definasyon mu yoksa sadece koşuyla yağ eritmek mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kivrak tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 4 aydır bulk yapıyorum 5 kilo aldım boyum 1.78 kilom 83 kol=39,5 göğüs 110 , bel = 90 , omuz =126

özellikle bel kısmıım ve göğüs uçlarım yağlandı yarın definasyon programı alıcam hocamdan fakat okuduğum ve araştırdığım kadarıyla kafam karıştı ..ben bu yağları eritmek için 3 4 kilo verip 2 ay içinde bulk a devam etmek istiyorum ve definasyonun gereksiz olduğu kasları daha da erittiği bir çok yerde yazıyor bu yüzden kafam iyice karıştı sizce ne yapmalıyım ? ben o 3 4 kiloyu verdiğimde zaten vücüdum doğal olarak parçalı görünmez mi ?

2. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu konuda pek fazla bilgi sahibi değilim ama yine buradan okuduğum bir bilgiyi sen le paylaşiyim.

definasyon yüzde,gözde çökmeye neden oluyormuş.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    demircan256 bunu beğendi.
  4. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    fakat hala sorduğum soruya yanıt alamadım

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    def,asyon deidğimiz şey zaten cardio ile olan şey değilmidir...
    yani benmi yanlış biliyorum,...bunun içerisinde yürüyüş,bisiklet ve koşu vardır zaten..ben başlığı anlayamadım...ne demek definasyon mu yoksa koşumu ?

yanlışsam daha iyi bilen biri lütfen düzeltisin...

konu sahibi arkadaşım lütfen yanlış anlama ama bir hata var ..

ayrıca definasyonda evet kas kaybı olur bunu en aza indirmek bizim elimizdeki birşeydir..ama kesinlikle kas kaybı yaşarız o dönemde bu kaçınılmaz malesef..

neverzz bunu beğendi.
  6. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    definasyon programlarında çok tekrarlı azkilolu ve araları az olan süper setler oluyor bundan bahsediyorum ağırlık çalışması olarak soruyorum. çok kilo az tekrar şişmeye yönelik setlere devam edip haftada 2 3 gün cardio mu yapiyim yoksa bu definasyona yönelik setlerle vücudumu mu parçaliyim ? kısacası vücudu parçalayan şey gerçekten definasyon zamanında yapılan çok tekrar az kilo mudur yoksa yağlarımız eridiğinden doğal olarak mı parçalı görünürler? boşuna mıdır yapılan onca set definasyon döneminde?

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sadece koşuyla yağ eritme mantığını boşver koşunun üstüne ek olarak ekliyebileceğin egzersizleri düşün sana daha yararlı olucaktır...

8. kivrak

kivrak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ne gibi egzersizler mesela ? ben definasyon için çok tekrar az ağırlıktan bahsediyorum.bu gibimi ? bu hareketleri yapmamızdaki, mantık amaç nedir?

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet deidğin gibi az kilo çok tekrar mantığı şart,ve artı olarak koşu,bisiklet olabilir...

ayrıca ; bana kalırsa idmnalarını aynı şekilde hacime yönelik olarak( çok kilo az tekrar) yap sadeec üzerine cardio ekle...bende o ekilde yapmayı düşünüyorum çünkü...

biraz geç anlaşıldı konu ama çözüm bu olmalı ;)

saygılar...

10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    diet le beraber yapmadıgınız sürece pek fayada göreceğinizi sanmam

StormBlast bunu beğendi.
  11. lost3468

lost3468 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yeni başladım 2 hafta oluyo salona gidiceğim günler yiyebildiğim kdr protein alıyorum ama önce bulk yapmak gerekiyomuş heralde yani çok ağırlık az tekrar ben az ağırlık çok tekrar yapıyorum şimdi daha kas yapmadan definasyon mu yapmaya başlamış oluyorum az ağırlık çok tekrar ile mi başlamalıyım yoksa çok ağırlık az tekrar mı? ve boy 1.72 kilo 66 ne kdr protein almam gerekiyor proteini hergün mü alıcam yoksa sadece spor günlerimi ?

12. bulent1

bulent1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    sadece çalışmakla def. yapılmaz yediklerine kesinlikle dikkat ediceksin ve def. süper set programına göre yaparsan iyi olur ve eğer süper seti 2 ay boyunca yaparsan tekrar eski antremanına geçtiğinde kuvvettinde değişiklik olduğunu göreceksin.

Sayfayı Paylaş