decline mı önce yapılmalı incline press mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serkanhancer tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    salonda hocamın ılk once declıne press yapmamı sonra declıne yana acıs yapmamı ardından ınclıne press ve benchpress yapmamı soyledı fakat declıne press yaptıktan sonra ınclıne ve bench ıcın kollarımda yeterınce guc kalmıyor.aynı performansı gosteremıyorum. bunun nedenı nedır

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bu öncelikle göğsünün neresine odaklanmak istediğinle alakalı. 3 press hareketi kulağa yanlış geliyor eğer vg de uzun bir geçmişin yok ise.

3. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Kendimden örnek vermek gerekirse, yaklaşık 2-3 ay önce normal bench press sonra incline çalıştım, şimdiki progrmaımda önce incline sonra bench çalıştım.

Genelde ilk çalıştığın harekette kaslar maksimum güçte olduğundan odaklanmak istediğin bölgeyi ilk hareket olark ayarla derim. Senin durumunda her ay dönüşümlü olarak bir hareketi 1. sıraya almanı tavsiye ederim.

serkanhancer bunu beğendi.
  4. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    nedeni yorgunluk olmasın :) çalıştığım spor salonunda da bu forumda da insanalr alt göğüse çok önem veriyor.nedenini gerçekten merak ediyorum.belliki hocanda önem verenler arasında ama sana tavsiyem üst göğüsten başlayıp aşağı doğru inmen.bu genel çalışma prensibir zaten.
    bir antremanda üst göğüse diğerinde alt yada orta göğüse öncelik ver.ilk hareketi değiştir,rotasyonlu çalış bu daha faydalı olacaktır.

ayrıca 3 pres çok fazla.eğer ilk pres hareketlerinde setleri yeterince ağır yaparsan 2.prese geçtiğin gücün azalacaktır.3 sünde ise halin zatn kalmaz.
    tavsiyem pres+pres+açış+izole hareket yada 1 pres 1 açış şeklinde max 4 hareket yapman.açış hareketlerini 3 set presleri 4 yapabiilirsin ara ara.
    şahsi olarakta eğer müsabık değilsen alt göğsün aşırı çalıştırılmasını tavsiye etmem

5. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    genel çalışma prensibi inc sonra bench son olarak dechline ancak arada değişiklik yapmak veya eksik gördüğün kısma yüklenmek için sıralamayı ve hareket şekillerini değiştirebilirsin yorgunluga gelince beslenmeni gözden geçir derimbelki ondan olabilir genel bir yorgunluksa aile hekimliğindenkansızlığına baktır

6. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bench press göğüsün en temel hareketidir.....press hareketlerinden uzun bir süre sadece bench prese odaklan....zamanla güçlenip geliştikçe hareketleri çeşitlendir....kolay gelsin

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    göğsün kadın göğsüne benzer bir yapıda ise bunu değiştirmeye çalışıyordur. yani üst göğüs yukarda ama alt göğüs yok gibi birşey. alt göğüsü büyütmeni ve göğüs çizgisini netleştirmeni hedefliyordur.
    bu genel bir problem, zira üye olduğum salonda da çok güzel göğüs çalışan ama göğüsleri şekilsiz üyelere rastlıyorum. pektoraller özen isteyen bir kas grubu. sadece çalışma değil bir çalışma düzeni-sıralaması istiyorlar.

spudd webb bunu beğendi.
  8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    2 aydır her 72 saatte 1 göğüs giriyorum düzenli olarak....

definasyon döneminde olduğum için yüksek tekrarlara çıkıyorum....

50 kg sabit ağırlıkla 25 - 25 - 20 - 20 tekrar......bench press giriyorum öncelikle.....

sonra yine 50 kg ile 20 -20 - 20 - 20 tekrar......close grip bench press giriyorum....

sonra son 2 set yine 50 kg ile 2 set maksimum çıkarabildiğim kadar tekrar yapıyorum.....

toplamda 10 setlik göğüs antrenmanı yapmış oluyorum.....

sadece 2 hareket yapıyorum

sonuçlarından çok memnunum.....şekil ve hatlarda çok iyi bir belirginlik oluştu.....

gördüğün gibi sadece 2 hareket yapmak bile çok iş görür.....

sadece odaklan ve kası yor....

mucize yok bu sporda.....

gereği gibi çalışanlar emeğini alır.....

9. dogacanbek

dogacanbek Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Göğüs gününde incline yada decline ile başlamak en büyük hatadır. İlk setler gücün yerinde olduğu için en önemli setlerdir ve hipertrofinin neredeyse %50 sini ilk setten kazanırsın. Bu sebeple bench veya dumblel press ile antremanına başlaman göğüs gelişimin için en iyisi olacaktır. İncline gibi omuzu içine alan yada decline gibi pump etkisi dşında göğüs gelişimi için normal pressten daha etkili olmayan hareketleri ana egzersiz olarak değil, yama egzersizler olarak görmelisin. Önceliğin itiş, çekiş ve çömelmenin temel hareketleri olmalı.

10. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Decline direkt yapma bence. Düzgün bench press yapabilen bir adama öyle saçma hareketler gerekmez. Incline sonra yapılabilir.

dogacanbek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş