Değişiyorum...Daha çok değişmek için...

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve kimodedim tarafından 26 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba:) öncelikle buraya sorunlarını ya da sorularını yazan bi çok konuda benden ya da diğerlerinden daha bilgili tecrübeli olan insanlara teşekkürler...
    Ben kendimi bildim bileli kilolu bi insanım bunu hastalık olarak kabul etmiyorum hastalıklara kapı açan bir biçim sadece...Hastalıklı beyinlerin laflarına maruz kalmak yada... 17 yaşındayken adet göremedgipğim için doktora gtttm ve bi takım testlerden sonra pkos(polikistik over sendromu ) yaşadığımı öğrendim kiloluydm ve kilo vermem gerekiyordu...
    o günden bu yana yaklasık ikisene geçti... bundan bir ay önce hayatımdan sevdiğim herşeyi çıkardım ben 17 yaşındayken tartılarda 113 kilo çıkmış ben 1 ay önce 103 kiloydum ve suanda 96 kiloyum. kullandgm iki ilsç var yasmin ve metformin(hastalık dolayısıyla) bu bi ay içinde sekeri,unu tatlıyı bi köşeye kaldırdım çünkü okudukca öğrendim doktorumun bana anlatmadıgı seyleri... ins direncsizliği vardı bnde ve kan sekerm aniden yükseliordu her neyse benmle adam akıllı konuşmadı ama ben 1 ay önce herseyn farkında olarak bi yola adım attım...
    dışarıya adım atmıyorum inanın kendmce nedenlerim var belki bu kötü bişey ama bi gün bu kapıdan çıktığımda yapabilmiş oldugumu görsünler istiyorum...evin içinde gerçektn hareketliyim boş durdugum bian yok aynı zamanda öss'ye hazırlanıyorum ama suan için 2.nci planda benim için önemli olan daha çok yol katetmek...
    şimdi gün içerisinde yemiş oldugum şeyleri yazıorum lütfen saglıksız gördüğünüz birşey varsa söyleyin boyum 1.70
    sabah kalktgmda önce ilaçlarımı içiorum sonra yesil cayımı yapıorum kahwaltıda 2 dilim yogun kepekli ekmek bikaç zeytin bolca peynir bol dedgm 2kibrit kutusu fln(peynire dayanamam) domates salatalık yiorum.ama bi sorunum hatta hatam var erken kalkamıorum. gece ders calışmaya alıştıgım için yatışım 3ü kalkışımda 11 i buluyor onun için eger erkn kalkmadysam 11 de kalktysam saat 3 gbi bi kase yogut yiorum 2 yemek kasıgı kadar. aksamda annem ne yapmıssa:) 7de fln yiorm aksam ymegni zaten ara öğünleri soruasanız bazen bi elma kemiriyorum bazende portakal yiorum... 28 kasım-26 aralık böylece 7 kilo verdim.
    asıl kafamı karstran görünüşte kilo verdgm azda olsa belli olmuş olsada ya kas ya da su gidiyosa korkusu... ne koşu bandım var n de kond. bisikletim. egzersz yaparak 45 dakikayı nasıl doldurabilirm hareketliyim ama ben 15dk*3 setler halinde yapıorum. işte kafam bu açıdan karışık önerilerinizi lütfen yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...:D

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kilo vermek istiyorsan kesinlikle kardio egzersizleri yapmalısın, evine bir bisiklet ve koşu bandı almak yerine bence bir spor salonuna git, psikolojik olarak da çok farklar yaratır inan.
    Bu arada yeşil çayı gün boyunca iç, 4-5 poşet, metabolizmanı hızlandırır. Ve öğün sayısını arttırmalısın, günde 3 öğünle sağlıklı kilo veremezsin...

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    guzel asamalar kaydetmisin daha da ileri gitmek icin bence;

sabah erken kalkmadigin zaman dogal olarak gec yatiyorsun, bu da seni en az kilolarla savasinda 0-2 yenik baslatiyor ;)

bisiklet ve bant sart degil, ister inan ister inanma merdiven cikmak gibi kalori yakan bir aktivite yok, arayan illa ki bir merdiven bulur :)

basarilar thums:

4. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Ara öğünlerle beraber 6 öğün... sanırım yanlış anlaşılma oldu.Evet haklısın spor salonuna gitmenin fark yaratacagından eminim. Kardiyo egzersiz olmadan vücudun kolay kolay toplanmayacagınıda biliyorum genede biraz daha kilo veren kadar evde aktif olarak neler yapabilirim bunu öğrenmek istiorum. teşekkürler şimdiden

5. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkürler. uyku düzenimi yerine gtirmem gerekiyo gercekten aslında bu gece bi adım atabilirim kosullanıp sanırım.alışkanlıklardan vazgeçmek gerekiyo.gelişmeleri bildiririm:) ders calışırken mesela ayaga kalkp zıpladgm çok oluo hareketsiz kalmak istemiyorum. sabahları erken kalkmaya alıştıgımda yuruyuse çıkabilirim en azından sanırım. kendime inandıgımdaysa spor salonuna kilo vermk kadar psikolojini düzlüğe çıkarmanda önemli cunku.

