

Tartıyı ve kendini aynada takip et. Fazla yağlanmadan büyümen gerekiyor çünkü belli ki bu konuda hassassın.

Başarılar dilerim,

technical1967 ve ayberk123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş