Danone

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hsd tarafından 14 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Bilginize; Danone markasını Türkiye'de bilmeyen yok. Sabancı holding ortaklığı ile ve sağladığı güven ile danone Türkiye'ye girmiş oldu. Bu gün sabancı ile ortaklıklarının bitmiş olmasına rağmen çoğu insan sabancı holding ile ortak olduğunu zannederek Fransızlara ait olan danone Türkiye'de neden bu kadar çok çocuklar üzerine ürün çıkartmakta ve ucuza satmakta hiç düşündünüz mü? Aklınıza bir marka düşmanı hatta yabancı düşmanı Profesör yazmış bu mesajı şeklinde bir fikir gelebilir. Söz konusu olayın
    geleceğimiz üzerinde oynanan çirkin bir oyun olduğunu laboratuar sonuçlarını aldığım zaman ortaya çıktı. Sizde eğer bilimle özellikle fen bilimleri ile ilgileniyorsanız söz konusu üründen alın ve bir fen laboratuarında içerik testi yaptırın (ücreti en fazla 40$) sonra bu sonucu bir nörologla paylaşın bakın
    neler olacak. Gelişim ve düşünme üzerinde etkili hormonal dengelerin, özellikle muhakeme kabiliyetinin
    nasıl engellendiğini bir nörolog anlatsın size o zaman benim gibi tatmin olursunuz. Danone nin Türkiye için üretilen ürünlerinin içerisine çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini etkileyecek madde olduğu ne yazık ki bir gerçek ve şu an daninolar sadece 2 ve 12 yaş arası çocuklara yedirilmekte. Yani tam gelişim zamanında. Gelecek nesillerimizin zeki olmasını engellemek için şimdiden yoğun çaba içerisinde oldukları anlaşılıyor ve tüm pazarlama şirketleri şuan danone ile anlaşmalı. Kapı kapı dolaşıp piyasa fiyatının altında ürünlerini satmaktadırlar. Ayrıca şirketlere ve dağıtım elemanlarına çok iyi ücret
    ödenerek daha fazla surum yapılmakta, daha fazla insana ulaşmaktadırlar. Lütfen danone
    ürünlerini kullanmayalım ve bu konuda bizler duyarlı olabiliriz.Ama bu yetmiyor. Marka düşkünü bir
    gençlik olduğu sürece bu firmaların Türkiye'de ekmeklerine yağ sürülecektir. Lütfen uyanalım ve
    uyaralım.

Prof. Dr. Turan Karadeniz
    Karadeniz Teknik Üniversitesi
    Ordu Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı
    ORDU
    Tel: +90 452 230 05 56
    Faks: +90 452 225 12 61

2. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    zihinsel ve bedensel gelişimini etkileyecek madde ... nemiş ki acep bu madde? ilk defa duyuyorum walla...

3. 2fast2furıous

2fast2furıous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler hsd bilgi için

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Genelde şehir efsaneleridir bunlar ama ben açıkçası Danone gibi dış merkezli "mucizevi büyüten formül" masallarına mesafeli yaklaşma taraftarıyım ezelden beri. Çocuklara mis gibi süt, meyve karışımlarını kendileri hazırlasınlar anneler, işlenmiş gıdayı çoluk çocuğun öğünlerine sokmasınlar.

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Kendisi bir Prof. DR.

Arastirmayi yapmis, neden laboratuar sonuclarini yayinlamamis ?
    En azindan zararli olan maddeyi yazabilirdi.
    Hic inandirici gelmedi bana. Kanmayin derim, karalamadan baska birsey degil.

6. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    iide abi adamın i$imi yok gidip danone yi mi ne karalasın. haklı olabilir.

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bu haber banada başka bir arkadaşımdan geldi aslı olabilir ancak karalamada olabilir ben sizinle paylaşmak istedim sadece yoksa israili boykot için değil ki ben şahsım adına elimden geldiğince bunada dikkat ediyorum ancak herşeyde israilin parmağı var kaçamıyorsunuz

8. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ben illede haksiz demiyorum.
    Ama yaptigi is süpheli geldi bana.

Sen yukaridaki soruyu sormussun, buna ilaveten bende su soruyu sorabilirim:
    Adamin isimi yok gidip Danone´nin ürünlerini arastirsin ?

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    DANONE'NİN BİLİM ADAMINA GÖNDERDİĞİ AÇIKLAMA

Sn. Turan Karadeniz

İstanbul, 19.10.2005

Sayın Karadeniz,

Bu mektubu, bir internet sitesinde yayınlanan şirketimiz ile ilgili yazıya müdahil olmanız sebebiyle kaleme alıyoruz.

Ülkemizde, toplumumuzun daha sağlıklı beslenmesine ve daha sağlıklı
    nesiller yetişmesine katkıda bulunma misyonu ile faaliyet gösteren bir
    kurum olarak, tamamen hayal ürünü olan bu karalayıcı yazıyı kınıyoruz.

Sizi şirketimiz hakkında bilgilendirmek isteriz. Misyonumuzu, gerek dünyanın lider sütlü ürünler şirketi olarak, en ileri kalite standartlarında donanımlı ultra hijyenik tesislerimizde ürettiğimiz sağlıklı,saf,katkısız gıda ürünlerimizle, gerek sosyal sorumluluk projelerimizle, gerekse süt sanayi ve tarıma sağladığımız değerli teknolojik yatırımlarla istikrarlı biçimde yerine getirmekteyiz. 6 il/ilçedeki fabrikalarımız, 16.000 çiftçi ve 1000 tedarikçiyi kapsayan yaygın tedarikçi ağımız ile elele yürüttüğümüz “toplam kalite prensiplerimiz” çerçevesinde bugüne kadar ülkemize yaptığımız yatırım
    miktarı 250 milyon Euro’yu aşmıştır.

Kınadığımız yazıda bahsi geçen Danino ürünümüz, sadece Türkiye’de değil dünyada lider taze sütlü çocuk ürünü olup, Türkiye’deki “büyüme formülü”, dünyadaki tecrübelerimizin yanısıra, T.C. Sağlık Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve konularında uzman birçok doktorun uzmanlığına başvurularak, çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunması amacıyla başarıyla geliştirilmiştir.

Diğer yandan sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek amacıyla, 4 önemli projeyi uzun-dönemli olarak yürütmekteyiz. “Danino Sağlıklı Büyüme Ekibi” ile çocuklarımızı sağlıklı gelişme konusunda bilgilendirmekte, “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Danone Küçükler Futbol Kupası” ile spora, “Gülümseyen Gelecek Ana Sınıfları” ile eğitime katkıda bulunmaktayız. “Gülümseyen Gelecek Ana Sınıfları” projemiz sayesinde 2005 yılında 250 anasınıfını 12.500 çocuğumuza kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sene kurulan “Danone Enstitüsü” ise, Türkiye’de beslenme alanındaki bilimsel ve akademik çalışmalara destek vermekte olup, özellikle "Çocuk Beslenmesi" konusunda Türkiye'de, Çocuk Doktorları Derneği, beslenme uzmanları, üniversiteler ile beslenme üzerine çeşitli çalışmalar ve araştırmalar yapacağı bir platform oluşturmayı hedeflemektedir.

Danone ürünlerimiz ile ilgili her türlü öneri ve taleplerinizi, 0800 211
    20 15 no’lu Ücretsiz Mutlu Tüketici Hattı’mızı arayarak, ya da
    [email protected] adresine e-posta göndererek, bizimle
    paylaşmanızdan her zaman memnuniyet duyacağımızı ifade eder, size ve
    ailenize sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Saygılarımızla,
    Danone Türkiye

PROF. KARADENİZ'İN DANONE'YE GÖNDERDİĞİ AÇIKLAMA

Sayın Danone Tüketicileri,

Benim dışımda gelişip, tamamen başkalarına ait olan bir yazıdan dolayı bu konunun içine çekilmeme bir anlam verememekteyim. Danone ürünleri ile ilgili olarak herhangi bir araştırma yapmadığım gibi, araştırma yapanlarla da hiçbir temasım olmadı. Kanaatimce, internette dolaşan Danone ürünleri ile ilgili bilgiler şirketler arası haksız rekabetten doğan birer karalama yazısı olabilir. Dolayısıyla, ülkemizde yatırım yapan, binlerce insana iş imkanı sağlayan ve uluslar arası bir marka olan Danone ürünlerinin en az diğer muadil ürünler kadar güvenilir olduğu şüphesizdir. Zira, gıdalar ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak üretilmekte, Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı bu ürünleri
    sürekli denetlemektedir. Dolayısıyla, Danone ürünlerini de diğer ürünler gibi hiçbir endişe duymadan tüketebiliriz.

Saygılarımla,
    Prof.Dr.Turan KARADENİZ

10. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bende bunu buldum internetten..siz bide internette cola colanın anlamını artırınız.ben ekliycekdim bu baslıga ekliyemedim.bi

teknik hatadan dolayı...

11. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    valla bizi bölmek için parçalamak için yapmadıkları kalmadı heralde en son çare böyle şeylerle uğraşıyolar.

12. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Güzel bir arastirma firat, Bravo sana.

Buna benzer olaylar Supplementlerdede olur.
    Sonucta bu iste Rekabet var.

13. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    işin hakikatini bilmiyorum ama sabancı holding ortaklığındayken bu ürünler baya pahalıydı şimdi fiyatları düştü ve aşırı derecede tv de reklamları dönüyor her zaman şüphelenmişimdir ben böyle şeylerden kesinlikle hayatımda danone nin bir ürününü ewime sokmadım zaten.Buna benzer bir olayı lisedeki bi hocam anlatmıştı bana onu çağrıştırdı.Hocam demiştiki onların ilk okul çağlarında ABD yardımıyla süt tozu dağıtılıyormuş onlar okuldaki sobaların üstünde güğümlerde suya karıştırılarak süt oluyormuş ve içiyorlarmış.Dediğine göre zararlı bi şey olduğu yıllar sonra ortaya çıkmış ..

14. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Veyron bizede ilkokulda süt verilirdi.Sabah içerdik derse başlamadan.Soğuk savaş döneminde de marshall yardımı adı altında türkiye ve yunanistanı rusyaya kaptırmamak adına yapıldı o süttozu yardımları.İddia ederim benden daha fazla amerika düşmanı insan bulamazsınız ama o yardımlarla da Türk İnsanı baya yol katetti sağlık anlamında.1950-60 yapımı türk filmlerinde esas oğlan hep veremden ölürdü.Verem yetersiz beslenmede ortaya çıkar ve yetersiz beslenmede ilerler ve o dönemde türkiyede yaygındı.Ama 1960 sonrası türk filmlerinde veremden ölen tek esas oğlana rastlamazsınız.Demem o ki çok incelememek lazım ama bu şerefsizlerden de herşey beklenir.

15. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    sabah dolapda danone var mıs

yedim sonra kutunun sagına soluna yukarısına asagısına baktım içindekiler v.s.. hiç birsey yazmıyor.hiç birsey yok.entresan

16. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ürünler herşeyden önce doğal değil. İçersinde 1001 türlü katkı var.

Ben katkı maddesi bulunan besinlerden mümkün olduğu ölçüde kaçınırım. Yoğurdu ve kefiri bile evde kendim mayalarım. Ortaya çıkan ürün tamamen doğal, daha leziz, daha güzel ve tüketilmeside bir okadar kolaydır.

Herkese tavsiye edeim.

17. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara

Bizim zamanımızda da-ki aşağı yukarı aynı yaşlardayızdır...Fındık dağıtılırdı o fındıkların fiskonun depolarında kalan eritilemeyen ve bence büyük ihtimalle çernobil atıkları bulunan fındıklardı...

18. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    edit (flexor) 11 Irkçı, Politik, Dini baskı içeren mesajların sahipleri siteden sınırsız uzaklaştırılır

ayrıca sadece türkçe değil küfür tüm dillerde yasaktır

19. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    artık benim içimde bi şüpe oluştu bu yazıdan sora zaten mümkün deil artık danone tüketemem ne olur ne olmaz sizde tüketmeyin başka sütmü yok

20. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    evet yaa amerikalinin yahudinin isi gücü yoktu danoneye zehir katacak... birakin allahinizi severseniz. biz türkler düsmanimizi dostumuzu bilmiyoruz acikcasi. siyasete girip gercekleri gözünüzün önüne sererdim ama konuyla alakasi yok. söyleyecegim sundan ibaret. ben siyasi acidan yaklasmam olaya bu gibi konularda. herkes her seyi yapabilir. bir kanit varsa aciklansin. icinde ne var danone nin? bilimsel kanit olmadan ciddiye almam gülerim sadece. paranoya yapacak bir durum yok. saygilar.

Sayfayı Paylaş