Definasyon dieti

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve aphelion35 tarafından 22 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Öncelikle herkese merhaba. 22 yaşındayım 166 cm boy, 58 kiloyum. Yağ oranım %14 met hızım 1359 kas oranım %80 kütle olarak vücudumda 48 kg kas 8 kilo yağ bulunmakta. Definasyon progrmamı uygulamaya başladım. Çift antrenman yapıyorum. Sabah cardio akşam ağırlık antrenmanım var. Cardiom 30 dk interval koşu 20 dakika interval bisiklet ve 1500 mekik. Ağırlık antrenmanlarımda her bölgeye ortalama 4 hareket 4 set 16-24 ya da 24-32 tekrar. Ancak karın bölgemde hala istediğim sonucu alamadım. Beslenmede sabah bir elma yiyip antrenman yapıorum dönünce 4 yumurta beyazı lor peynir 1 dilim tam buğday ekmeği yeşilçay- sade kahve. Öğlen zeytinyağlı sebze veya baklagil (bazı günler kepekli makarna veya kepekli pirinçten pilav) light yoğurt. Akşam ızgara tavuk/et veya light ton balığı salata. Gün içerisinde bazen dondurma yiyiyorum magnum minilerden 1 tane. Besleme konusunda daha etkili bir diet öneriniz var mı?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Neden kendine bunu yapıyorsun? :/
    2 haftada 1 kilo civarı (zaten çok kilolu olmadığın için biraz daha az da olabilir bu) kilo kaybı oluyorsa, yok. Sonuçlar yavaş yavaş karında da gözükmeye başlayacaktır. Eğer kilo kaybı durduysa 150-200 kalori daha düşük yemen gerek. Bu düşüşü proteinden yapmaman daha iyi olur.

3. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Local definasyon icin karina biraz yuklenmek istedim :/

6 ayda %3 yag oranimda dusme oldu ama ben %10a dusurmek istiyorum. Bacagim sakat oldugu icin alt karin cok calisamiyorum. Bi tavsiyen var mi??

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Beni kesin olarak dinlemen gerektiğini iddia edemem, başka fikirler daha yapıcı olabilir ama bence alt karın çalışmamak yeterli çözüm. Ama %14'ten %10'a düşmek istemen bir yarışma hazırlığı için falansa benim gibi bir amatörden ziyade profesyonel birisinin konuya el atması gerekir. Kesin olarak şunu söyleyebilirim, bölgesel incelme yoktur. Yağlar gittikten sonra yeterli kas kütlesi varsa karın parçalı gözükür, yoksa gözükmez ve yağ kaybı durduysa kalori miktarını azaltmaktan başka çözüm yok (aktivite de arttırılabilir tabi ama yeterince yoğun çalışıyorsun zaten, daha bunu daha fazla arttırmak pratik değil). O yüzden 1500 gibi astronomik tekrarların vakit kaybından başka faydası olmaz. Bunu yerine ağırlık kullanarak temel hareketleri 20-30 tekrarlık setler halinde çalışmak daha pratik olur (oblikler dışında). 1500 mekik beni depresyona sokardı.

Bir şeyden emin olmak istiyorum bu arada, o kiloda gerçekten %14 müsün, ölçüm nasıl yapıldı? Çünkü o boy ve kiloda %14 yağ oranı yaklaşık şöyle gözüküyor: Bodyspace - TeamGOFitness The New Forty Eğer durum buysa benim tavsiye vermekten ziyade tavsiye almak için uğramam lazım başlığa.

5. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Yalniz bu steroidli bi vucut farkindaysan :) ben herhangi bi destek kullanmiyorum kaldi ki bu yag orani kesinlikle %14 olamaz sayet %14 ise boyu benden uzun olmali. Yarisma hedefim simdilik yok fitness antrenorulugu yapiyorum su anda. Bence herkesin herkese ihtiyaci var bunun vucutla veya pozisyonla alakasi yok benm bilmedigimi sen senin bilmedigini ben bilebilirim :) agirlikli mekikleri bulk donemimde yaptim smdi hafif kilo cok tekrarli local definasyon uyguluyorm ozellikle persembe gununden zorla 1000-1100 arasi anca cikiyor zaten :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ok. Definisyonda zaten yeni kas kütlesi oluşturamazsın. Mevcut kas kütlesini korumak için de düşük tekrar yüksek ağırlık yeterli. Sonu gelmez tekrarlarla parçalamaya çalışmak biraz eski moda bir yaklaşım. Ancak şu düşünülerek yapılabilir, definasyonda vücudun enerjisi düşeceği için formu bozup sakatlanma riski bulk döneminden daha yüksek olur, bunun için yüksek tekrarlar kullanılabilir ama 1000-1500 tekrar bence mazoşistliğe girer. Gene de tercih meselesi, sonuçta bu şekilde de kütle korunmuş olur. Magnumlardan kurtulmak muhtemelen iyi fikir olacaktır. Magnumun o mini paketleri tuzak gibi.

7. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    aynen ya 3-4 gündür yemiyorum zaten hiç onun yerine light yoğurt çilek ikilisini tercih etmeye başladım. kaslarımın çalışma durumuna göre tekrarları düzenlerim. bide öyle dener ölçüm alırım. bir süre sonra deneyerek karar vermek farz oluyor zaten :)

doxux bunu beğendi.
  8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Çok fazla karbonhidrat, çok düşük yağ tüketimin var.

9. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Nasil bi program onerirsin? Beslenma konusunda kafam surekli karisiyor..

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Daha az ve büyük öğünler, aç karna sabah kardiyosu, SIFIR'a olabildiğince yakın karbonhidrat alımı ve sağlıklı yağlar(tam yumurta, salataya dökülecek zeytinyağı şeklinde)

11. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    3 ogun yiyorum 2 ye mi dusurmem gerek? Metabolizmam yavaslamaz mi bu defa? Cardiolarimi yapiyorum ac karnina. Ogunlerde fazla yiyemiyorum yani vucudum almiyor acikcasi

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    "Beslenmede sabah bir elma yiyip antrenman yapıorum"

2 öğün yeterli. Hayır, metabolizma yavaşlamaz. Öğün araları açılınca daha fazla yenebilir. Önemli olan zaten günlük toplam ihtiyacı tüketmek.

13. aphelion35

aphelion35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    izmir
    Anladim tesekkurler bunlari da denicem

SCHWARZXXL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş