Danny Boy- Beslenme ve Antrenman gunlugu :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Danny Boy tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    demircan senin tricepsin iyidir fakat sırtın kötüdür veya zor gelişiyodur :)) herkese göre deişken bi durum

ben 3 dips zorlanarak çekerken, 12 rahat pull up (hemde geniş) çıkarabiliyorum.. ama kilom 68:)

demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Hımm haklısın olabilir dediğin gibi..bende şuna inanıyorum zaten her hareket kişiden kişiye değişiyor bu irilik veya zayıflkla ilgili değil..mesela işyerinde bir arkadaş var benim yaım kadar..beni bilek güreşinde deviriyor..ama benim ebadımda birinde ben deviriyorum..

aynı şey barfikstede öyle..yani kafama takıldığı için sormak istedim..

ama hakılsın...;)

Azi, Cidade de Deus ve lordmarvel bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    aslında dıps ve barfıks yada sınav gıbı egzersızler bırazda calısmaya bakıyor yanı sole kı eger uzun sure barfıks ıcın calısılır ıse kılo yuksek dahı olsa bence yapılabılır

yada mesela sınavda ole 4 sınavla baslanır 6 ay gecer en kotu 20 sınav olur ama sayı zamnla artar :)

demircan256, Azi ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    göğüse çekişte 2 tane avuç içi bana bakarak 5 tane

dıpste hep gogusun sonunda oldugu ıcın hem yoruluyor ellerım onunda etkısı var hemde güçsüzlüktendir ben gecen sene zayıflamaya gıdıyordum amacım zayıflamaktı eylulde sadece bodye başladım yazın ara vermıstım 3 ay

ama bu sene çok şansızlıklar geçirdim spora başladım 1 hafta sonra burun ameliyatı gırdı araya 1 ay gıttım sımdıde ayağımı kırdım 1 ay evde oturmam gerekıyor yanı dogru durust başlayamadım bu sene

ama şınavda çok iyiyim havada alkışlayarak tek seferde 20 çekmiştim yerde 1 kerede 50-60 çekebılıyorum rahat gelıyor dıgerlerını hıc çalışma ımkanım olmadı anca salondan salona ondan gelişemediler diye dusunuyorum Danny Boy un dediği gibi

Son düzenleme: 6 Aralık 2011
    Azi, Danny Boy ve demircan256 bunu beğendi.
  5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.690
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Danny Boy sana 4 yıl önceki bir anımı anlatmak istiyorum. Daha spora yeni başlamışım pederle parktan geçiyoruz barfiks demirleri var. peder diyorki çekebildiğin kadar çek çektiğinin 5 katını çekebilirsem sana 1 ay harçlık yok. Çekemezsem 1 aylık harçlığı fazladan direk veriyorum. Ben tabii çok gaza geldim:) Ne kadar çektim dersen 0,5 adet:) 1 aylık harçlıktan olduk. Geçen sene pedere yine aynı parkta ben diyordum çektiğinin 5 katına var mısın diye:) 4 yıl önce 1 adet barfiks şınav çekemeyen, şimdi şınavda+50, dipste 40, barfiskte çok rahat +20 görür oldum. Dediğin gibi düzenli idman ve çalışma ^_^ Birde eklemem lazım:) Caddebostan sahilde bisiklet sürerken ordaki barfiks demirlerinde uyguladığım antreman sistemi: 10 set 10-12 wide grip pull up superset 15-20 dips :) Saolsun beni bu harekette uzman yapan program :D

CaglarYildiz, AngryHun, rockybalboa7 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  6. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sen 0.5 barfix çektin peder abimiz kaç barfix çekti onu merak ettim? :)

CaglarYildiz ve demircan256 bunu beğendi.
  7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    draft;

10X10 yapabiliyorsan maks. 20 den fazla yapabilirsin diye düşünüyorum. set araları dinlenme ne kadar sürüyor? (10X10-12 çok iyi rakam, bravo!)

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    gunlugumu uzun suredır guncelleyemedım :)

cunku ıstanbuldakı unıversıtemdekı sınavlarla mesguldum 2 hafta :) kı hepsınden ıyı aldım sadece bırınden pek ıyı alamdım :( neyse onemlı degıl dıger sınavda daha cok calıscam :)

makedonyadakı unıversıtemde ıse sınavlarım bugun bıttı :) sonuclar acıklandı bır ders harıc hepsınden 90+ aldım :)

spor durumuna gelırsek yaklasık tam bılmıyorum ama 3 haftadır gıtmıyorum salona :(

bugun sabah yataktan dustum evet cok sacma ama yataktan uyanırken dustum malesef :/ ve sol omuzumu cok kotu yere carptım :/ 110 kg omuzumu ezdı resmen :(

doktora gıttım hemen omuzumun cok kotu ezıldıgını ve nerdeyse sakatlıgın nuks ettgını soledı ve dıkkat etmessem eskı sakatlıgımın her an gerı donebılecgını soledı :(

omuzum cıkmıstı bıldıgınız gıbı :( ama doktoruma gore dıkkat eder ve fızık tedavıye devam edersem bırkac aya cok daha ıyı olucagını soledı :(

spor ıcınse devam etmem de bır sakınca olmadıgını sadece uyarılarına uymam gerektıgını soledı :(

artık heavy duty yok malesef :( cok tekrarlı arnold atrzı pump yapıcam anlıcagınız :/ kaderımın bır oyunumudur nedır anlamadım :)

neyse gunlugum hala devam edıyor sakın aaaa sporu brakcak demeyın sadece ufak bır kac degısıklık olucak okadar :)

degısıklıkler ıse :) sunlar :)

antrenman programım daha cok temel yanı bırlesık hareketlerden olusucak ve mın 15 tekrarlı genel olarak 3 setten oluscak

sıstem olarak pump tarzı yada arnold tarzı cok tekrarlı sısıtem olack ama bu sıstemden farkı agırlıklar genel olarak hafıf olucak yada olmak zorunda :/

haftanın 5 gunu antrenman olucak artık ve her gun 2 bolge calısıcam :)

yarısma su an ıcın soz konusu degıl malesef :/ gelecek zmanda da olurmu onu zaman gostercek :/

beslenme olarak ıse benden beklendıgı gıbı radıkal bır degısıklıge gıdıyorum ...

kalorı oaranını gunluk 1500 e cekıyorum pazartesıden sonra :)

gunde 3 ogun sabah-oglen-aksam yapıcam ve ogun basına 400 kalorı alıcam gunluk kalorımın 1200unu bu sekılde alıcam

ara ogun olarak ıse gunde bırı yatarken olmak uzere 2 adet olucak :) yatarken 200kalorılık bır ogunum olcak dıgerıde gunun her hangı bır zmanında kuruyemıs olarak 100 kalorılık bır ogun olucak :)

a bu arada merak edenler ıcın hala cok sıkı sekılde vejetaryenım :) sadece yumrta yıyorum oda maks 4 adet :)

gunluk proteını saka gıbı gelebılır bazılarına ama kılo * 0.8 e cekıyorum :) gunluk maks 90 gr proteın alıcam yanı artık :)

takvıye olarak ıse supplement almıcam artık :/ uzulmuyrum sadece sart degıl onu bılıyorum :)

steroid almıyorum :( benı tanıyanlar ımkansız dıcek ama vallah almıyorum yau :) ınanın artık :)

pctmı yaptım bıkac hafta once yenı bır yarısma dusuncesıne kadar da almıcam :)

a bu arada anabolık ajanda almıyorum kımyasal hıcbısey almıyorum ( gecen bırı steroıd olmayan ne varsa alırsın sen demıstıde :) )

Azi, AngryHun, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    2 üniyemi gidiyosun abi ya? öyle bi uygulama olduğunu bilmiyordum. :D Hangi bölümler?

geçmiş olsun..

Danny Boy bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    saolasın :)

evet bırı turkıyede dıgerı makedonyada :)

turkıyede ıstnabul unıv felsefe :) dıgerı antrenorluk :)

denizgnr97, Azi ve AngryHun bunu beğendi.
  11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.690
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Danny Boy, geçmiş olsun. Antreman sisteminde radikal bir değişim yapman iyi olmuş. Bunun hakkında okuduğum bir röportaj:

Muscle & Strength: I want to ask you about training longevity. A lot of bodybuilders train hard in their early years and do not think about what this will do to them in their 50s and 60s. How has your training changed over the years, and why have you made those adjustments?

