definasyon programım??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve serkanozennn tarafından 11 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar 23 yaşındayım ve 83 kiloyum daha önce 9 ay spor yapıp 1.5 sene kadar ara vermiştim..
    şu anda 8 aydır tekrardan çalışıyorum ve kas hafızası olayı beni memnun etti ve güzel sonuçlar aldım..

yaklaşık 1 aydır diyetteyim ve fena gitmiyor yalnız karbonhidrat miktarı ile ilgili bir sorum olacaktı.. beslenme programım:
    10.30 40 gram whey protein su ile karıştırılarak
    11.30 7 yumurta 1 i tam
    14.00 bir kase çorba 1 tabak salata 1 tabak 150-200 gr arası tavuk ızgara ve yanına pilav(kaç gr bilemiyorum ama 2 kepçe fln)
    16.00 250 ml süt ve 1 su bardağı kadar yulaf(6 tepeleme yemek kaşığı)
    18.00 antreman
    19.30 3 küçük ton balığı 2 tane domates
    24.00 200-250 gram lor peyniri 1 tane domates
    01.00 yatış

haftada 5 gün idman yapıyorum 4 ağırlık 1 kardiyo şeklinde..
    chromium picolinate kullanıyorum diyetta biraz yardımcı olsun diye..

sorum ise karbonhidrat miktarı sizce eksik mi? kas kaybı mümkün mertebe az yaşamak istiyorum.. sabah öğününe karb eklemeli miyim? veya diyette genel olarak yapmam gereken değişiklikler var mı? yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim..
    saygılar

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Definasyonda olsanız dahi sabah karbonhidrat alınmalıdır.Sabah öğünü çok yanlış.

Pilav 2 kepçe ise yaklaşık 80 gram karbonhidrat falan edecektir. Yulafta yaklaşık 60 gram falan etse 140 gram karbonhidrat tüketiyorsunuz ve bunu 14 ile 16 öğününde tüketiyorsunuz.

Bunun yerine toplam 140 gram karbonhidratı sabah öğle spor öncesi ve spor sonrası olmak üzere 40 40 40 20 olarak bölseniz daha mantıklı olacaktır.

3. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    saat 16 daki yulafı sabahada koyarsan ve pilavı azlatırsan daha iyi olur sütü ise yagsız kullanmanı öneririm jimraynor adlı kardeşimizin dedigi gibi gerisine katılıyorum

4. serkanozennn

serkanozennn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    cevaplarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar..
    öğrenci olduğum için 14 teki yemeği okulda yiyorum mecburen ve elimdeki en iyi seçenek bu yani pilavı bölme şansım yok ama yulafı bölebilirim.. şöyle yapmayı düşünüyorum o zaman, yulafı 6 kaşık kadar yiyorum gün içinde..
    sabahları 3 kaşık 125 ml yağsız süt ile ve 16 da idmandan önce diğer 3 kaşığı 125 ml yağsız sütle alabilirim ya da porsiyonları artırmalı mıyım ne dersiniz?

jim raynor diyetimde akşam 6 dan sonra karbonhidrat almamayı düşünüyordum idmanım 7 de bitiyor.. karbonhidrat için geç bir saat olmaz mı sence?

saygılar..

Sayfayı Paylaş