Definasyon low karb. diyetim uygun mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Stronger8 tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Herkese merhabalar. Çok eskiden beri bu sporu yapıp maddi durumum uygun olmadığı için senelerce beslenemedim ve kendime bakamadım. Son 8 aydır maddi durumum düzeldiği için artık kendime bakıyorum. 68 kilo olarak başlayıp 88 kiloya kadar çıktım ve definasyona girdim. 2 hafta geçti ve toplamda 5 kilo verdim. Yağ ölçümü bir türlü yaptıramadım ama vücuttan büyük ölçüde su atarak şişkinliğimi geçirdim. Midem daha düzgün hale geldi. 2 haftadır yaptığım diyet bu şekilde :

08:00 -> Whey, omega 3, 1 kaşık fıstık ezmesi (120+35 kcal)(25g protein)
    10:00 -> 5 yumurta beyazı 1 sarısı, yarım elma (45+60+40 kcal)(15g protein)(15g karb.)
    12:00 -> 5 yumurta beyazı 1 sarısı, yarım elma (45+60+40 kcal)(15g protein)(15g karb.)
    14:00 -> 125 gram tavuk, 70 gram pilav (135+150 kcal)(25g protein)(25g karb.)
    16:00 -> 125 gram tavuk, 70 gram pilav (135+150 kcal)(25g protein)(25g karb.)
    18:00 -> 125 gram tavuk (135 kcal)(25g protein)
    20:00 -> Antrenman
    21:30 -> Whey, 10 jelibon (120+85 kcal)(25g protein)(10g karb.)
    22:30 -> 125 gram tavuk, 70 gram pilav (135+150 kcal)(25g protein)(25g karb.)
    24:30 -> Omega 3, 10 Badem, Supradyn, 1 kaşık Sirke, BCAA, 1 diş Sarımsak (170+5 kcal)(5g protein)
    Toplam alınan protein : 210 Gram.
    Toplam alınan karb. : 115 Gram.
    Toplam alınan kalori : 1815 kcal.

Programım da bu şekilde:
    -Pazartesi - Göğüs, arka kol,cardio
    -Salı - Cardio, mide, cardio
    -Çarşamba - Sırt, ön kol, cardio
    -Perşembe - Cardio, mide, cardio
    -Cuma - Bacak, omuz, Cardio

Low karb. diyeti olduğu için gün içerisinde bulk dönemdeki kadar enerji dolu olamıyorum maalesef. Antrenmanlar da zorluyor haliyle. Diyeti bu şekilde devam ettirip defin olurken bile kas hacmi yaratmak için yanına extradan GHMax almayı düşünüyorum. Hesap kitaba göre diyet bana iyi gözüküyor sizin de görüşlerinizi almak istedim. Definisyona girmeden önce creatine yüklemesi yapmıştım vücuda. Muhtemelen topladığım suyu geri attım ve gözle görülür küçülme oldu. Kas kaybından korktuğum için protein oranını yüksek tuttum ve dahada kas hacmi istediğim için GHMax düşünüyorum. Tavsiyelerinizi düzenlemelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Herkese iyi günler :)

2. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba. Sİz zaten gerekli ölçümleri yapmışsınız bu programla güzel sonuçlar elde etmeniz kaçınılmaz. Enerjik hissetme durumu için kahve önerebilirim. Yada Low Carb diyetinde yağa ne derece izin veriliyor bilmiyorum ama yağı biraz arttırmakta çözüm olabilir. İyi çalışmalar başarılar :)

3. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Kahve antrenmandan 2 saat evvel falan alıyorum zaten ama o da antrenmandaki enerjimi karşılıyor. Low karb. diyetin amacı zaten düşük karb. ve yağ. Yağ olarak omega 3 ve babamın yaptığı pilavdaki yağ'ı tüketiyorum. Kuru kuru lapa yemiyorum yani. Teşekkür ederim herkese başarılar :)

4. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Antreman suresi 5 gun cok fazla 3 veya 4 de dusur derim. Pazartesi, carsamba, persembe ve cumartesi yaparsan hem vucut dinlenmis olur.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Antrenman zaten toplamda 3 gün, diğer günler cardio ve mide :) Ama değiştirip 5 güne çıkaracağım definasyondan sonra. Bu şekilde kollara haftada 2 defa giremediğim için hacim olarak diğer bölgelerden geri kaldı.

Sayfayı Paylaş