Deadlift in iç bacak etkisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AYKUT__ tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AYKUT__

AYKUT__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın forumda ve bu sporda çok çok yeniyim. Deadlift ile alakalı bir sorum olacak sizlere deadlift' in iç bacak kaslarına etkisi nedir? Birde başka bir yerde okumuştum deadlift yapan insanların kol kaslarında belirgin bir kalınlaşma oluşuyormuş bu ne kadar doğru ? teşekkürler.(Bu arada deadlift'in türkçe karşılığı ne bilmiyorum o yüzden orijinal hali ile yazdım.)

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    deadlift in ic bacaga etkisi var ama ayaklarını v seklinde yaparsan

AYKUT__ bunu beğendi.
  3. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    AYKUT__ bunu beğendi.
  4. AYKUT__

AYKUT__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    iç bacak için sumo deadlift i araştırabilirsin.

ancak konuyu yeni başlayanlar bölümünde açtığına göre yeni olmalısın. deadlift yeni başlayanlar için ideal değildir. iç bacak için addüktör machine kullanabilirsin.

AYKUT__ bunu beğendi.
  6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Deadlift, vücudun neredeyse tamamını çalıştırdığı için vücutta testosteron ve gh salgısını en çok arttıran hareketlerden biridir. Yani deadlift yapmak dediğiniz gibi vücuda genel kütle kazandırabilir. Ayrıca wrestler a katılıyorum, yeni başlayan biri için sakıncalı olabilir. İlk birkaç hafta mümkünse sadece boş barla hareketi anlayana kadar antreman yapın. Daha sonra bir antrenör gözetiminde deadlift yapın. İşi ilerlettiğinizde kendi başınıza da yapabilirsiniz.

AYKUT__ bunu beğendi.
  7. AYKUT__

AYKUT__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler.Ben sadece deadlift hakkında okuduklarım hakkında bayağı etkilendim ve denemek istedim . İç bacaklar ve kalça da yoğun bir ağrı hissettim sadece 3 gün yaptım tam doğru yaptığımdan da emin değilim.Okuduğum makalede şöyle diyordu.Bu hareket merkezi sinir sistemini uyardığı için vücüttaki tüm kaslara kas yapması için uyarı sinyalleri gönderiyormuş.o yüzden bu hareketi yapan kişilerin kol kasları değil düzeltiyorum kollarında, bileklerde kalınlaşma oluşuyormuş sadece bu bilginin doğruluğunu ve de bacağımın iç kısmındaki ağrının nedeni öğrenmek istedim.Tekrardan çok teşekkür ederim .Omuz ve göğüs çalışmaya devam:)

Sayfayı Paylaş