Değişimim Nasıl ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve safak tasar tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. safak tasar

safak tasar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Evet arkadaşlar ben okulların kapanmasıyla birlikte spor salonun abaşladım yaklaşık 2,5 aydır spor yapıyorum. Spora başalama amacım kilo vermekti başladığımda 1.70 boyum ve 79 kilom vardı. Spor salonundaki ilk ayki ölçülerim ve 2. ayki ölçülerim değişimim nasıl kaliteli iyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum.
    İlk Ay 2.Ay
    Kilo: 79 75
    Omuz: 120 117
    Göğüs: 101 97
    Kol: 31 32,5
    Bel: 103 92

Not: Araya ramazan girmesiyle 1 ay fazla değişim olmadı kilo almamaya uğraştım.

2. qwerdas1231

qwerdas1231 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    iyi bence hele ki bel

3. safak tasar

safak tasar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sağol Kardeşim :)

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2 ayda 4 kilo kaybı biraz yavaş, daha hızlandırabilirsin. 4 kilo kaybıyla göbekten 11 cm kayıp olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimalle yanlış ölçüm alınmış. Ölçüm alırken tamamen boş mideyle ol, soluğunu ver ve mezurayı sıkmadan ama göbeği kaplayacak şekilde ölçü al.

5. safak tasar

safak tasar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşım ölçüyü hoca aldı ve yanlış bir şey yok. 4 kilo kaybı var çünkü yağ yakarken bir yandan da kas kütlesi artıyor. Bir yerden verirken bir yerden alıyosun

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hocan sabah aç karnına ve sen çıplakken mi ölçü aldı? Gün içinde bir şey yiyip içmiş miydin? Su içmemişmiydin mesela ölçü alınmadan önce?

7. safak tasar

safak tasar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ölçü alınmadan 1 saat önce yemek yemiştim saat 5'te aldı

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O halde ölçüm hatalı. Kendini savunmaya almana gerek yok bu yüzden. Ölçümün hatalı olduğunu bir dahaki 4 kilo kaybında 11 cm ölçü gitmediğini gördüğünde hayal kırıklığına uğrayıp motivasyonunu kaybetme diye söylüyorum. Sana saldırmak için değil. 2 ayda 4 kilo kayıp, bunun bir miktarının da kaçınılmaz olarak su olduğunu hesaplamasak bile, 4x7000=28000 kalori açığı yaratmışsın demektir. Bu da günlük 28000/60=466 kalori kaybı anlamına gelir. Eğer kas kütlen çok değilse, ki 2.5 aydır spor yaptığına göre çok olmadığını düşünüyorum, yağ oranın yüksektir ve yüksek yağ oranlarında günlük kalori ihtiyacından 500'den biraz daha fazla açık verebilirsin çünkü yağ oranı yükseldikçe kas kaybı riski azalır, vücudun kalori açığını karşılamak için yağlara başvurma eğilimi artar. Bu da günlük 100-200 kalori daha düşerek biraz daha hızlı yağ yakabileceğin anlamına gelir. Bu 4 kilonun tahminen 1 kilo kadarının yağ değil su olduğunu göz önünde bulundurmalısın.

Ama sonuçta kilo kaybı varsa doğru yoldasın demektir, istersen bu hızla devam et. İlla herşey 100% mükemmelikte olmak zorunda değil. Ne olur, en kötü birkaç hafta fazladan yağ yakarsın o olur. Dünyanın sonu değil. Hem de uzun bir maratondur bu iş, zamana yaymanın sakıncası yok. O yüzden illa da daha az ye demiyorum. Eleştiri istedin, eleştiri alıyorsun.

khephnes bunu beğendi.
  9. safak tasar

safak tasar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yok ben saten dedim iyi yada kötü yorumlara kabul diye ama sen ölçü yanlış dedin ben ona itiraz ettim şunuda söylüyüm tam hatırlamıyoruma ama ilk ölçüde çok şişmiştim spora başlıyacam diye çok yemiştim diye hatırlıyorum. Doğru söylüyorsun 2 ayda 4 kilo az ama benim için az olsun öz olsun. Ben 2 ayda istesem 10 kiloda verirdim çok az ağırlık devamlı kardiyo az yeme 2 ayda 10da verebilirdim. Senin yaptığın hesaplamada doğru. Ben spora 2,5 önce başlamıştım öncesinde evde biraz cebelleşip durmuştum sadece o kadar

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş