Deadlift Hareketinde Tek Tekrar Maksimum Ağırlık Kaç Basıyorsunuz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cmrsmr tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Deadlift Hareketinde Tek Tekrar Maksimum Ağırlık Kaç Basıyorsunuz ?

Bu anket 14 Mart 2027 22:21 tarihinde sona erecektir.
  1. 80-90

oy sayısı 19
    20,9%
  2. 91-100

oy sayısı 9
    9,9%
  3. 101-110

oy sayısı 7
    7,7%
  4. 111-120

oy sayısı 4
    4,4%
  5. 121-130

oy sayısı 14
    15,4%
  6. 131-140

oy sayısı 6
    6,6%
  7. 141-150

oy sayısı 3
    3,3%
  8. 151-160

oy sayısı 6
    6,6%
  9. 161-170

oy sayısı 1
    1,1%
  10. 171-180

oy sayısı 6
    6,6%
  11. 181-200

oy sayısı 4
    4,4%
  12. 200+

oy sayısı 12
    13,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ben 4 tekrardaki 70i 80-90 olarak işaretledim sanırım gerçekci bir rakam oldu.keşke anketi açık yapsaydın kimin neye oy verdiğini görürdük.

2. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    110 5x5 yapıyorum

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Dealift harekti max ağırlık genel olarak one rep (tek tekrar) olarak hesaplanır ki yabancı forumlarda da hep bu şekildedir, acaba bu anlamda başlığı da tek tekrar olarak değiştirsek mi? çünkü hep belli bir tekrar aralığı üzerinden yorum yapılıyor, aslında maks. ağırlık bu hareket için tek tekrar üzerinden hesaplanmakta,araştırdığınızda da bu yüzden deadlift one rep calculatorler bulursunuz(gerçi bench ve squat içinde vardır bunlar :) ), bu anlamda başlığa küçük bir edit yapalım mı sizler ne diyorsunuz ?

Son düzenleme: 7 Temmuz 2013
    kerem191 bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    thetramp bence soyledigin gibi daha dogru daha guzel olur.

Ben de o yuzden 1RM calculator linki atmistim, 1RM denemeyen arkadaslar oradan one rep max hesaplasinlar ve ankette ona gore isaretlesinler diye.

Bence baslik yeniden duzenlenebilir. Ilk post'a benim koydugum 1RM calculator'u de koyalim ve oylari acik yapalim :)

5. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Deadlift için gidilir tabi :)

Şaka bir yana sırt günlerinde ilk hareketin Deadlift olsun.

Ama çok sağlam deadlift girersin diğer sırt hareketlerinde nasıl geliştiğini görürsün.

DEADLİFT hareketi konusunda uzmanlaşırsan ve vücut ağırlığının 2-3 katına çıkarsan inan bana canavar gibi olursun..

Tuttuğunu alır fırlatırsın :) Bileklerin ve Pençe kuvvetin çok iyi olur.

Kavrama kuvveti çok önemsenmeyen birşey ama insanın elleri çok önemli.

Bu hareket ile tüm vücudu stress altına sokarsan büyümeyi ve güçlenmeyi iyice tetiklersin.

Düşünsene pazu, omuz, önkol, parmaklar, trapez, lower back, latismuslar, hamstringler, quadricepsler, karın kasların ve irili ufaklı yüzlerce kas çalışıyor.

Aslında Deadlift, Bench Press, Squat, Barfiks, Dips, Mekik şu 6 hareketi yeni başlayanlara bir uzman eşliğinde 6 ay iyi bir tempoyla yaptıracan....6 ay güç kazanımı sinir kas koordinasyonu iyice sağlandıktan sonra diğer onlarca harekete geçilecek.....Temeli sağlam atmak çok önemli...

NEDEN bunların üzerinde duruyorsun dersen ?

ÇÜNKÜ gitmiş olduğum bugüne kadar 7-8 tane farklı salonda onlarca kişi üzerinde yapmış olduğum gözlemde şöyle birşeyin farkına vardım

Adam bench presste 70-80 kg basıyor fakat aynı kiloyla deadlift yapamıyor....

Bana göre çok vahim çünkü deadlift hareketi yapılmayınca lower back denilen vücuttaki en önemli bölge güçsüz kalıyor..

Deadlift üzerine aslında çok fazla konuşulur çünkü komple bir hareket....

hani derler ya 1 taşla 2 kuş bana göre deadliftle 1 taşla 10 kuş vuruyoruz...

Yani Sırf LOWER BACK, TRAPEZ, UPPER BACK, HAMSTRİNG, FOREARM bile 5 kuş yapıyor :)

Neyse fazla uzatmayayım....SQUAT, DEADLİFT, BENCH PRESS demek geometride ki muhteşem üçlü gibi birşey :)

kerem191, SPARTACUS5, Rodwell ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bende deadlifte daha çok önem vereceğim artık özellikle fast and furios 6da dwayne johnson un adamları yerden kaldırıp sallaması çok hoşuma gitti belki ileride parktaki çocukları öyle sallarım kumun üstüne :)

7. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    200+ masallah neyle besleniyorsunuz:)

8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    200+ çok büyük bir rakam gibi görünebilir ama body building insanın kuvvetini % 300 - 400 civarı arttırdığından pek te abartılacak bir rakam değil....

