Definasyon dönemi kas kaybı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve terry27 tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. terry27

terry27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle hepinize merhabalar 1.83 boyunda ve 84 kiloyum yaklaşık 5 aydır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum 1 adet protein tozu bitirdim Musletech plus olanından 5lb lik yani 2.250 kg + olarak bcaa6000 180 adet 30 servislik olandan bitirdim bunları kullanmaya başladığımda 2. ayım bitmişti yani bunları tam 3 ay kulandım yaklaşık 6 kilo aldım tabiiki hepsi kas değil yağlandımda şimdi güzel bir yağ yakıcı desteği kullanıp disiplinli bir programla yağ yakmak istiyorum çünkü işim gereği fit olmam gerek profesyonel olarak futbol hakemliği yapıyorum ve bu işte yükselmek istiyorum bunun için çalışıyorum antrenman programım hazır o konuda sıkıntım yok bana kaliteli bir yağ yakıcı önermenizi rica ediyorum ve kullanma periyotları hakkında bilgi veririseniz sevinirim her günmü yoksa her idman öncesı/sonrası mı ? şimdiden teşekkürler

not:yağ yakarken protein tozu kullanıp aynı şekilde ağırlık çalışmalarıma devam etmelimiyim?

ölçülerim ;

kol:38
    göğüs 105
    omuz 121
    bel:?

beli henüz ölçmedim eve gider gitmez ölçüm eklerim öyle şişman bir görüntüm yok hatlarımda belli fakat hepimizin istediği gibi bir sixpack olsa fena olmaz =)

Son düzenleme: 30 Temmuz 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ben bu konuda definasyonluk birşey göremedim yağ yakım dönemine girmişsin sadece. 5 ay vücut geliştirme için cok kısa bir dönemdir öncelikle kas kütleni arttırmaya çalışsaydın daha iyi olurdu . Yağ yakım dönemi sonunda define bir vücut yerine çelimsiz bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirsin.

İlla yağ yakıcam diyorsan öncelikle diet ve kardio ile vücut yağ oranını olabildiğince düşürmeye çalış. Yağ yakımının zorlaşmaya başladığı dönemde isteğe göre yağ yakıcı desteği kullanabilirsin.

Rambo16 bunu beğendi.
  4. terry27

terry27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    En başta da yazmış olduğum gibi profesyonel olarak hakemlik yapıyorum ve gerçekten çok koşmak gerekiyor her seferinde biraz daha biraz daha ve biraz daha şuanda 84 kiloyum ve 78 hatta mümkün olursa 75 civarına gerilemek istiyorum hacim benim için 2. planda zaten şuanda yeterince hacimliyim başladığım yere oranla bundan sonra vereceğim kiloları olabildiğince yağlardan vermek istiyorum bunun için araştırmalarım sonucu

Hydroxycut hardcore Pro series stix olandan aldım içerisinde 40 adet var ilkini bugün kullandım ve gerçekten extra bir ürün 40 dakika saatte ortalama 12 km hızla koştum tabbiki arada hızlanıp yavaşladığım da oldu ama genel olarak sıkı bir koşu oldu ardından 15 dakikalık bir karın egzesizi gerçekten iyi geldi bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum

Pazartesi ağırlık çalışması -protein+bcaa takviyesi
    salı kardiyo - hydroxycut+bcaa
    çarşamba ağırlık-protein+bcaa takviyesi
    perşembe kardiyo -hydroxycut+bcaa
    cuma ağırlık-protein+bcaa
    cumartesi dinlenme
    pazar kardiyo-hydroxycut+bcaa

bu şekilde çalışmayı düşünüyorum yeterli ve düzenli protein ağırlıklı besinler + olarak ise protein ve bcaa kullanmayı düşünüyorum
    tavsiyelerinizi bekliyorum amacım minimum yağ oranına ulaşmak tabiiki minimum kas kaybıyla =)

Son düzenleme: 31 Temmuz 2012
  5. olymposx

olymposx Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yapmak istediğin şey definasyon mu yağ yakımı mı ona bir karar ver önce, ikincisi protein tozu kullanımını nasıl yaptığın ? sütle mi su ile mi ? birde kullandığın protein tozu yerine düşük karb. olan protein tozu almanı öneririm, bu işin %80'inin beslenme olduğunu unutma, antreman yerine beslenmeni sıkı bir düzene sok ;)

6. terry27

terry27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    konuya fotoğraf eklemek istedim fotoğrafları 2 gün kadar önce çekmiştim antrenman öncesidir soğuk halde değerlendirirseniz sevinirim

en attaki fotoğrafım 5 ay öncedir

Son düzenleme: 1 Ağustos 2012
  7. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hocam 6 kilo aldım ister istemez yağlandım diyorsunuz hepsi kas değil diyorsunuz.bence siz önce beslenmenizi gözden geçirin derim.yağ yakıcı olarak benim tavsiyem önce bir l-karnitin sonrasında termojenik bir yag yakıcı lipo-6 veya lipodex vs.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Yorumum şu yönde olacak bu vücutla definisyon yaparsan ister istemez çok düşük hacimle kalırsın, tavsiyem hacim çalışmlarına minmum yağlanma ile devam etmen.

9. terry27

terry27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Son düzenleme: 4 Ağustos 2012
  10. lanetly34

lanetly34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: