Danny Boy- Beslenme ve Antrenman gunlugu :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Danny Boy tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    trapezler güzel çıkmış.. omuzda güzel..

2. fotoğrafında kollarına kaldırmana rağmen az üçgenvari görünüm olsa daha güzel görünürdü. kanatlar eksik galiba.. yinede omuz ve trapez gelişimi güzel..

emeğine sağlık iyi idmanlar

Danny Boy bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet su tutumu ve yaglanmanın cogu o donem oldu malesef :(

ben hıcbırzaman kardıyo seven bır adam olamadım malesef :( bırde sakatlanınca cok bozuldu moralım o yuzden hıc ugramadım salona :(

aslında bu donem sadece yan omuz calısabılıyorum adam gıbı :( press egzerszılerını hep dusuk kıloda yapıyorum agırlastrdıgım zaman cok fazla acı ve kramp oluyor sol omzumda malesef :(

trapezler genetık cok buyuyor evvelden hıc calısmazdım ama su an 45 gundur calısıyorum haftada 2 kez :)

omuzlarım oldukca genıstır zaten fotolardan pek bellı oluyormu bılmıyorum ama gercekten ırı yapılı bırıyım :)

guzel sozlerın ıcın cok tesekkurler :)

evet kanatlarda genetık bır kısalık var :( su an daha asagıya ındırmek ve kutle kazandırmak ıcın cok ugrasıyorum ama :)

evet kollarımda aslında tum vucudumda tabıde kollarda ozellıkle bır sekıl de eksıklık soz konusu :( yag oranından dolayı :(

Azi, demircan256, AngryHun ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

küstahlık olmazsa kanatların uzaması için geniş tutuş barfiksve lat machine pul down önermek istiyorum. geniş tutuş barfiks setler halinde yapıp son set asılı olarak yanıncaya kadar bekle... bu yöntemi askerde eğitim subayımız yaptırıdı( manisa Kırkağaç)

diğer kanat ve sırt hareketleri kanat ve sırtı geliştiriyor ama zannımca dediğim iki hareket belirginleşmesini sağlıyor.

Azi, bravehearts, demircan256 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    estafurulla neden ole olsun :)

evet haklısınız aslında :)

makıne olanını yapabılıyorum ama barfıks eskıdne olsa zorlardım su an omuz cok fazla agrı yapıyor malum kıloda var :)

ama evet lat pull down makıne ye agırlık vermem gerke genıs tutus olarak :)

Azi, demircan256, sultanmehmed ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ben cok daha farkli düsünmüstüm. 184'e 110 küsür kilo deyince, bu ne hal diye kendi kendime söylenmistim, her nekadar buraya yazmasam da :) Sasirdim dogrusu fotograflari görünce :) Iyiymissin bayagi.

Kolay gelsin.

Danny Boy bunu beğendi.
  6. zgr

zgr Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    foto yüklemekten utanıyorum demiştin çok da çekinilcek bir vücut değil(kimi 40 cm kolunu beğenmez kimi 36cm koluyla küçük dağları brn yarattım havasında gezer.)alçakgönüllü olmak iyidir.
    ayrıca iyi bir trapez orantılı bir omuz ile yunan mitolojisinde(başka bir mitolojide olabilir)gücün sembolüdür.
    definasyonda ortaya çıkıcak vücudu merakla bekliyorum(biliyorum daha var)
    kolay gelsin...

Danny Boy bunu beğendi.
  7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    definasyonda o kasları düşünemedim. :D

denizgnr97 ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    cok tesekkur ederım :)

ozellıklede bır bayanın yorumunu almak cok onemlı bence :)

evet bende cok merak edıyorum cunku en son defıne oldugumda 82kg dım ve yaklasık 3 yıl kadar onceydı :)

ondan sonra hep bulk oldum :)

aslında ben defınasyonu seven bırı degılım ama bır defıne olup neler yaptıgımı gormekte ıstıyorum :)

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bugunde baslıgımı guncellemk ıstıyorum :)

bugun ustumde kırgınlık vardı ama su an ıcın gectı yarına bırseyım kalmaz :)

o sebebden antrenmana gıtmedım bugun :)

beslenmemı ıse uyguladım sadece bıraz dusuk proteın aldım ama okadarda sorun degıl :)

yarından ıtıbaren gunluk kardıyo yu 40 dk ya cıkarıcam :)

bu arada artık antrenman programım degıscek sanırım cunku kardıyo ıle bıraz zor oluyor onu farkettım :)

dusundugum sıstem bır gun ıtıs egzersızlerı dıger gun ıse cekıs egzersızlerı :) seklındekı eskı tarz bır antrenman sısıtemı uyguyıcam :)

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bence bir süre klasik 3 günlük göğüs-biceps sırt-triceps omuz-bacak sistemiyle devam et. yoğunluğu artırmak istersen de süperset yaparsın. şahsen bir itiş bir çekiş günü sistemini pek beğenemiyorum. komple sırt, biceps, bilek, trapez, hamstringler tek bir günde rahat olmaz diye düşünüyorum ama tabi kardiyoya ağırlık vereceğin için senin tarz ikiye bölünmüş bir program daha rahat olabilir.

Azi, demircan256, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    o sekılde calıstıgım zamanlar oldu aslında her sısıtemı denedım bu gune kadar

ama ben daha cok eskı tıp her kas grubunun haftada 2-3 kez calıstırıldıgı tum vucut -ust_ alt vucut - ıtıs_cekıs sıstemlerını daha cok sevıyorum ve daha ıyı verım aldıgımı dusunuyorum :)

evet kardıyoya agırlık veıyorum su an :) o yuzden eskısı gıbı cok agır calısmıyorum daha dogrusu calısamıyorum

ama sıstem olarak her zman negatıf tekrarlara cok dıkkat ederek 2 sn kaldırıs 5-6 sn ındırıs seklınde calısyorum

not : ozel mesajla bı arkadasımız sordugu soruya burdanda cevap vermek ıstıyorum :) su an yag yakımına yogunlastıgım dogrudur ama steroıd yada yag yakıcı bır urun almıyorum buna clenbuterol-ventolın-metformın dahıl su an aldıgım hersey supplemetler dahıl 1. sayfada mevcuttur ve kımyasal almadan dıyet yapıyorum

Azi, AngryHun, demircan256 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    dannyboy, veganlık tercihin tabii ki kimse bir şey diyemez.
    ama bence soya ve soya ürünlerini tamamen çıkart derim.
    soya gerçekten çok zararlı bir yiyecek. yerine ne koyarsın bilemiyorum ama soya gerçekten çok zararlı.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soyanın karanlık yüzü

Perşembe, 21 Nisan 2011 00:05 yönetici

Son yıllarda medyada çıkan “kırmızı etten daha ucuz ve sağlıklı et”, “alerji yapmayan süt”, “kanserden koruyan yiyecek”, “ucuz protein kaynağı”, “anne sütünden daha iyi bebek maması” gibi haberlere bakarsak soya sütü, soya yağı, soya protein tozu, soya peyniri, soya fıstığı, velhasıl soyalı tüm ürünler çok faydalıymış. Hatta taklit soya et, sucuk, sosis gibi şarküteri ürünleri bile yapıldı. Üstelik çok da ucuz. Uzakdoğuluların uzun ömürlü olmalarını da soyaya bağlıyorlar. Bütün bunlar ne kadar doğru, yoksa gıda sanayinin balonları mı? Bültenimizin mevcut sayısında editörümüz Prof. Dr. Ahmet Aydın bu konuyu irdeleyecek.
    Soya sağlıklı bir yiyecek mi? Son yıllarda medyada çıkan “kırmızı etten daha ucuz ve sağlıklı et”, “alerji yapmayan süt”, “kanserden koruyan yiyecek”, “ucuz protein kaynağı”, “anne sütünden daha iyi bebek maması” gibi haberlere bakarsak soya sütü, soya yağı, soya protein tozu, soya peyniri, soya fıstığı, velhasıl soyalı tüm ürünler çok faydalıymış. Hatta taklit soya et, sucuk, sosis gibi şarküteri ürünleri bile yapıldı. Üstelik çok da ucuz. Uzakdoğuluların uzun ömürlü olmalarını da soyaya bağlıyorlar. Siz ise soyaya karşı çıkıyorsunuz, neden?
    Gerçekten de Uzakdoğu’da, özellikle eski Çin uygarlıklarında soyaya çok değer verilmiş. Hatta Çin’de Chou hanedanlığı döneminde soya fasulyesi; çavdar, buğday, darı ve pirinç ile birlikte 5 kutsal tahıldan biri olarak kabul ediliyormuş.
    Daha erken döneme ait gravürler soyanın bir yiyecek olarak değil bir münavebe bitkisi (azot kaynağı) olarak kullanıldığını ve ancak kıtlık zamanlarında, diğer yiyecekler zor bulunduğu için yenildiğini gösteriyor. Soyanın bolluk zamanlarında da bir yiyecek olarak kullanılması Chou hanedanının son dönemlerinde (M.Ö. 1134 - 246) ancak fermantasyon tekniklerinin bulunmasından sonra mümkün olmuştur ama yine de hiçbir zaman ana yiyecek olmamıştır (1).
    Son iki bin sene içerisinde ise soya Uzakdoğu’da ancak fermente edildikten sonra tüketilmiş. Fermentasyon uygulanan soyalı gıdalar mizo, soya sosu, tofu ve tempeh gibi birkaç çeşit gıdadan ibaret. Fermantasyon çok önemli, çünkü bu sırada soyanın bütün olumsuz özellikleri minimale inmekte.
    Peki fermente edilmemiş soyanın ne gibi zararları var?
    Mesela soya protein sindirimini sağlayan tripsin enziminin etkisini bozuyor. Ayrıca içerdiği fitatlar kalsiyum, demir ve çinko gibi hayati minerallerin bağırsaktan kana geçmesini azaltıyor. Soyanın diğer zararları arasında D vitamini eksikliği, osteoporoz, hazımsızlık, alerji, bağışıklık yetersizliği, tiroit hastalıkları, bunama, kısırlık, kanser ve kalp kası hastalığı da var. Fermantasyon soyanın yukarda saydığımız birçok toksik etkisini gidermekte.
    Ama piyasada satılan ve yüzlerce yiyeceğin içinde bulunan soyanın (soya sütü, soya yoğurdu, soya peyniri, soya dondurması, soya proteininden yapılmış salam, sosis gibi et çeşitleri) çoğu fermente değil. Hâlbuki Çinliler, Koreliler, Vietnamlılar ve Japonlar bizlerin sandığı gibi hiçbir zaman soyadan yapılan peynirler, soyalı tatlılar, soya sütleri ya da taklit soya şarküteri etleri tüketmiyorlar (2).
    Soya proteini izolatı üretimi yapılırken eklenen ya da yapımı sırasında oluşan nitritler, lizinoalanin, alüminyum, mono-sodyum-glutamat (MSG) ve flor bileşikleri gibi çeşitli toksinler var. Bunlardan nitritler ve flor kanserojendir. Halbuki geleneksel fermente soyada bu toksinlerin hiçbiri yok.
    Aslında günümüzde Çin’de tüketilen soya miktarı gıda sanayicilerinin abarttığı gibi fazla değil. Mesela 1998’de yayınlanan bir araştırmaya göre günlük soya proteini tüketimi iki tatlı kaşığından daha az (erkekler için 8 gram, kadınlar için 7 gram). Ünlü “Cornell Çin Çalışması”na göre Çin’deki baklagil tüketimi 0 ile 58 gram arasında değişmekte (ortalama 12 gram). Yine 1930 yılında yapılan bir araştırmaya göre Çinlilerin diyetinde domuz eti toplam kalorinin yüzde 65’ini oluştururken soyanın buradaki payı sadece yüzde 1.5. Hâlbuki Amerikan hükümetinin kalp-damar hastalıklarından korunmak için halka tavsiye ettiği günlük en az yenilmesi gereken soya miktarı bunun neredeyse 3 misli (3).
    Günümüzde insanlar ne kadar soya yediklerinin de farkında değiller. Çünkü herhangi bir markete gittiğimizde raftan aldığımız birçok paket gıdanın (salam, sosis, sucuk, köfte, hazır et suları, hazır çorbalar, hazır salata sosları, paket cipsler, paket bisküviler, paket çikolatalar vs.) içerisinde soya ya da soya yağı var.
    Soya kıyması ne menem bir şey?
    "Soya kıyması" adıyla satılan ürün yağı alınmış soya küspesi. 25 Kg torbalarda kg fiyatı 1,5 TL’ye satılıyor. Kullanırken ılık suyla ıslatılıyor ve 1 kg soya kıyması 3 kg su emiyor. Yani bu durumda kilosu 0.5TL’ye geliyor. Gerçek etin kilosu 30 TL olduğuna göre oldukça karlı bir iş bu.
    ‘Annemin köftesi’ diye satılan hazır köfteler bu kıymadan mı yapılıyor?
    Evet, aynen öyle; yani et diye soya küspesi satıp, bir de utanmadan annemin köftesi diye reklam yapıyorlar.
    Marketlerde satılan bazı sosislerin üzerine %100 dana yazıyor. Buna rağmen etten çok daha ucuz satılıyor. Nasıl oluyor bu?
    Doğru bunların içinde dana var ama miktarı çok az. Bu çok az miktarda olan hayvani ürünün, %100’ü dana. Üstelik sosisin üzerinde ‘%100 dana’ yazıyor, ama dikkatinizi çekerim ‘%100 dana eti’ yazmıyor. Çünkü dana eti değil, dana siniri var içinde. Bunların hepsi yasal. Anlayacağınız ‘şeriatın kestiği parmak acımaz’ diyorlar. Ama Gıda Mühendisleri Odası bu konularda dişe dokunur şey söylemiyor nedense; hatta hiç birşey söylemiyor desem daha doğru.
    Fermente edilmemiş soya kansere neden olabilir dediniz. Hâlbuki basında hep soyanın kansere karşı koruyucu olduğu yazılıp çiziliyor?
    Gıda sanayicileri ve birçok bilim adamı meme, prostat ve kalın bağırsak gibi kanserlerin Uzakdoğu Asya ülkelerinde daha az görülmesini bu ülkelerdeki fazla soya tüketimine bağlamaktalar. Bu iddiayı savunanlar soyanın kanserden önleyici etkisini içerdiği izoflavon adlı bileşiklerin zayıf östrojen etkisine bağlamaktalar. Gerçekten de soya izoflovanları belli miktarlarda tüketildiklerinde vücutta yapılan östrojenlerin güçlü etkilerini zayıflatarak meme ve dölyatağı kanserlerinin tehlikesini azaltabiliyorlar.
    Halbuki Uzakdoğu ülkelerinde yemek borusu, mide, tiroit, pankreas ve karaciğer kanserleri de daha fazla görülmekte. Soya tüketiminin bazı kanserleri azaltırken bazılarını artırmasını izah etmek güç. Bazı uzmanlara göre bu paradoks bahsedilen ülkelerdeki diğer beslenme gelenekleri (aşırı tuz, tütsüleme vb) ile ilişkili.
    1994 yılında Mark Messina’nın yaptığı bir meta analize göre 26 hayvan çalışmasının yüzde 65’inde soyanın kansere karşı koruyucu olduğu; diğerlerinde ise etkisiz olduğu ya da kansere yol açtığı saptanmış (4). Aynı araştırıcıya göre insan çalışmalarının sonuçları ise daha da belirsizmiş. Bu çalışmaların bazılarında soya tüketimi ile kanser olasılığı arasında ters bir orantı saptanırken, çalışmaların çoğunda böyle bir ilişki bulunmamış, hata soyanın kansere yol açtığı belirlenmiş.
    Son on yılda yapılan birçok çalışma işlenmiş soyadan zengin gıda ile beslenmenin meme, mide, kalın bağırsak ve uterus (döl yatağı) kanserlerine karşı koruyucu olmadığını; hatta bu organlardaki kanserleri arttırdığını göstermekte.
    Soyanın içerdiği bitkisel östrojenler fazla tüketilirse bazı kanserleri önlediği gibi bazılarına sebep de olabilir. Yani, “soya kanseri önler” iddiası çok doğru değil, aşırı tüketim halinde kanser tehlikesi yaratabilir soya. Dikkat etmek lazım.
    Aslında sorun tüketilen soyanın fermente olup olmadığı. Bilindiği gibi Uzakdoğulular soyanın geleneksel fermente şekillerini tüketirler. Hâlbuki Batı dünyasında geleneksel soyalı yiyecekler yerine, işlenmiş soyalı yiyecekler yenir. Birçok tüketici salam, sosis, kıyma, sucuk, pastırma gibi et ürünlerinden bilmeden fazla miktarda soya alabilir. Soya için belirlenen bir dozun olmaması tehlikeyi büyük ölçüde artırmakta.
    Araştırıcılar soyalı mama ile beslenen yedi bebekteki östrojen düzeylerinin adet dönemleri olan erişkin kadınların kanlarındaki östrojen düzeylerine eriştiğini göstermişler (5). Sadece soyalı mama ile beslenen bebeklerin aldıkları östrojen miktarı vücut ağırlığına göre ayarlandığında en az 5 doğum kontrol hapına karşılık gelmekte (6). Son yıllarda kız çocuklarının çok erken yaşta ergenliğe girmelerinde soyanın payı az değil.
    Soyalı mama ile beslenen maymunların testosteronlarının yüzde 70 daha düşük olduğu da gösterilmiş (7). Herhalde genç Uzakdoğulu rahiplerin cinsel isteklerini bastırmak için soya yemeleri bu yüzden olsa gerek. Son yıllarda erkek çocuklarda görülen meme büyümesinin (jinekomasti) de sorumlusu olarak bitkisel östrojen kaynağı soyalı gıdaların aşırı tüketilmesi gösterilmekte.

KAYNAKLAR

1. Katz SH. Food and Biocultural Evolution: A Model for the Investigation of Modern Nutritional Problems. Nutritional Anthropology, Alan R. Liss Inc., 1987, p 50.
    2. Serkan Yimsel. Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz. Hayykitap, İstanbul 2006.
    3. Nagata C, Takatsuka N, Yoko Kurisu Y, Hiroyuki Shimizu H. Decreased Serum Total Cholesterol Concentration Is Associated with High Intake of Soy Products in Japanese Men and Women J Nutr 1998; 128:209-213.
    4. Messina MJ, Persky V, Setchell KD, Barnes S. Soy intake and cancer risk: a review of the in vitro and in vivo data. Nutr Cancer. 1994;21(2):113-31.
    5. Setchell KDR, Zimmer-Nechemias L, Cai J et al. Exposure of infants to phyto-estrogens from soy-based infant formula. Lancet. 1997:350: 23-7.
    6. Irvine C, Fitzpatrick M, Robertson I, Woodhams D. The Potential Adverse Effects of Soybean Phytoestrogens in Infant Feeding, N Z Med J. 1995:24;108(1000):208-9.
    7. Sharpe RM. Infant feeding with soy formula milk: effects on the testis and on blood testosterone levels in marmoset monkeys during the period of neonatal testicular activity. Hum Reprod 2002 Jul;17(7):1692-703.

Prof. Dr. Ahmet AYDIN
    İÜ Cerrahpaşa Tıp Fak.
    Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD
    Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı

--------------------------------------------

kaynak:
    http://beslenmebulteni.com/bes/inde...nlk-yuezue&catid=45:hileli-gidalar&Itemid=404

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18.11.11 00:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17.11.11 23:39 ----------

Ayrıca hayvansal kaynak tüketmeden elde ettiğin başarı gerçekten müthiş. Ben senin tam tersin sebze ile pek aram yok günde 600gr kırmızı et 200-300gr tavuk yiyorum. :) Sen benim gibi beslensen uçar giderdin. Veya ben senin gibi beslensem ufalırdım. Demek ki çok iyi bir altyapın genetiğin ve en önemlisi antrenman bilgin ve yaşına göre iyi tecrüben var.

13. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Danny boy güzel kas kütlesi var, yağ oranını düşürünce kas kütlesi çıkacak ortaya fotoğraflarda direk çarpıyor zaten yalnız bir sorum olucak.

Bu vegan beslenme olayını ne zamandan beri uyguluyorsun, uzun yıllardırmı, mesela şu kütleyi inşa ederkende hep vegan olarakmi besleniyordun?

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    nerdeyse 2 yıldır donemsel olarak vegandım sadece bır kez sanırım bundan aylar once bozmustum bunu ama cok uzun surmedı 1 ay kadar surdu tavuk yeme olayım oda yarımsaya hzırlanıyordum ve nasıl oldu bılmıyorum kendıme ınancımı yıtırmstım bosluksal bır donemdı anlıcagınız ama kısa surdu ıyıkı :)

ama genel anlamda bu kutleyı evet veganken ınsa ettım kı daha buyugunude ınsa ettım okuldayken makedonyada . foto aradım pc mde ama malesef bu pc de yok hıcbır fotoraf ordayken cekındıgım

bu vegan olayına ben 2 yıl once unıvde bır hocamı gorunce basladım kendısı 54 yasında ve yaklasık 20 yıldır vegan azına sut dahıl hayvansal urun surmuyordu ve sadec 3-4 yumrta yıyordu ama 180 boyunda 95 kıloluk bır kas kutkesıydı resmen ve kolları 48 cm coktan asmıstı

bende bunun gıbı bırkac olay sonucu ve yasam felsefeme ters oldugu ıcın veganlıgı sectım

su an ovo-vejetaryenım ve eskısınden cok daha kutlelıyım bunu belırtmem gerek

et yerken en ıyı donemımde cok ıyı bır kurle 82-84 kıloda defıneydım

su an steroıdı mınımum bazı donemler alıyorum duznelı bır bıtkısel proteın kombınasyonuyla daha ıyı kutle elde edıyorum

su an aslında daha buyuk olculere erısmem mumkun kı genetık olarak yatkınım ama hem yılar oncekı bel sakatlıgım hemde su an kı omuz sakatlıgım yzunden asla yuksek agırlık ıle calısma yapamıyorum mumkun olmuyor malesef

su an ıcın tek hedefım bu sekılde devam edıp defıne olmak ve o skeılde kuru bır durumda buyumek

cunku bılırsınız kı bu sekılde bulkken bır kasın calıstırmak zor oluyor gorunmuyor cunku eksıkler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:42 ----------

aslında sole solım soyayı cıkartmayı hep dusundum ne yalan solım :) ama su var benım verdıgım beslenme programı sadece beım fıkrım yanı ona tam uymuyorum :)

gunluk soya tuketımım genelde 1 ogunde 25 gr proteını gecmez

genel olarak mercımek turlerı - nogut - fasulye tuketıyorum

sozlerın ıcın tesekkur ederım :) benı antrenmna yaprken yada gercek haytta goren kıms ınanamıyor vegan olduguma cunku veganlar zayıftır gucsuzdur gıbı bır onyargı mevcut :)

Son düzenleme: 18 Kasım 2011
    Azi, demircan256, AngryHun ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Bir vejetaryen daha görmek çok güzel ben de lacto-ovo vejetaryenim beslenme günlüğünü takip ediyorum doğruyu söyleyim.Başarılarının devamını diliyorum. thums:
    Yalnız bir sorum var supplementler içerisinde vegan protein tozu demişsin hangi marka bu belirtmende bir sakınca yoktur umarım :)

agent20 bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bende cok sevındım bır vejetaryen daha gordugume :)

tabıkıde sakıncası yok :)

Vega (Sequel) Naturals, Sport, Natural Plant-Based Performance Protein ve NutriBiotic, Vegan Rice Protein Spectrum Shake isimli bir urunleri kullanıyorum ama turkıyede sanırım yok bu urunler

http://www.iherb.com/Vega-Sequel-Na...rmance-Protein-Berry-28-8-oz-818-g/39097?at=0

ve

http://www.iherb.com/NutriBiotic-Ve...ke-Vanilla-Flavor-4-lb-6-5-oz-2-kg/37367?at=0

ama turkıyeden aldıgım ve severek kullandıgım proteın tozu ıse 2 adet var

weider soy proteın
    optimum soy proteın

ıkısınıde ıyı buluyorum ve bence tadları oldukca guzel cunku hardlıne cıddı bır tad sorununa sahıp soyada :(

Son düzenleme: 18 Kasım 2011
    Azi, demircan256, AngryHun ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    dun antrenman ve beslenme gunlgumu guncelleyemdım sımdı antrenmana gıtmedne guncellemek ıstedım :)

dun ıtıs egzersızlerını ıceren agırlık antrenmanından sonra 35 dk kardıyo yaptım :)

beslenmem ıse aynıydı 125 gr proteın almısım ama karbonhıdrat ıse aynı :)

Azi, demircan256, hogan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Bölümü renklendirmek için bir tartışma açacam

Ekimde Sezer'in yarışmaya gireceğini varsayarsak.

Sizce definasyona girmek için erken mi davrandı yoksa tam zamanında mı girdi?
    Gerekçeliriyle yazarsanız sevinirim.

Sezer sen yazmazsan iyi olur etki altında kalmasın insanlar.

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tamam abı ben bu konuda yorum yapmıcam :) ama ınsallah ıstedıgım forma ulasırsam sanırım turkıyede klasık tarzda beslenenler ıle podyuma cıkan ılk vejetaryen olucam :)

su an bazı sorunlar mevcut omuzum ıle ılgılı ama ıns hersey ıyı gıdıcek ve katılıcam yarısmaya :)

-------------

gunlugumu guncellemek ıstıyorum bugun ıcın :)

bugun cekıs egzersızlerını calıstım :) uzun suredır arka bacak calısmıyordum oldum resmen :(

agırlık antrenmanından sonra ıse 35 dk kardıyo yaptım :)

beslenme olarak ıse bugun fazla proteın alamadım 90 gr kadar aldım :(

Azi, demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  20. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bence erken değil, vücudundan epey bir yağ atması gerekiyor sezer'in. bu yağ yakımı sırasında da en kötü ihtimalle kas kaybetmeyeceğini var sayarsak 83 kilodan daha yüksek bir kiloda kuruluğa ulaşacağını diye düşünüyorum.

Azi, demircan256, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş