Deadlift

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Reverse tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Deadlift Bacak antremanındamı Sırt antremanındamı çalışılmalı ?

Anketin kapanma tarihi 6 Mart 2014.
  1. Bacak

28,0%
  2. Sırt

72,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Reverse

Reverse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar deadlift bacak antremanına mı sırt antremanınamı koyulmalı ve set sayıları nasıl olmalı ??

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    deadlif tam yapılıyorsa ilk etapta sırt hareketidir her nekadar muazzam bacak çalıştırsada sırt hareketlerinde yer alır
    ama benim için sıkıntı yok çünkü bacak ve sırt beraber giriyorum

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bacağa koydum ben

4. Reverse

Reverse Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sırta koymayı düşünüyorum bacakta hamstring için sumo squat yapıyorum

5. freestyler7

freestyler7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    stiff deadlift bacak normal deadlift sırtta iyi olur

6. ultr4aslan

ultr4aslan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    bence bu hareketin bilmediğimiz riskleri olabilir , ama alternatifi de yok orası ayrı. tercihen sırt ve bacağı aynı günde yapmak derim ben :)

7. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    freestyler'in dediği gibi stiff leg hamstring,deadlift lower backtir.tabi normal deadliftte de bacaktan kuvvet alırsınız ama stiff daha izoledir.deadlift,squat gibi hareketler bölge hareketlerinin olmasının yanı sıra yapılmasının bir diğer sebebi de bütün vücudu şoka uğratan compound hareketler olması.yani yaptığında deli gibi testesteron basıyorsun emin ol.bütün vücudun çalışıyor çünkü.

bilmediğimiz riskleri yok,riskleri biliyoruz.her hareketin yanlış yapıldığında çeşitli riskleri var ve deadlift yanlış yapmaya en müsait hareketlerden biri olduğu için tabiki sakatlığa açık.

sonuç olarak freestyler'in dediği gibi.stiff hamstringe,normal deadlift lower back.fakat normal deadlift dahi bir miktar bacağa vurur.bacak ve sırtıda aynı gün nasıl giriyorsunuz ben anlayabilmiş değilim.sadece bacak antremanı 1-1.30 saat sürüyor zaten hadi süper set olsun 45 dakika e kortizol diye bir gerçek var.üstüne bacaktan veya kanattan sonra vücut kaldırmaz yani verim pek olacağını sanmıyorum önermiyorum ben.

8. alpbb

alpbb Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ben sırt günlerinde 3x15,12,10 yapıyorum bazen de 4 set yapıyorum ne kadar yorulduğuma bağlı olarak

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    deadlift hareketini sırt gününe almıştım bir türlü istediğim duruma getiremediğim sırt bölgesini bu hareket sayesinde getirmiştim tabi bacak kaslarındada verim sağlamıştı ancak kişiye göre değişen bir durum var kimide bacak bölgesinde sırt bölgesine göre çok daha başarı sağlar örneğin dumbbell pullover hareketi göğüs için bir hareket olarak bilinirken kimileri sırt günü pullover yapar

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bacagınızın formuna göre değişiklik gösterir.bacaklarınızı tamamen kırıp agırlıgın tamamını sırt ve belinize verirseniz sırt hareketi , çok hafif kırıp arka bacaklarınızın geriliminizi saglarsanız arka bacak hareketi olur. tabi dolaylı yoldan bu harekette bölgeler birbiriniz etkileyecektir.

11. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Stiff-Legged Dumbbell ile deadlifti karıştırmamak lazım. Bazıları deadlifti stiff-Legged Dumbbell gibi yapıyorlar buda bacak idmanı gibi oluyor.

Tam bir deadlift sırtı genişletmek ve beli kuvvetlendirmek için yapıyor.

Sayfayı Paylaş