Dün arkadaşımı uzun ısrar sonucu body e başlattım....ilk antrenmanda BARFİKS - BENCH PRESS - DEADLİFT yaptırdım....90 kg X 2 tekrar yaptı....zorlasa 100 kg x 1 reps yapabilir.....ve çocuk 65 kg ağırlığında

9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    fena gaza geldim ramazandan sonra deadlift günlüğü 180 lere çıktığımda video koycam :)

10. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    suanki antreman planim Deadlift, Squat, Bench Press/Dumbell Press ve Barfiks seklinde. Haftada iki gün böyle, ek olarak haftada bi gün omuz, Bicep ve Tricep.

Deadliftde baya güc artisi oldu. Tavisye ederim

11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    65 kilo yeni başlayan 90*2 yapıyor, video da koysan buna kimse inanmaz yani o çocuğun yeni başladığına. Eğer milyonda bir ihtimal yeni başlayan 65 kilo bir çocuk 90*2 yapıyorsa hiç ihmal etmeden neslini koruma altına almak lazım, böylesi bırak Türkiye'ye dünyaya bin senede bir gelir. :)

12. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tek tekrar denemedim ama hesaplama ile 1 rep max 112 çıktı,
    stiff deadlift yapıyorum, yani bacakları kırmadan
    deadlifti programıma sonradan ekledim
    resmen koskoca bel bölgesini boş bırakmışız aylarca

13. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ornekte sanirim dikkat cekici olan kisinin spora yeni baslamis olmasi. Yoksa 65 kg birisi +200 kg de kaldirabilir elbette.

Spora cok sik ara vermis ve henuz daha birkac gun once tekrar birlikte antrenman yapmaya basladigim 66 kg olan bir arkadasim, 100 kg 4-6 rep giriyor mesela ancak cok az oldugunu soyluyor, bence de cok az. Bench press'e onem verildigi kadar squat ve deadlift'e onem verilmedigi acik. Hele ki soz konusu squat olsa durum cok daha vahim olurdu herhalde, 40-50 kg'ler havalarda ucusurdu. Bench press'inden daha az squat girenler vs. :)

14. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Ant. Sonunda 110 kg sabit 3x8 yapiyorum bel bolgesi cok iyi pump oluyor.max hic denemedim gerek gormuyorum.

15. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0

Güzel kardeşim neden yalan söyleyeyim ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:36 ----------

Kesinlikle katılıyorum dediklerinize....

Fakat Yukarıdaki arkadaş inanmamış bana....Bana burda küfredin ama yalancı demeyin....Niye yalan söyliyeyim ki ben burda onu anlamıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:39 ----------

Birkaç gün önceki mesajında yeni başlayan partnerin 50 kg bench girmiş....O halde sen de mi yalan söylüyorsun ?

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    spor yeni başlamış biri tabiki 200 kg kaldıramaz ancak ara veren sonra tekrar başlayan biri kaldırabilir çoğumuz izole hareketlerden oluşan programla çalışıyoruz 12 tekrarlara çıkacak ağırlık tercih ediyoruz çok ağırlık kaldırıca dorian yates gibi olacağız sözde sonrada durumu önceden çözmüş insanlarda deadlift hareketinde 100-150 kilo kaldırınca tuhaf geliyor

Son düzenleme: 9 Temmuz 2013
  17. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    yani tüm vücut kaslarının çalıştığı deadlift hareketinde 90 kg ı çok görmek bence eleştiri yapan kişinin çelimsiz, güçsüz ve genetik açıdan fiyasko olmasını gerektiriyor....Elinde 5 kg lık dambılla aylarca çalışan kişiler bu spordan 5 kuruş anlamaz...12-13 yaşında halterci kızlar bile deadliftte birçok erkeğin kaldıramayacağı ağırlığı kaldırmaktalar....AH BENİM GÜZEL ÜLKEM SPORDA CAHİLİYET DİZ BOYU

kerem191 bunu beğendi.
  18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aklıma şu video geldi 13 yaşındaki çocuk 108-109 kilo basıyor bench press hareketinde
    [YOUTUBE]bxAc97K2I5M[/YOUTUBE]

19. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    50 kilo ile 90 kilo arasındaki farkı eli bar tutmuş herkes bilir sanırım. Ama olur da işte istisnai bir vaka olur, adam doğal olarak çok kuvvetlidir filan, sonuçta bunlar binde bir çıkacak çok zayıf ihtimaller.

Bu yüzden videosunu da görsem inanmam derim, zira videodan o adamın yeni başladığını anlamak mümkün değil.

Burada inanmıyorum demek sana yalan söylüyorsun demek değil, olur ki senin de eksik bilgin vardır o şahıs hakkında veya kilo ölçümü yanlıştır.

Net ortamında videoyu paylaşanın bildikleri videoyu izleyenlerce meçhul olduğu için doğru videolar da izleyenlere inanılmaz gelebilir. Çok doğal bir durum, alınacak bir şey yok.

20. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ağır çalışan ağı kaldırır mantık bu....Yıllardır salonları gözlüyorum bazıları 25-30 kg bench giriyor...10-15-20-25 hurraaa Allah ne verdiyse tekrar rekoru kırmaya çalışıyor zannımca....8-12 tekrardan fazlası boşa kürek sallamak güç kazanımında....Hatta bana kalırsa 8-10 bile fazla duruyor.....

Al başına partneri 1-2-3-4-5-6 bu tekrarları anca çıkaracağın kiloları gir....bir insan 20-30 tekrarı neden yapar...definasyon yapacak kas kütleside yok ???

Ben güzel ülkemin güzel insanına laf anlatamadım bir türlü

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:09 ----------

burda tartıştığımız hareket deadlift...deadlift için 90 kg azdır....bench için ortadır ülke şartlarına göre

Sayfayı Paylaş