deadlift & stiff legged deadlift ağırlık oranı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deathlifter tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    deadlift de hareketi bozmadan tabii girildiği kadar ağır girilmesi gerek bunu biliyorum. şu an için 140 kiloyu 6 tekrar yapıyorum. peki stiff de durum nedir? daha zor ve tehlikeli olduğunu, stiff de daha az basıldığını biliyorum. stiff de de girdiğimiz kadar girmeli miyiz yoksa yok o hareket bel için tehlikeli olabilir şu kilo geçilmese de olur diyor muyuz? mesela 100 kilo giriyorum, belki daha artar ama denemiyorum. stiff de çok arttırmaya gerek yok o kilo nizami yapılıyorsa iyi diyor musunuz yoksa onda da arttır arttırabildiğin kadar mı? deadlift de 140 yapana göre yorumlarsanız çok faydalı olur teşekkür ederim.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    http://staff.washington.edu/griffin/maxweight.txt

bu adresdeki tabloya göre ağırlığının 3 katı deadlift yaparken, ağırlığının 1,5 katı stiff legged deadlifti 15 tekrar yapabilmen gerekiyormuş ki bu bana uçuk geldi.

ben senin yerinde olsam stiff legged'i 70-80 kg ile pozitifte patlatarak negatifte kontrollü çalışırım. hamstrings kas grubu fast twitch kas liflerinden oluşur yani hızlı kasılmalarla daha iyi gelişir. daha düşük bir ağırlığı patlatarak çalışırsan daha fazla gelişim sağlarsın.

cadocx ve deathlifter bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Linkteki bilgiler ilgi çekici bayağı bir oranlama hesaplama var eve gidince bakayım bir ayrıntılı.

Sayfayı Paylaş