Değerli hocalarımdan yardım bekliyorum (Kadınlar için)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve HHO tarafından 2 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. HHO

HHO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocalarım merhabalar...
    165 boya 50 kiloyum
    Kilom az ama inanın o kadar yağlı ve iriyim ki resmen 65 görünüyorum.
    Bel bölgem çok kalın ve simit bölgesi dediğimiz yer bir hayli yağlı. iç bacaklardan bahsetmek bile istemiyorum. Tüm kilolarım tam anlamıyla burada toplanmış durumda. Kısacası yumusak ve sarkık bir yapıya sahibim. amacım yağ yakımı ile birlikte şekillli bir vücuda sahip olmak. (Manken gibi incecik ve fit olmak istiyorum :) )
    haftada 2gün reformer yapmaya başladım. 20saat aldım, henüz 2ders yaptık.

Bunun dışında sizden öneriler bekliyorum. normal grup pilates dersleri, veya ağırlık veya kardiyo bana nasıl bir program önerirsiniz? yardımınıza çok ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler
    (Yaşım 28)

2. sinan56

sinan56 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kardiyo öneririm dostum, benim de böyle bir programım var, bende senin gibiydim şimdi ise vücut sıkılaştı bacaklar inceldi çok fit görünüyorum boyum 192 , kilom 83

Her gün belirli bir şekilde 1.000 kere ip atlayacaksın, 100 kere atlayıp 2 dakika dinleneceksin, nefes alıp vermene dikkat edeceksin, sürekli barfiks çekeceksin ki daha çok verim alabilesin.

Ağırlık kesinlikle önermiyorum, orantısız bir şekilde bacakların kalınlaşabilir .

HHO bunu beğendi.
  3. HHO

HHO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ağırlık çalışarak kalınlaşmaktan korkuyorum ki yeterince kalınım zaten. ama kaslarım da çok güçsüz titriyorum resmen. ki zaten pilates yaptığım için uzattığım kaslarımı ağırlık çalışarak eski haline döndürmek istemiyorum. kısacası ben de kardiyodan yanayım :) ama ağırlık olmazsa olmaz diyorlar orada tıkanıyorum işte

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık çalışmak kalınlaştırmaz tam tersine vücudun sıkılaşmasını sağlar. Kardiyo yerine vücut ağırlığı ile yapacağın hareketleri (burpee, dağ tırmanışı gibi) tavsiye ederim. Hem daha kısa sürer hem daha verimli olur.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

goodfellas9 ve HHO bunu beğendi.
  5. HHO

HHO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

6. sinan56

sinan56 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kesinlikle ağırlık önermiyorum, vücut tipi zaten genetikten gelir, eğer ailende iri yarı biri varsa sakın derim.

Kardiyo çalışması ile yağ yakacaksın, yağ yakmak demek vücut sıkığı ve inceliği demek.

Sakın!!

7. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Kardiyo sıkışkaşmak mı demek? Bilginiz olmayan konularda kesin konuşmak, konuya tamamen hakimmiş gibi davranmak gerçekten yanlış.

@HHO
    Kilonuz düşük yağ oranınız yüksek anladığım kadarıyla bu durumda kas oranınız da düşük demek oluyor. Bunun manası ise ne kadar yağ yaksanız da sadece kardiyo ile fit bir vücut elde edemezsiniz. Kardiyo ve ağırlık antrenmanlarını veya @ulaire 'nin önerdiği gibi kendi vücut ağırlığınızı kullanarak yapabilecek olduğunuz hareketleri uygulamanız bunların sadece birine bağlı kalmak yerine hepsini uygun şekilde kombine ederek kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunların dışında ne kadar ağırlık çalışırsanız çalışın kas kütleniz korktuğunuz kadar yüksek miktarlara zaten çıkamayacaktır bu yüzden çekinmeden ağırlık çalışıabilirsiniz.

HHO ve abseto bunu beğendi.
  8. HHO

HHO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam lutfen bana bir program onerin. Haftada kac gun kardiyo yapip kac gun agirlik calisayim. Bu arada 2gun reformer yapiyorum onu da belirteyim. Dediginiz gibi yag oranim yuksek. Yaklasik yuzde 24civarlarinda.bunu yuzde 18e cekmek istiyorum ama sekilli fit bir vucut ile. Mesela agirligi nasil calisayim? Az kilo az tekrar cok set mi? Az kilo az tekrar az set mi? Bunu bile bilmiyorum. Adam gibi yonlendiren de yok :(

9. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Spor salonuna üyeliğiniz varsa gittiğiniz salonda verilen veya gideceğiniz salonda verilecek olan programı burada paylaşırsanız üzerinde yorumlar yapılabilir fakat size direk şunu yap bunu yap diyemem. Kardiyoyu ağırlık antrenmanlarının olduğu günlerde, boş günlerde yapabilirsiniz ya da 2 günde 1 yapabilirsiniz vs. Tamamen kendi programınızla yaşam şartlarınızla ilgili.

10. sinan56

sinan56 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Benim bilgim yok ha? E tabi bunu söyleyen sonradan görme olduğu için bizim bir bilgimiz olmuyor, şurdan örnek vereyim, basketbolcular , valeybolcular, bunlar ağırlık mı çalışıyor? Ha elbet çalışıyor ama fazlaya kaçmadan, yoğunluğu kardiyo'ya veriyorlar, bu şekilde yağ yakarak hacimli bir kütleye sahip oluyorlar, buda sıkı bir vücut görüntüsü veriyor. Sonradan dolma bilgilerle buralara gelmeyin lütfen. Burda vücut nasıl sıkılaşır ondan bahsediyoruz, git bir göz at body yapan bayanlara, Arkadaş burda nasıl incelirim diyor sen ağırlık diyorsun. Pes bukadarınada.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2018 ---
    Kesinlikle ağırlık önermiyorum, diyet+kardiyo ile istediğin sonuca varacağını umuyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2018 ---
    Anlaşılan konuda sıkıntılı zihniyetler var.

11. Oğuzhan Hüseyinoğlu

Oğuzhan Hüseyinoğlu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul Bahçeşehir
    Yaşına ve dinlenik nabız değerine göre maksimum verim alabileceğin nabız aralığında minimum haftada 3 maksimum 7 gün cardiyo antrenmanı ve en az 3 günde direnç antrenmanı :)

12. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    GEREKSİZ MESAJLAR SİLİNMİŞTİR...

John399 bunu beğendi.
  13. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Ağır , ağır, ağır ; daha fazla ağır...
    Ağırlık yoksa bereket olmaz.
    Merak etmeyin cok büyümez, kadınsılığınızı kaybetmez ve şişik gözükmezsiniz.

14. Samet ÜNSAL

Samet ÜNSAL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    AnkarA
    Ağırlık antrenmanlarını yapmalısın ne kadar ağır o kadar fazla yağ yakarsın sıkılaşırsın birde spordan sonra kardiyo yaparsan bombaa:)

Sayfayı Paylaş