Frank Zane: Again, it is about how I feel. I train according to my energy levels and also around injuries that I have incurred. Many training injuries occur because of ignorance. Then they have to deal with that as they get older, and I have had to. I have managed to stay intact over the years. I guess I train less frequently. Quicker, less rest between sets, higher reps, lighter weight. And always on a good diet. That’s basically it.

Kaynak: http://www.muscleandstrength.com/articles/interview-with-mr-olympia-frank-zane.html

Birde gerçekten aklım almıyor:) bu kadar düşük protein tüketmeni:) Steve Kuclo nun dvd sinde de bu tarz bir durumdan bahsediyor. Vejeteryan değil ama diyor ki, diğer pro bodybuilderlar gibi günlük +500gr protein tüketmiyorum, bana karbonhidratı dengelemek ve günlük 200-250gr kadar protein almak yetiyor diyordu. Rakamlarda ufak bir hata olabilir 4-5 ay önce izlemiştim. Ayrıca bu beslenme şeklinin sonu nasıl olacak çok merak ediyorum. Şu an senden tamamen zıt bir beslenme planınıda ben uyguluyorum:) Günlük 1kg kıyma, 5-6 sarılı yumurta, kompleks karb ve sebze:)

Azi, sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    heavy duty i bırakman iyi olmuş.mike mentzer ve dorian yates in iyi sonuç aldığı fakat sakatlanmadık yerinin kalmadığı bir sistemi uygulamak akıl işi değil.sol bicepsini koparmıştı yates bu sistem yüzünden.düşüş için geçmiş olsun ama moralini bozmak gibi olmasın 90 gram proteinle gelişebileceğini sanmıyorum :(

Danny Boy bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    cok tesekkurler :)

evet gercekten oldukca ters bır beslenme mantıgı alısılmısın dısında :) ama ıkı gorus var bu sporda bırı yuksek proteın dıgerı ıse yeterı kadar proteın :)

yeterı kadar proteın ne demek vucudun sentezleyebılecgınden az yuksek proteın almak :)

zaten kımse hıcbır metabolızma gunde 200-300 gr proteını yada 1kg etı sındıremez :) steroıdle bıle ımkansız bu :)

evet bakalım ne olucak ben bı fark olucagını sanmıyorum :) sadece genetık bazı seylerı degıstırcektır :)

bır ınsan gunde 20 gr proteını vucudna kas olarak katsa ayda 600 gr yenı kas kutlesı yaprkı bu muhtesem bır rakamdır :) o yuzdne bence cok cok yuksek proteıne gerek yok ama ıcı rahat etsın ısteyenler gunde kılo * 1.5 katı alabılırler :)

benım beslenmemde aslında su sekılde kılo * 0.8 proteın + kompleks karbonhıdrat ve sebze
    gunlugun basından berı yuksek proteını destklemıyorum bence yeterı kadar proteın almak ıle de kas kazanılabılır :)

bakalım zman gectıkce tecrube de ederek ıkı farklı beslenme duzenının hangısının ustun oldugunu eksık yanlarını ogrencez ve tespıt etcez :)

Son düzenleme: 10 Aralık 2011
    mma-, Azi, AngryHun ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    günlüğünü baştan beri takip ediyorum yüksek protein alımını desteklemediğini de biliyorum draft arkadaşın erasmusla almanya da olup dana eti ucuz olduğundan günde 1 kilo dana eti yediğini de biliyorum :D ama draft plato evresinden kurtulmak için böyle bir patlamaya ihtiyaç duymuş.fakat 90 gram protein kütlesini korumak isteyen biri için normal bir sayı, gelişim için daha fazlası lazım diye düşünüyorum.bir de vücudunun ne kadar proteini metabolize edeceği genetikle alakalı.umarım iyi bir genetiğin vardır :D

Azi, AngryHun, draft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.715
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    dıkkatın ıcın cok tesekkurler :)

evet genetıkle alakalı ama bu gune kadar gunde 90 gr mı bıle metabolıze edebılen bırı cıkmadı :) 30 gr vucut ıcın gereken yerlerde kullanılda 60 grı bıle kas kutlesı ıcın sentezlese bu mumkun olmayan bır rakam olur dusunsene gunde 60 gr kas kutlesı ayda 1800 gr kuru kas agırlıgı dmektır bu

yanı gunde aslında 1 gr bıle katsak bence bu ıyı bır rakam cunku yılda 365 gr kuru agırlıkta kas hucresı demktır bu

Azi ve AngryHun bunu beğendi.
  16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.690
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Danny Boy, peki hücre yenilenmesi, kan hücreleri ki akyuvarlar gibi temel şeylerde protein ön planda. Mesela: http://www.livestrong.com/article/285539-high-protein-diet-to-help-boost-white-cell-counts/ linkte
    Expert Insight

White blood cells require proteins from the diet to combat antigens. Protein is excreted from the body every day and needs to be replaced. "One of the ways immune cells fight against pathogens is by increasing their numbers," says Simin Nikbin Meydani, associate director of the Jean Mayer Research Center on Aging at Tufts University in Boston, Massachusetts. "To increase immune cell proliferation, you need protein and amino acids."

yazılan bir yer var. Bende aslında tam olarak bilmiyorum. Tıp ve spor camiası arasında devan eden bir tartışma bu protein tüketimi.

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  17. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    draft danny boyu can evinden vuracam.kanı falan boş ver sperm üretimi için de protein gerekli hatırlatayım dedim :D

mma-, Azi, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kendi görüşümü belirteyim hazır el clasico'da devre olmuşken :D esas olan aldığımız protein miktarı değil diğer destekleyicilerden gelen kaloridir (yağ+kh) eğer karbonhidratı glisemik endeksine dikkat ederek bolca tüketirsek günde 90 gr protein gayet yeterlidir. mesela şöyle, günde 400 gr kh (1680 kalori)+ 100 gr yağ (900 kalori) yani 2580 kalori sırf buradan gelir, almamız gereken proteini de yıpranmış(!) kaslarımıza göndereceğiz ve zaten yeterli kaloriyi aldığımızdan abartmamıza gerek kalmayacaktır. bu bağlamda 80 gr protein bile alsak bayağı kurtarır bizi. ama elbette düşük protein alımı çoğu insanı kesmeyeceğinden (yanlış anlamayın ama çoğu insan yaptığı idmanları yorucu zannediyor ve kendini prolarla, fitnessçılarla karşılaştırıyor) biraz daha fazla tüketilebilir.

mesela ben bugün kahvaltıda 25 gr protein aldım, öğlen yemeğinde de 30 gr almış olmalıyım, ara öğünde 30 gr protein aldım, akşamki hafif yemekten de 12-13 gr protein aldım. topladığınız zaman 97-98 gr ediyor ki ben 80 kiloyum. ee ne oldu küçüldüm mü? büyümedim mi? öyle bir durum elbette ki mevcut değil

lafı uzattım farkındayım (ve maça yetişeceğim) o yüzden demek istediğimi özetleyeyim, ben proteini bitirici olarak kullanma taraftarıyım. karbonhidratlara ve yağlara işin ameleliğini (kalori yakma kısmı) yaptırıp proteinleri direkt olarak kaslara yönlendirmeye çalışıyorum. danny'ye de vegan bodysinde başarılar diliyorum. danny bizi diskoya götür :D

demircan256, Azi, pozitronn ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  19. Shikamaru

Shikamaru Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    hocam hem biri yurtiçi biri yurtdışı 2 uni hem bu spor. Nasıl sığdırıyosun hepsini? Bi de sorun olmazsa hangi bölüm okuyosun söyler misin?

Danny Boy bunu beğendi.
  20. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Danny boy geçmiş olsun sakatlık nedir bilirim benimde ayağım kırım 3. haftam olucak pztsi hep evdeyim psikolojim bozuluyor :( bende geçen gün tuvalete girerken kayıp düştüm gene ayak şişti şansızlıklar peşimizi bırakmıyor sizinde benımde :D

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş