Definasyondan kütleye geçiş

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ercanturkmen tarafından 3 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ercanturkmen

ercanturkmen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar son 2 aydırn definasyondaydım ama ilk kütle dönemimde fazla bulk olmamışım sabırsızlığımdan dolayı bu yüzden definasyonla birlikte kendimi çok ince ve kaslardan kaybetmiş gibi görmeye başladım. Bu yüzden yazında yaklaşmasıyla yaza hazır olmak için tekrar kaslarımı şişirmeye karar verdim. Yani 2. kütle dönemine geçiyorum. Belim 84 oldu definasyonda. Hoccamla konuştum kütle yaparken yağ yakmak mümkün mü diye sordum evet dedi. Bu yüzden şimdi hem kaslarımı arttırırken hemde belimi biraz daha inceltmeye çalışıcam. Kütle dönemimde yapmayı düşündüklerim şu şekilde eksiklerimi yazarmısınız acaba?

2. sorumda normalden biraz daha fazla kalori almadan kas kütlesi artmazmı. İllaa fazla kalorimi almamız gerek. Eğer öyleyse fazla kalori alarak yağ yakmamız mümkün olmayacaktır. Yani kaslar illa kilo alarakmı artış gösterir? Kalori 2000 de kalsa ben az set ağır bassam kaslar biraz daha şişmez mi? Benim istediğim önümüzdeki 2 ayda definasyondan çıkmış vucudumu biraz daha toparlamak ve biraz daha şişirmek. Ama beli kalınlaştırmadan.

Kütle dönemi
    1- Kalorime dokunmıcam. Yani kütledeyim diye ekstra fazla almıcam (2000 kalori olacak günlk)
    2- İdman günleri 500 kal daha artacak (2500 kal), boş günler 2000 kaloride kalacak.
    3- Protein: Kilo başına 2 gram alıcam
    Yağ: 30 gram (270 gr)
    Karbonhidrat: 2000 – Protein+Yağ = Bu şekilde alıcam. İdman günleri fazladam aldığım 500 gramın hepsi karbonhidrat olacak.
    4- Proteinler hayvalsal olacak, karbonhidratlar komplex, yağlar doymamış yağ ve sağlıklı yağılar olacak. (Zeytinyağı, tereyağı ve kuruyemişteki yağlar gibi)
    5- İdman az set, ağır kilo olarak yapılacak.
    6- İdman öncesi komplex karbonhidrat(Makarna) + protein (whey protein,amino asit gibi), idman sonrası sadece bu zamanda olmak şartıyla hızlı karbonhidrat (Üzüm suyu) + protein alınacak (Tavuk,whey protein, amino asit gibi)
    7- Akşamüzerinden itibaren karbonhidratlar kesilecek.
    8- Akşamları 8 den sonra protein dahil hiç bir şey almayacağım. Yağ yakmak için.
    9- İdman günleri, idmandan sonra 15 dakika minder hareketleri, 15 dakika da koşu olacak. Bu dönemde yağ yakımı yavaşlayacak ama biraz daha hızlandırmak için sabahları aç karnına 15-20 dakika koşu yapılabilir.
    10- Mide hareketleri en az 1 gün arayla yapılmalıdır.
    11- İdman olmadığı günler yağlanma olmaması açısından karbonhidrat biraz azaltılacak ve protein ya da amina asit idman günleri alınanın yarısı kadar alınabilir.
    12- Suplement olarak amino asit kullanılıyorsa 70 kiloda birisi için idman öncesi 3 tane, idman sonrası 3 tane alınabilir.

Son düzenleme: 3 Nisan 2012

Sayfayı Paylaş