Definisyon!!!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Crusadertr tarafından 21 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Crusadertr

Crusadertr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar yaklasık bı 2 aydır bulk donemdeyım bu bole mart ayına kadar gıdıcek ama defınısyon hakkında hıc bı fıkrım yok defınısyon donemınde ne cesıt bı antreman uygulamam lasım superset vs tabi once diet war sonuc olarak dıkkat etmem gereken teme prensıpler nelerdir ?

2. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Definasyon için yapman gereken tek şey aldığın kaloriden daha fazla kalori yakmaktır. Bunun da en iyi yol diet ve cardiodur;)

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Aldığın kaloriden daha fazlasını yakarken mevcut kas ölçüsünüde korumak veya en az kayıpla geçirmek. Diyet, kardio, süperset, fazla tekrarlı çalışmalar ile bunların senkronizasyonu ve optimizasyonunu iyi ayarlamak;
    Diyette şekeri kesiceksin yağ ise az miktar sıvı yağ bağzı hafif yemeklere konulduğu kadar. haşlanmış tavuk, pirinç lapası, salata, yumurta beyazı, , kepekli ekmek, bol su, günde 6 öğün az miktar sık öğünler, yağ yakımı sürecine uygun amino asit, şekersiz karbonhidratsız protein tozları, cla, l-carnitin gibi ürünler vs. vs. haftanın kaç günü koşu, kaç günü ağırlık ve sürrantrene olmamak, kas kaybını önlemek için ideal kardio süresi ve şiddeti vb. gibi şeyler definisyon döneminde aklımızı kurcalayan şeyler olur.

4. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Definasyonda kas kaynımı önlemek için sadece cardio+diyet yapılsa daha iyi olmaz mı?

Sadece aerob çalışma yaparak sanırım kas kaybı engellenebilir?

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hayır tam tersi mevcut kas kütlesini korumak için ağırlık çalışılmalıdır kaslara düzenli olarak verdiğin uyarıyı kestiğin taktirde yıkım çok daha fazla olur helede kario ve diyetle daha da hızlanır.

crespo143 bunu beğendi.
  6. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Centaur sizin dediğinize göre bir ömür v.g yapmak gerekir ama kas kaybı olmasın diye?

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bir bakıma öyle crespo vücut kullanacağından fazla kası üzerinde bulundurmuyor. kullanmadıkça küçülüyor yalnız uzun ve sağlam bir alt yapı varsa tekrar başlandığında çok çabuk eski forma gelinir. Genetik ve alt yapı iyiyse kayıp sadece belli bir seviyede olur yine atletik adaleli yapı belli ölçüde kalır. Hatta evvelinde ağırlık sporu yapmış ve bırakmış ve ölçü kaybetmiş birisiyle spor yapmamış ama aynı ölçü ve kiloya sahip biri karşılaştırıldığında fiziksel kuvvet olarak çok farklar oluyor. Nankör bir spor derler ama bence nankör değil herşey olması gerektiği gibi.

8. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ne yalan söyleyeyim biraz hayalkırıklığına uğradım Centaur.Ben bu sporu maksimum haziran ayına kidar filan yapabilirim.Sonrasında okul bitimi,askerlik iş güç bulma.Bir bir buçuk sene sonda ancak başlayabilirim gibi ve tekrar başladığımda erimiş olmak istemem.

Birşey daha sorcam(çok soruyorum ama bilgilenmek isterim) ben birde şunu duymuştum kg başına 0.8 gr protein alındığında kas kaybı olmuyormuş spor yapmayan insanlarda

9. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    beni gorusum soyle,yemeyi cok iyi ayarlaman lazim protein ve sebze tuketimini yuksetmelisin yagali yemeklerden kacinilmalisin tabiki yaga almak zorundasin ama bu yaga iyi yaga olsun or.veriyorum baliktan,avudadodan yada cla kulanmalisin cunku yaga almasan enerjin olmas o yuzden kotu yagalardan kacinip iyi yaga almalisin arkadaslarin dedigi gibi super set ve set aralarinda fazla dinlenme, idman sonrasi cardio cok onemli ve tabiki su gunde en az 3 lt su al...saygilarimla

crespo143 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş