Definasyon yapıyorum.ama bedenim küçüldü

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bigforce01 tarafından 14 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bigforce01

bigforce01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle meraba.durumu anlatayım detaylı bi şekilde.Ben 7 8 aydır body yapıyorum ilerlememden cok memnunum.25 30 35kglık dumballarla calısıyordum.eski t-shortlerim olmaz oldu hepsi sıkıyordu.ama farkettim ki hacim kazanınca kasların gözükmuyor (keskin olmuyor belli olmuyor).Definasyon yapmaya basladım tmm memnunum keskinleşmeye başladı ama bu seferde sıkan t-shortlerim üstüme bol bile gelmeye basladı.ne yapıcamı şaşırdım.Yardım edermisiniz ...

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum büyük ağırlıklarla çalışmışsın ve daha 7 8 aydır çalışıyosun yani başlangıçta olduğun için ilermeleme nin hızlı olması doğal ama kaslar şişer ve onların o hacmini definasyon yaparak koruyamazsın mutlaka hacim kaybı olacak , sen sadece büyük ağırlıklarla çalışma bazen daha az ağrlıklarla aynı hareketleri fazla tekrar sayılarıyla yap , böylece kemiklerde gelişime uyum sağlarken kaslarında hafiften belirli olmaya başlayacaktır ama unutma bu uzun ve sistemli bi çalışmanın ürünü olacaktır ,

Ayandon1923 ve bigforce01 bunu beğendi.
  3. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam merhabalar ben yeniyimde , Definasyon çalışması kaslar şişip belli olduktan sonra , kaslara şekil vermek ve kasları güçlendirmek için yapılan , çok tekrar az ağırlıklı çalışmalardı değil mi ?

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    çok tekrar az ağırlık mantığı eskilerde kaldı.her şey beslenme ile alakalı.gerisi antrenman sistemine kalmış.ayrıca en başından bul yapayım diye bok çuvalına benzemek body buıldıng değildir.vucut yapınızı tanıyıp beslenme ve antrenman sisteminizi ona göre ayarlamalısınız ki bulk ile definasyon arası uçurum oluşmasın.gerekli takviyeler alınmadığı sürece definasyonda yıkım fazla onarım az olur.

sultanmehmed, dishiwelet ve bigforce01 bunu beğendi.
  5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Forumdaki ilk öğreneceğimiz bilgilerdir belki de bulkta hacim artışı olup definasyonda ölçü kaybedeceğimiz.
    Lütfen arama yapın.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş