Definisyon herzaman yapılarak yani hacim değilde hep definisyon çalışması yapılırsa n

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve @COMMANDO@ tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. @COMMANDO@

@COMMANDO@ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Definisyon her zaman yapılarak yani hacim değilde hep definisyon çalışması yapılırsa ne olur? Az da olsa kaslar gelişir mi?

Lütfen konuyu kilitlemeyin çünkü forumda bununla ilgili bilgi bulamadım!

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    benim görüşüm vücudunun ihtiyacı olan protein miktarını alırsan ve enerji için vücudunu protein yakmaya zorlamayacak derecede karbonhidrat alırsan gelişebilirsin..ancak elbette bulk taki kadar bir gelişim sağlayabileceğini düşünmüyorum.kısa bir süre için deneyip vücudunun nasıl tepki verdiğine bakabilirsin

desperados ve @COMMANDO@ bunu beğendi.
  3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Teoride definisyon calismasi temel prensipler yerine getirilerek yapiliyorsa yag yakiminin devam etmesi gerekir. Yag orani da %7'lerin (rakamdan emin degilim) altina dusunce ciddi saglik problemleri bas gostermeye basliyor bildigim kadari ile. Besin alimini arttirip, fitness amacli bir programa donup, kas kutlesini ve yag oranini sabite yakin bir oranda tutmak en sagliklisi olur zannediyorum bir noktadan sonra.

Isin psikolojik yonune gelirsek surekli definisyon pesinde kosmak son derece zahmetli bir is. Celik gibi bir irade ile vucudun isteklerine hayir demeyi gerektiriyor. Bunun 4 mevsim yapilmasini cok saglikli bulmuyorum, definisyon bagimliligi da her bagimlilik gibi kisiye zarar verir.

@COMMANDO@ bunu beğendi.
  4. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Tabi ki olur. Gelişmeni sürekli şekilli, formda görünecek durumda olarak da sürdürebilirsin. Öyle olmak için de her yerinde liflerin bile görünecek kadar yağsız olmana zaten gerek yok. Bu aşırısı profesyonellerin yarışma öncesinde yaptıkları olaydır su içmemeye kadar gidebilen ayrıntıları vardır. Doğru bir şey olmadığı için onu sadece o zamanda yaparlar. Yarışmada en iyi durumda olmaları gerekir. Çünkü rakiplerinin hepsi zaten mükemmel. Bulk bi yöntemdir. Bunların hepsi yöntemdir zaten kanunlar yok sporda teoriler var sonuçlar var deneme yanılmalar var bilimin felsefenin bilginin yardımı var. Bünyeni, vücudunu zamanla tanıyıp duruma göre değişiklikler yapmak var. Her gün belli kas gruplarını çalıştırmak da yöntemdir, tek günde tüm vücudu çalıştırmak da yöntemdir. Rahmetlinin ismini ağır iş koyduğu dur durak bilmeden ağır kilolarla çalışıp egzersizleri yavaş yapıp vücudunu patlatacak hale getirmesi sonra da uzun zaman dinlendirmesi de yöntemdir. Sonuçta kabul göreni parçalı çalışmak olmuş. Demekki genelde işe yaramış.

desperados, @COMMANDO@, NHFL ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Tehlikeli yağ oranı %3 diye biliyorum ben.

Çünkü fitness modelleri hep %4-5 civarında geziyor ve definasyon+bulk çalışma tarzı gibi birşey yapıyorlar.

Greg Plitt bir videosunda yağ oranının %4-5 olduğundan bahsediyordu ve asla ölçü almaması gerektiğini söylüyordur. Çünkü orantıyı bozacak en ufak bir hacim alımı adamı işinden ediyor.

@COMMANDO@, aneximandros ve 307KD bunu beğendi.
  6. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    bellı bır sevıyeye geldıgı zaman vucut .onu koruma yollu calısmalar yapabılırsın.hep defıne kalabılırsın bunun yolu ıdman +kardıo ıle olur boyle hacımde alırsın ama bu cok uzun zamana yayılır .yanlız sunu bılmenı ısterım boyle elde edılen kas yogunlugu daha kalıtelıdır.sımdı dusun bulk olmussun.vucut kas yuzdesı kazanır ama su ve tuz tutulumuyla cok sısıkın gorunursun.defıneye yonelık kas kazanımları daha kalıcı fakat uzun sure de elde edılır.cok duzenlı ıdmanlar.cok duzenlı beslenme ıle vucudunu her zaman fıt ve defıne tutabılırsın.haftada bır gun dıetımı bozarım 3 senedır.o gun ne ıstersem yerım.ama dıger gunler dıetıme sadık kalırım.ve vucudum senelerdır fıt durumdadır.ve olcu kaybı veya kılo alımı yasamadım.

onemlı olan sey kafada herseyı bıtırmektır.ıstemekle calısmakla hersey elde edılır .
    saygılar dılerım.

@COMMANDO@, 307KD ve sohbetseli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş