değişik bir durum sözkonusu yardımcı olursanız sevinirim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ycwycw tarafından 25 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ycwycw

ycwycw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ya beyler yaz tatilinde 2 ay boyunca bb yaptım bu süre zarfı içinde kas kütlemde bir artış oldu ancak okulların açılması sebebiyle bb'e 1 ay kadar bir ara verdim tekrar çalışmaya başladığımda kas kütlesinde artış olacağı yerde azalma olmaya başladı hangi kası çalıştırsam o kasta azalma oluyo beslenmemede dikkat ediyorum yeterli miktarda karbonhidrat ve protein alıyorum(forumda edindiğim bilgilere göre yeterli) bunun sebebi ne olabilir herhangi bir vitamin eksikliği falanmı yada benmi bir hata yapıyorum :confused: lütfen yardımcı olun :(:( (boyum 175 kilom 69)

2. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle aradan sonra guc azalmasi olacaktir..her neyse kas kutlesinden bahsediyorsak eger oncelikle kas kutlesini neye gore olctun?ha olcu kaybediyorsan oncelikle programina bak 4x10 la 3x12 arasinda fark wardir..Ha eger forumda aratip kendine gore 1 porgram bulamazsan cok calisiyo olabilirsin..unutma haftada 4 gun baslangic için sonucta makina değilsin kaslarin dinlenmeli...

ycwycw bunu beğendi.
  3. ycwycw

ycwycw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kas kütlesini ölçmeye gerek bile yok diyebilirim zaten şöyle bi bakınca azaldığı rahatça anlaşılıyor..öyle aşırı çalışıp kası dinlendirmeme gibi bir durumda yok mesela bi gün 5kglik bir dumbell ile çokta ağır olmayacak bi şekilde omuz çalıştım ertesi gün aynaya baktığımda omuz kasım gözle görülür bi şekilde azalmıştı bu normal bişeymi yoksa bi hastalık falanmı?

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Doktora görün...

5. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Psikolojik birşey kesinlikle. Öyle bakmakla falan azaldığını anlayamazsın. Hem bir antremanda kas azalmaz öyle. Ayrıca kas erimesi hastalığı olsan bile (Allah korusun) bu kadar hızlı erimez. Korkmana gerek yok bence. Ama istiyorsan doktora görün.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    seçtiğiniz başlık açıklayıcı nitelikte olmalı..lütfen kuralları okuyunuz..

saydam bunu beğendi.
  7. ycwycw

ycwycw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yapılan kan testinde hemoglobin yüksek çıktı sebep bu olabilirmi?

8. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    karbondioksit ve oksijen taşır hemoglobin. sporcular( koşucular mesela ) yarışmalardan önce yüksek yerlerde antrenmanlarını yapıp hemoglobin sayılarını arttırmak ister. buradan yorum yapmak saçma ama bi sorun olduğunu sanmıyorum ayrıca bence bu soruyu kan testini yaptıran doktora sorsaydın daha net cevap alırdın.

Bide bakarak kas kütlenin azaldığını anlayabileceğini sanmıyorum, sana öyle geliyor olabilir

9. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    simdi anlamadigim 1 nokta war omuz calistigin gun kasin war ertesi gun mu yok,yoksa hercalismadan sonra git gide azaliyor mu kaslarin demek istedigim sey calistiktan sonra o bolge siser we belli bi sure sonra iner (hacim kazanir) psikolojikte olabilir ama bi doktora gorun...

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen, yani idmanda güzel bir şişme olmuştur, bunun sebebi bölgeye kan gitmesi ve kısa süreli glikojen depolanması, bu geçiçi olur, ertesi gün bu şişliği göremezsin.
    Sen heralde acemilikten bu gerçekle karşılaşınca şaşırdın.
    Yoksa kas erimesi ne demek.
    Şu da vardır, anormal idman yaparsın, titreme gelir idmanın sonlarına doğru.
    Bu da sinir sistemini harap edecek kadar çok çalıştığın anlamına gelir, vücut ambole olmuştur, bu durumda kaslarını kasamayacak duruma gelirsin.
    Kas gerginliği denen, kas tonusunda azalma olur.
    Ancak bu duruma gelmediğin belli, evham yapmana gerek yok, idmana devam ;)

ibrahimmmm bunu beğendi.
  11. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    2ayda artış valla iyi olmuş helal sana 1ydada olmasını bekleme sen çalışmana devam et prg düzenli yap gerisi gelir. hemoglobinlede alakası yoktur. eyer iyi bir sporcu değilsen yüksek çıkması normal değil onada baktır

Sayfayı Paylaş