DeaqLe Beslenme Günlüğü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DeaqLe tarafından 28 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Herkese İyi Akşamlar ;

Arkadaşlar günlük beslenme programımı belirticem.Lütfen beslenme programına önerilerde bulunun ve yardımcı oLun ...

Sabah Uyanış : Whey + Su

07.00 Kahvaltı:2-3 Yumurta Beyazı 1 Tam +Nestle Müsli Süt İle

Aradaki Zamanda Okuldayım Okul İçin öneride bulunursanız sevinirim .

12.00 Öğle Yemeği:Çoğunlukla Pilav ;Kuru Fasülye ;veya sebze yemeği + 1 kase yoğurt

14.00: Okuldan Geliş:1 Avuç Fındık ;Fıstık;Badem veya ceviz

16.00:
    Bu Arada Nestle Nesquik Gevreğini Düşünüyorum Bundan 2 saat sonrada antremanı gerçekleştiriyorum karbonhidrat için gereklidir heralde . Başka öneriniz varsa lütfen söyleyin

17.00 :Whey + Süt ile

18.00 :Antreman

Antreman sonrası için henüz bir fikrim yok

20.00:Whey+Süt ile

Akşam Yatış:1 Bardak Süt

Arkadaşlar Programım şuanlık bu evde çalışan birisiyim.Elimde şuanlık 20 kg lık dumbell seti vb.. bulunmakta ayrıca şınav,mekik çekmekteyim.Supplement olarak Elimde Protein tozu ile kreatin bulunmakta. Bu arada 1 ay sonra yarıyıl tatilinde okul değiştireceğim şuan için göğüs ve göbek kısmında biraz yağlanma var.O zaman salona yazılacağım o zamana kadar erisin istiyorum

Lütfen Yardımlarınızı Esirgemeyin ...

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Evde kaç aydır çalışıyorsun da Protein tozu ve creatine ihtiyaç duydun merak ettim.

3. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    haziran ayından beri 7 ay oldu ama dumbell çalışmaları tabi pek etkili bir çalışma değil.Forumda 3 aydan sonra başlanmalı diye okumuştum tabi birazda çok çabuk etkilendiğimiz için hemen sonuca varmak için aldım işte ama istiyorum ki tam bilgilenmeden kullanmayayım.

4. berg

berg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    size göre ne zaman başlanmalı???

kesin 3 veya 9 ay denebilir mi?

beslenmen nasıl eksik varmı da kullanıyorsun demek yerine neden kaç aydır çalışdığını soruyorsunuz?

sizce bu bir çelişkimi??

kimisi hiç kullanmaz, kimisi başladığı gün kullanır bunu kesin kırmızı cizgilerle ayırmak mümkün deyildir.

5. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Aslında haklısın doğru soruyu yanlış biçimde sormuşum. Takviye besine alınan besinler yapılan antremanların hakkını veremediğinde başvurulur.

6. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Protein yönünden beslenme eksiğim var buna göre kullanıyorum zaten.Her zaman kullanmıyorum ek besinleri.

Bir Öneriniz var mı beslenme programına

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Protein yönünden çok eksiğiniz var, özellikle DZAA( dallı zincirli amino asitler) mutlak surette vücuda olağanca fazla alınmalı.

DZAA lar (losin izolosin ve valin) büyük çoğunluğu kas yapımında kullanılır.

Özellikle bunları doğal besinlerden karşılamalısınız.

Hangi besinlerde DZAA var araştırınız ve mutlak surette beslenme programınıza ekleyin.

Özellikle ben yağsız beslendiğinizi görüyorum, DZAA amino asitlerini içeren besinleri yağları ile beraber tüketin.

Onun dışında L-arginin lisin ve ornitin amino asitleri büyüme hormonunun yapımını arttirir.

Bunun içinde günde 50-100 gram kabak çekirdeği ve fındık karıştırıp tüketin.

Akay bunu beğendi.
  8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    beslenme son derece kötü, neredeyse gün içinde aldığın tek protein kaynağı whey olmuş, tam whey öneli ama bu şekilde bir gelişim beklemek imkansız olur, hayvansal proteinleri arttırmazsan gelişim bekleme...

9. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Akşam öğününe tavuk göğsü ekledim.Yumurta,Fasülye,Süt vb.. bunlar proteinden sayılmıyor mu.Sizin bir öneriniz var mı veya neler eklemeliyim

10. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sana çoğunlukla yaptığım beslenmeyi anlatıyım sabah kalkıp su ile whey alıorum ilk iş daha sonra en az 2-3 yumurta sucuklu olabılır haslanmıs olabılır 2 dılım kepek ekmeğı + light beyaz peynir + fıstık ezmesi tuketıyorum.Oğlen antreman oncesi yemeğımı yiyorum tonbalıklı makarna olabilir , tavuk pilav olabılır mumkun olduğunca yağsız ve tuzsuz,antremandan çıkar çıkmaz üzüm suyuyla 1 ölçek daha whey tuketiyorum ve yaklaşık bir saat sonra imkanın varsa kırmızı et + sebze yada tavuk + sebze ve mutlaka yoğurt tüket aradan 1 saat geçtıkten sonra 1 avuc badem fındık yerim yatmadan öncede yağsız süt veya yağsız peynir tuketirim casein ihtiyacımı gidersin diye =)) Tabi ben saat 10-11 gibi kalkıyorum ve saat 3-4 gibi antreman yapıyorum bazı arkadaşlar ara oğun yok diyebılır erken kalkınca genelde muz yerim hafif acıkınca

11. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Resimleri mi de ekledim sizce bu vücutla önce definasyon mu yapılmalı , yoksa hacim mi çalışılmalı beslenme düzeni nasıl olmalı az karbo protein + yağ mı yoksa daha farklı mı lütfen yardımcı olun.Yaza kadar fit olmak istiyorum.Ama hala aradığım sorulara cevap bulamadım

Ekli Dosyalar:

12. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Beslenme Programında Değişiklikler Yaptım Yorumunu Bekliyorum ;

Kalkış : Whey Su İle

Kahvaltı:5 Beyaz + 1 Sarı - Yulaf Ezmesi (Yoksa Cornflakes veya Müsli )

- Yeşil Çay

Ara Öğün : 1 Avuç Taze Fındık

Öğle : 1 Porsiyon Esmer Makarna veya Pilav - 100 200 Gram Arası Tavuk Göğsü - 1 Kase Yoğurt

13.00 : Whey Su İle

2 Saat Sonra Antreman

Antreman Sonrası : Whey Üzüm Suyu İle

Akşam:Sebze Yemeği (Mercimek , Fasülye vb.. ) - 1 Kase Yoğurt

Yatarken:2 Yumurta Beyazı - 1 Bardak Süt

13. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Valla 3 kere whey almana gerek yok bence onun yerine idmandan sonraki oğununde sadece sebze diilde ne biliyim bi tonbalığı bi et yemeğı fln yesen çok çok daha ii edersin zaten 70 kilo cıvarı gorunuosun 130-140 gr protein gunluk haylı haylı yeter sana

14. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Önerin için teşekkürler ;

Whey i kaldırıp ton balığı koydum .Biraz aşırıya kaçmışız bu konuda haklısın

Başka bir eksik var mı sizce ?

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

16. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    bence sabah uyandığındada wheyi üzüm suyuyla falan karıştır birde antremandan 1-2 saat sonra bi miktar makarna,pilav ve tavuk falan yemelisin bence thums:

Sayfayı Paylaş