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    okuduğum kadarıyla güzel değişimler katetmişsin. böyle gidersen daha iyi sonuçlarla karşılaşacaksın emin ol.

ama senin de bildiğin gibi tek eksiğin spor. şimdi sen iyi güzel kilo veriyorsun .. çünkü kilolu bir yapın var. fazla kilolularda kilo vermek ilk başlarda çok kolaydır. ama bu bir süre sonra duracaktır. işte sen asıl o zaman moralini bozmaya başlayacaksın.

sabah erken kalkamıyorsan akşamüzeri yürüyüşe çık. ve forumda olan evde yapılacak egzersizleri uygula. ilk etapta iki su şişesi sana yeterli olacaktır.

bunu hayatına soktuğunda artık uyku düzenini düzene sokmaya başlarsın. demek istediğim yapacağın değişiklikleri vücuduna çok hissettirmeden yavaştan yapman. birden hepsini yapmaya kalkarsan olmaz. böyle yaparsan, her değişikliği vücudun olumlu algılar ve sana her seferinde tepki verir.

allah yardımcın olsun...

7. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    umarım zayıflarsın ancak yakın çevrende spor salonu varsa biran önce başla salonda daha iyi sonuç alırsın

8. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    merabalar...

gelişmeleri yazmak geldi içimden sizin yorumlarınızı okudugum zaman yuruyus yapmaya başladım. FLEX-POINT'inde dediği şekilde oldu yani ilk baştaki gibi hızlı kilo veremedim bunun bilincine girdim... yani ne kadar kolay alınıosa o kadar zor gido kilolar...Günde bi buçuk bazen 2saat tempolu bir biçimde yürüyüyorum. evdede uyguladgm hareketler var... sonuç nedr dye sorarsansuz suanda 94 kiloyum... öyle yani arada girip paylaşabilirm sanırım... herkes ii baksın kendine...:D

Excursion ve WolfSoN bunu beğendi.
  9. superior

superior Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    gelişmeler çok iyi pkosa dikkat etmelisin doktorunun verdiği ilaçları kullanmalısın. Ayrıca doktor mutlaka söylemiş olmalı ki ilaçları kullanırken beslenmene çok dikkat etmelisin aksi takdirde adet düzensizliklerin devam edeceği gibi verdiğin o kiloları çok daha hızlı alabilirsin.
    İnsülin direncinden de bahsetmişsin daha yaşın 18-19 ve insülin direncin de varsa ileriki yaşlarda fazla kiloya bağlı tip 2 diabetus mellitus (tip 2 diyabet) ortaya çıkabilir. Bunun ilerleyen dönemdeki komplikasyonlarından bahsetmek istemiyorum. Ama çok dikkatli olmalısın.
    Evde soru çözerken hareket etmen de çok güzel ancak bir çok ev hanımı "bütün gün ayakta olmalarına rağmen kilo veremediklerinden" bahsediyorlar. Egzersiz sırasında nabzını belli bir süre belli seviyenin üstünde tutmadığın sürece pek fayda elde edemezsin. o yüzden bir spor salonuna gitmen hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan sana çok daha faydalı olacaktır.
    Yukarıdakileri senin moralini bozmak için anlatmadım. Sadece işini daha bilimsel ve daha aktif yapmalısın. Doktor değilim sadece tıp fakültesi öğrencisiyim ve bildiğim kadarıyla da aktarmaya çalıştım.
    Vücudun kadar hayatını da şekillendireceğin bu senede ve öss'de başarılar dilerim.

kimodedim bunu beğendi.
  10. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0

yazdıkların için teşekkürler...Doktorum ilaç tedavisine bir ara verdi...hastanede tartıldıgım 92li bi sayı çıktım doktorumunda söylediği sey kilo vermemn yavaslayacagı hatta duracagı yönündeydi...insülin direnci dolayısıyla...bu arada bir spor salonuna gitmeye başlıyorum yakında... moral konusuna gelince sonucta insanın kendi hakkında olabilecek olumsuz seyleri bilmesi görmesi özümsemesi güzel bişey... o açıdan benim için bi sorun yok. teşeküürler tekrar:)

11. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçları bıraktıktan sonra iki kilo verdim benm için güzel bişey. doktorun kilo alabilirsn iştahın açılacak demesine ragmen... ben öğrendim ki herşey kafanda bitio çünkü ben ekimin sonlarında böyle olmıcak irade benimse kontrol edende ben olmalıyım demiştim gercekten... biraz fazla yemeye gitsem bunu yarına saklamalısın cunku hayat bi günden ibaret değil olmamalı diorum... tıka basa yediğim günleri hatırlıorum... ne gereksizmiş ben onlarrr olmadanda yasıorum. her sabah koşuorum bu arada... derslere agırlık verdim spora gitmeyi yaza saklıcam o zamana kadar 75 olsam kafidir benim için...

yarın ders çalışmaya baslıcam yarın diyete baslıcam bunlar boş bişeyi istiosak bunu yasamımızın içine sokmalıyız onun için 1 ayda on kilo verdirdiğini iddaa eden diyet safsataları bunu alana şu bedava seylerine kanılmaması gerekli... neden bunları yazıorum cunku yazmak istedim. öyle seyler okuyorum ki... efor sarfetmeden bişeyleri basarmak istedgni söyleyemessn... benm beynimdeki savasta bundan ibaret. okuyan herkese tesekkürler şimdiden...

12. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    meraba arkadaslar:) mutluyum 87 kiloya düşmüş bulunmaktayım. hiç sekteye ugratmadan gidiorum... hareketli bi yasam işime yaradı. paylaşmak istedim sınavdan sonra bi spor salonuna yazılmak olacak ilk işim...

Despo bunu beğendi.
  13. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Çok iyi kilo vermeye başlamışsın hep böyle azimle devam et.
    Sabırlı ol çok daha iyi olacak.

14. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    bir şeyi aklına koyduğunda ama gerçekten yerleştirdiğinde beynine başarmaman için bir engel kalmıo... şu sınav geçse:) daha iyi olacak her şey eminim bi yandan onun çalışması ve stresini yaşıorum... çok teşekkür ederim bu arada. bi nevi kayıt bunlar benim için arada girip baktığımda ne yapıp yapmadığımı okuduğumda daha çok hırslanıorum:)

15. umuty17

umuty17 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bnce sen bu azimle 70 -60 kiloya düşersin ama bnce bi spor salonuna git 3-4 ay o arada spor yaparken yağyakıcılar var onlardan al faydalı olabilir yada çık dışarı yürü koş çevrendekiler seni rahatsız etmesin kimseyi umursama bnce ancak böyle istediğine ulaşabilirsin

kimodedim bunu beğendi.
  16. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tebrik ediyorum seni spor salonuna gitmedende spor yapa bilirsin. yemeklerinde çok sorunun yok kalorisi iyi. sen fazla kalori yakacaksın bu nasıl yürüyüş yapcaksın 45dk ve üstü olsun ama gezer gibi olmayacak haftada 4 gün en az olursa. bu 45i iki aşamalı yapa bilirsin çabuk yoruluyosan. birde önerim kaloriyi biliyosun metabolizmanında yaktığı iç organlar diğer sistemler var bunları aktif tutarsan buda kalori harcamanı sağlar bunun için en iyisi su içmen. haydi kolay gelsin sana. bu arada kiloların su falan vermek değil bildiğin yağlarından veriyosun kaslardanda vermesin yatalak olsan dedğin doğruydu ama değilsin buda bi ekstra olsun hadi iyi sporlar

17. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler:) yaza kadar 79 u görmek hedefim:) çok fazla sıkmıorum kendimi saglıklı beslenmeye devam ediorum yuruyuşumu yapıorum ders calışıorum şu sınav gecsede daha çok aktiflessem artık:)

18. resculpt

resculpt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Can-ı gönülden tebrikler. Azmini takip edeceğim. thums:

kimodedim bunu beğendi.
  19. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    84 kiloyum suanda... tamamen össye yogunlastım... bakalım yavas yavas gidio...

20. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    yoğun bi haftaydı bu hafta...
    doktora 6 aydan sonra kontrollerim için gittim...
    hersey normaldi...
    doktorda tartıldıgımda 80 kilo çıktım...
    gurur duygdugunu söyledi benimleD:
    çünkü hastalarının yüzde doksanı
    ilaç tedavisine ara verilen
    dönemlerde kilo alıolarmış...
    neyse işte testler falan filan...
    kilo vermeni hızlandırmak için metformin yazabilirim dedi...
    yazın onu kullanırsın regllerin zaten düzenli vs vs
    mutlu oldum sevindim çok hemde...
    yazdan sonra gercekten toparlamış olcam
    1 haftasonra sınavımvar...
    malum öss... tatil ve calışma hayatında olcam yazın
    deneyim ve sosyallik gercekten gerekli
    umarım sınavda istediğim sonucları verir
    okuyanlara tesekkürler...

Sayfayı Paylaş