Definasyon

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xccc tarafından 20 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba!Spora yeni başladım sayılır 1 ay olmadı daha.boyum 1.83 kilom 78 bel ölçüm 92.Anlayacağınız üzere karın kısmımda yağlanma var simit şeklinde.Daha önceki konumda 81 kg olduğumu sölemiştim ancak tekrar ölçtüğümde 84 kg çıktı.Yaklaşık 2 haftadır karatay diyeti yapıyorum ve görüldüğü üzere kilo olarak zayıfladım ancak karın kısmımda yağlanma devam ediyor özellikle oturduğum zaman kötü gözüküyor.Haftanın 6 günü antreman yapıyorum.1gün ağırlık 1gün 60dk koşuyorum.Ne yapmayalım lütfen yardım edin.
    edit:maalesef uyku düzenim biraz bozuk gece 2den önce uyuyamıyorum ve öğlen 12den öncede uyanamıyorum.Bu yüzden 2 öğün besleniyorum.Ne yaptıysam uykumu düzene sokamadım
    edit2:artık daha fazla kilo vermekte istemiyorum bacaklarım başta olmak üzere vücudum gereksiz incelip çirkin bir görüntü oluşturuyor.

Son düzenleme: 20 Ocak 2012
    1 kişi bunu beğeniyor.
  2. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    ıkı ogun beslenmeyle ne defınasyon nede bulk olunur beslenmenızı gozden gecırın..en az 5 ogun kısa aralılarla proteyın agırlıklı..ve kas yogunlugu artıkca sekıl duzelır bence en onemlısı sızın durumunuzda beslenme sorun ..sonra sert calısmalarla bacaklarda hacım olur.

xccc bunu beğendi.
  3. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    örnekle açıklamanız mümkün mü?

4. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    2 saat aralıklarla az az beslenmen metabolizmanın etkin çalışmasını sağladığı için kilo vermen daha kolay olur.

xccc bunu beğendi.
  5. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    sanırım kendimi yanlış ifade ettim kilo vermemde bir sorun yok görüldüğü üzere 2 haftada 6 kg verdim.ancak karın bölgem sorunlu diğer yerlerim gayet düzgün karnımın alt trafı özellikle oturunca çok çirkin bir görüntü oluyor.ayaktayken neredeyse karnım düz.

6. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sen smdi diyosun ki benim sadece göbeğim incelsin kusura bakma dostum öyle bir dünya yok vücut nerden isterse ordan yağ yakar ve bunu değiştiremessin üzgünüm.

2 haftada 6 kilo vermişsin ama 2 haftada 6 kilo yağ yakmamıssın burdan bu anlasılır.Sunu söylemek isterim bende ciddi anlamda kilo verdim sarkma demesekte hafif bi esneklik oldu alt karın bölgemde ama egzersizle zamanla sıkılaştı ve vücut kendini toparladı biraz zaman :)

xccc bunu beğendi.
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    belkı yağ yerıne kas ve su kaybı yaşamızsınızdır? spor yaparakmı kılo verdınız sporsuz kılo verdıysenız şekılsız olur

karatay dıyetınede karşıyım bu dıyetyı ölene kadar yapabılıceksen buyur yap ama kılo verıp gene normal yemeklere devam edıceksen uğraşma daha kötü olursun

herkes gıbı beslenın kılo yapan şeylerı azaltın proteını artırın geç saatlerde yemek yemeyın

kahvaltıyı oglen yemegını tam yıyın akşamı az yıyın duzenlı spor yapın

dishiwelet ve xccc bunu beğendi.
  8. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    belki sarkma yada esneklikte olabilir çünkü yine sporla ve daha çok koşarak 100kgden 80kgye düşmüştüm yaklaşık 8 ay önce.şimdide biraz daha verdim belki onunda etkisi vardır. sadece kilo kaybetmedim tabi ki bu 2 haftada karın bölgem 5 cm inceldi ancak sorun ayaktayken değil zaten oturunca çıkıyor göbek.ayaktayken karnım özellikle üst tarafları oldukça sert ve düz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:30 ----------

bana kalırsa kas kaybı oldu çünkü 3 hafta önce başladığım ağırlıklarla çalışmakta zorlanıyorum şuan.84ten 78e spor yaparak kilo verdim.karatay diyetini ölene kadar yapmasam bile kötü beslenen biri değilim akşam 8den sonra birşey yemiyorum. beslenme sorunumu 100kgden 80kgye düşürken düzelttim 8 ay önce ama bu göbek hatıra olarak kaldı :D

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kas kaybıysa hiç sağlıklı bırsey degıl heryer bıttı sade gobek kaldıysa garıp

genel olarak vermenız gerekıyordu

beslenmenız nasıl

xccc bunu beğendi.
  10. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle ilginize teşekürler.genel olarak her yer gitti.beslenmemi anlamanız açısından bir günümü örnek veriyim.
    sabah:2yumurtayla omlet yapıyorum içine domates,biber,maydanoz ve çok azda peynir koyuyuorum 1 dilimde ekmek
    akşam:haşlama tavuk ve yağsız salata,yoğurt. yemekten 1 saat sonrada bir kaç tane ceviz ve badem yiyorum.Yemekle birlikte su içmiyorum.Ancak onun dışında 4-5lt civarı su içiyorum.Onun dışında yeşil çay içiyorum 3defa günde.Bazen yağsız tuzsuz makarna ve çok az yağlı bulgur pilavı ekliyorum akşam yemeklerime. genel olarak böyle unuttuğum şeylerde olabilir.bu arada yarın fotoğraf koymaya çalışıcam o zaman daha iyi olacağını düşünüyorum.
    ölçülerimide yazayım. bel ölçüm 91 olmuş. omzum 115 göğüslerim 105 kollarım 33 alt baldır 30 üst baldır 48.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    öğlen yemek yemıyormusunuz?

akşam makarna bulgur karbonhıdrat ıceren besınlerı gun ıcınde tuketın akşam tüketmeyın

akşam sadece et tarzı proteın ıceren yemekler yıyın

beslenmde karbonhıdrat az buldum yeterlı enerjıyı nerden bulucak bu vucut:)

dishiwelet ve xccc bunu beğendi.
  12. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    maalesef uykumu düzene sokamadım.sabah 6da bile kalksam gece 2den önce uyuyamıyorum.şuanda da 2de uyuyup öğlen 12de kalkıyorum.3te spora gidiyorum.evet farkındayım karbonhidrat yok desek yeri ama karatay diyetinde yer almıyor.Ancak karbonhidrat alımını arttırmaya karar verdim.önerileriniz için teşekürler yarından itibaren uygulucam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21.01.12 00:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20.01.12 23:51 ----------

şimdi fotoğrafta yüklüyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:00 ----------

resimleri yükledim. http://imageshack.us/g/269/fotoraf0245j.jpg/ öncelikle şunu söylemek istiyorum hayalim hiç bir zaman baklavalarımı çıkması ve yağsız kas olmadı bana çok kuru geliyor lütfen beni yanlış anlayın herkesin tercihine saygı duyuyorum.tek istediğim şuanki vucüdumda hatta belki biraz daha yağlı bir vücutta düz bir karna sahip olup o halde bb yapmak.özellikle karın kısmımın daha fazla yanlardan incelmemesini istiyorum.zaten tek beğenmediğim şey karnım vücudumda.yorumlarınızı bekliyorum

13. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    ufak bi düzeltme herkesin sıkça yaptığı hatadır: definasyon değil definisyon ;)

anlattığınıza göre siz yağ değil sadece kas ve su kaybederek kilo vermişsiniz. Bendede göbek vardı yaklaşık 3 aydır yediklerime dikkat ediyorum ve kardiyo yapıyorum.Yediklerime dikkat ediyorum derken kış olduğu için fazla hacim kaybetmemek adına kendimi çok fazla kısıtlamıyorum.Yağ şeker ve tuzu minimum seviyeye indirdim,zira ekmekte öyle..mümkün olduğunca çavdar ekmeği yiyorum.Abur cubur,özellikle hamburger ve kolayı azalttım.Çok canım çekerse ayda 1 kez,bazen enderde olsa 2 haftada 1 yiyorum ondada aşırıya kaçmadan.
    Kardiyo olarak eliptik bisiklet ve yüzme ile uğraşıyorum.Göbekte belirgin bir inme oldu..Mekiklede desteklediğim için karın kaslarım sert bir şekilde hissediliyor ama hala yağ olduğu için baklavalar gözükmüyor.Yaza doğru daha yoğun bir kardiyo ve yağ yakıcı desteği ile yağ oranını tek hanelere düşürmeyi planlıyorum.Sizde dediklerimi deneyebilirsiniz tabi her bünyede aynı sonuç vermeyebilir benimki sadece kafanızda bir şablon oluşması açısından sunulmuş bir öneridir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:50 ----------

fotoğraflarınızı şimdi farkettim.Bence öyle aşırı bi göbeğiniz yok :)
    düzelir bence

xccc bunu beğendi.
  14. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekürler ilgilendiğiniz için.zaten uzun bir zamandır kola,hamburger vs fast food yemiyorum artık alıştımda canım istemiyor:D.yüzmeye gitmeyi bende çok istiyorum ancak okulun havuzuna yanlızca sliple girildiği için pek tercih etmiyorum:D bisiklette çalışıyorum bende 15 dk kadar.mekikte çekiyorum 50*2 ve başka karın hareketleride var toplamda yarım saat kadar karın çalışıyorum.karnımda sert alt kısım hariç

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    göbeğin fazla dikkat çekmıyor ben vucudunun genelıne göz attım sizin kas yapmanız gerek vucut kas oranı duşuk

karbonhıdratı artırın spor yapıyorsunuz sızın yapmayanlara gore daha fazla beslenmenız gerek proteınıde aynı sekılde

bende tatıldeyım dıye gece 2-3 de yatıp sabah 11 -12 arası kalkıyorum

12 de kahvaltı yapsan

3-4 de öğle yemeği

7 gibide akşam yemeği yersın bende oyle yapıyorum

bu arada ben kendım 25 kg den fazla verdım ve ne halden ne hale geldım resmen deiştim kas kütlenizi artırmaya çalışın okudugum yazıda

1 kg kas 4 kg yag tutuyor kardıo yapın body calısın cıddı çalışın ama agır gırın zorlayın yemege dıkakt edın gun ıcınde karbonhıdrattan fazla korkmayın asıl akşam alamyın sorun olmaz gun ıcındekını zaten yakıyorsunuz

yetersız beslenırsenız vucutta kas kaybı olur aç kalarakta metebolızmanızı dusurmeyın.

S - Günde ne kadar protein almalıyım?
    C- Kilonuz başına, kas oranınızada bağlı olmak üzere en az yaklaşık 1,5-2 gr protein almalısınız.Bu değer definisyon dönemlerinde yada yoğun antreman dönemlerinde kontrollü bir şekilde artırılabilir.Verilen bu değerler vücut geliştirme ile ilgilendiğiniz dönemler içindir.Vücut geliştirme ile ilgilenmiyorsanız bu miktarlara çıkmayınız.

S- Günde ne kadar karbonhidrat almalıyım?
    C- Kas kütlesi kazanma dönemlerinde harcanan kaloriden fazla alınması mantığı ile kilo başına 4-6 gram arası karbonhidrat tüketilmesi tavsiye olunur.Definisyon dönemlerinde özellikle düşük karbonhidratlı diyetlerde günlük kilo başına 1-2 gr.a kadar indirilebilir.

S- Antreman öncesi öğünüm nasıl olmalı?
    C-Antremandan 1,5-2 saat kadar önce uzun süre enerji verebilecek kompleks karbonhidrat içeren gıdalar mutlaka öğüne dahil edilmelidir.öte yandan günlük ihtiyacımız olan protein,vitamin,mineral,yağdan bu öğüne düşen miktarda yer verilebilir.

S- Antremandan hemen sonra nasıl beslenmeliyim?
    C- Antremandan hemen sonra kaslardaki glikojen depolarını en hızlı bir şekilde doldurmak ,kas yıkımını durdurmak için önemli etkenlerdendir.Bu sebeple kan şekerini hızlı yükselten ve kana hızlı karışan basit şeker ihtiva eden sıvılar tercih edilmelidir..Öte yandan bozulan elektrolit dengesini sağlamak içinde çeşitli mineraller içeren sporcu içecekleri tercih edilebilir.Her nekadar antremandan hemen sonra katı gıdalara başvurmamak ve kaslardaki kanı mideye toplamamak daha doğru olsada potasyum ihtiyacını karşılayarak kas yıkımını engellemek için hemen sonra olmamak kaydıyla muz tercih edilebilir.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...ead.php?t=6437
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...nl%FCk+%FEeker

Bu linke tıklayın birçok sorunuza cevap bulucaksınız
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/newreply.php?do=newreply&p=466613

16. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekürler.zaten 3 haftadır 4 set 8 tekrar olarak max ağırlıkta çalışıyorum.beslenmemi yarın itibariyle düzelticem söledikleriniz doğrultusunda.peki kardiyo olarak 1 saat çok mu azaltmalı mıyım 1 gün bb yapıp 1 gün kardiyo yapınca kas kaybı çok oluyor.

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evet kılo verırken kas kaybı oluyor oncelıgınız kılo vermekse olsun kılo verır sonra kas yaparsınız

40 dk cıvarı yeterlıdır

xccc bunu beğendi.
  18. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    teşekürler bugün itibariyle uyguluyorum ama aklıma bir şey takıldı kardiyoyu bb yapmadan önce yapsam olur mu böylece dinlenme günlerinde dinlenebilirim

19. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Bu yöntem önerilmez çünkü kardiyo egzersizi ağırlık antremanınızı olumsuz etkiler verimsiz bir antreman olur ama eğer ikisinide aynı gün yapıcam diyosan kardiyoyu sonra yap.

xccc bunu beğendi.
  20. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    teşekürler tekrar tamam o zaman 1 gün kardiyo 1 gün bb ye devam.herkese yardımları için teşekürler

Sayfayı Paylaş