Definasyon ile Body Building

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Blacklabel tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Blacklabel

Blacklabel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uluslararası Lojistik
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar

Güncel olarak 23 yaşındayım 183 boyum 92 kg mevcuttur.1.5 senedir fitness & body building ile uğraşıyorum.Başlangıç olarak ilk 6 ayda 25 kg verdim.110 kg dan 85 kg düştüm ve 6 aydan sonra bb geri döndüm bu sefer kesintisiz 1 senelik bir bb deneyimim oldu.Daha önceleri aralıklı olarak bb alt yapım mevcuttu dolayısıyla vücudu kısa süre içerisinde kaliteli beslenme programı ve bazı profesyonel anlamda destek veren hocalarımın katkısıyla toplayabildim.Kısaca sizlere sormak istediğim uzun zamandır bulk dönemindeyim kol,göğüs,omuz,sırt çok güzel bir yapılanma içerisine girdi ideal bir görünüm aldım fakat yağ oranım yüksek olduğundan dolayı kaslar ahım şahım gözükmek yerine yağ ve suyla birlikte vücudu şişirdi fakat sorunum göbek ve çevresi fazla yağlanma mevcut.

Buna istinaden definasyona girip kas kaybı yaşamamaktansa 2 ay boyunca haftanın 3 günü kardiyo yapıp 2 günü normal bb yapsam nasıl olur ?
    Definasyon ile bb aynı anda yürüme ve vücuda olan gelişim etkisi olur mu ?

Bilgili arkadaşlarıma ve hocalarıma şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

2. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    definasyon kas kaybı yapmaz olan kas kütleni ortaya cıkarir 1,5 senede hacmimi tamamladim diyorsan gir definasyona yağ yak 1,5 yıllık emeğini görürsün ama hacim kazanamamişsan mesela kolun 35 diyelim 33 e düşer yağsız olur ama tahta gibi olur anlatabildim dimi

Blacklabel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş