Danino Benim Sütüm

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve alexcan1905 tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alexcan1905

alexcan1905 Guest

Danino(Danone) Benim Sütüm​
    (100ml İçin) 1Kutusu 500ml Olduğundan Siz Bu Değerleri 5x Çarpınız

Besin Değeri

Enerji : 66,3kcal(66,3x5=331,5kcal)
    Protein:3,6 gr(3,6x5=18gr)
    Yağ :2,7gr(2,7x5=13,5gr)

Minareller

Kalsiyum:150mg(5x150=750mg)
    İyot :0,02mg(5x0,02=0,1mg)
    Çinko :1,2mg(5x1,2=6mg)
    Fosfor :66mg(5x66=330mg)
    Demir :1,2mg(5x1,2=6mg)
    Sodyum :50mg(5x50=250mg)
    Potasyum:104mg(5x104=520mg)
    Klor :100mg(5x100=500mg)
    Mangan :0,005mg(5x0,005=0,025mg)

Vitaminler

A Vitamini :0,081mgx5=0,405mg
    D3 Vitamini :0,002mgx5=0,01mg
    B1 Vitamini(Tiamin) :0.14mgx5=0,7mg
    B2 Vitamini(Riboflavin):0,16mgx5=0,8mg
    B6 Vitamini :0,2mgx5=1mg
    B12 Vitamini :0,0001mgx5=0,0005mg
    C Vitamini :14mgx5=70mg
    K Vitamini :0,0045mgx5=0,0225mg
    E Vitamini :1,1mgx5=5,5mg
    Niasin :1,35mgx5=6,75mg
    Pantotenik Asid :0,6mgx5=3mg
    Folik Asid :0,003mgx5=0,015mg

Fiyatı: 2 TL

Arkadaşlar eğer bulamazsanız Nestle veya Pınarın Çocuk Sütü var Onlarda da Aşağı Yukarı Aynı Değerler Mevcut.Normal Sütlerin İçeriğini Bilmiyorum.Ben her gün 500ml tüketiyorum.Yaklaşık 2 Bardak Çıkıyor.Ben Sabah kahvaltısında 1 bardak ve 18:00 da fitness yapıyorum 19:00 de bitiyor saat 20:00 da 1 Bardak İçiyorum.

Görüş ve Yorumlarınızı Bekliyorum.

2. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    piyasadaki en iyi süt bu ancak bulamıyorum 5 aydır yok ortalıkta tadı içimi çok iyiydi...

3. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    siz üstünde vitamin ve mineral isimleri yazıyor diye her haltı içiyormusunuz....:) alla allaa

nedir bu abidik gubidik gıda sevdası...ben böyle sosyetik sütlerden :) çocuk maması gibi şeylerden vs.vs. her türlü ıvır zıvır gıdalardan yemedim içmedim...boyumda uzun kemiklerimde kalın,sağlam... o sütlerin içeriğiyle oynanıyor...o yazılan vitamin ve mineraller sadece kutunun üstünde var,sütün içinde yok...:) siz içmeye devam edin :) afiyet ola

edit (diez) : yanlış üslup içindesiniz.! kuralları okuyunuz!

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ağustos 2010
  4. alexcan1905

alexcan1905 Guest

Niye aşağlayıcı bir üslupla cevap veriyorsunuz?Bu markalar dünya çapında ün yapmış markalar.Ona bakarsanız aldığın Suğlementin Protein Tozunun Amino Asid vs. gibi tozların üzerinde yazılanlarada bakma!Belkide boşuna içiyorsunuzdur?

Bu tip bir yaklaşım 30 Yıl evvel olsaydı doğru olurdu.Ama bu marka dünya tarafından test edilip onaylanmış merkalar.Sizin merdiven altında üretilip üzerinden çakma TSE damgası bile zor bulunan sütlerle karıştırmayınız.Balmar gibi litresi 1TL olan sütler tabiki senin dediğin gibidir.Ama yarım litresinin 2TL olması bu işin ciddi olduğunun göstergesidir.Hattı zatında paketi bir elinize alında alttarafına bakınız üzerinde yazılı olan kadar tescil belge ISO kalite belgeleri bulunmaktadır.Siz içmeye bilirsiniz saygı duyarım ama üzerindeki yazılan değerlere inanmayın diyorsunuz peki neye dayanarak söylüyorsunuz?Ben üzerinde yazan ve dünyaca tescillenmiş olan belgelerle konuşuyorum ve yazıyorum.Bu kadar basit.

5. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş kafam tartışamayacak kadar dağınık, tamam sen haklısın :) uzatmayalım okey...haklı sen ol

haşa kimseyide aşağıladım yok, olamazda. yanlış anlama

Son düzenleme: 18 Ağustos 2010
  6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu yazdığının nesi doğru anlamış değilim. Ya yaşın gerçekten küçük ve hiç iş deneyiminde bulunmadın ya da gerçekten cahil birisin. ISO belgesini alabilmek için şirketlerin ne gibi büyük masraflara katlandıklarını biliyor musun ? Bu ISO'nun da türlüsü mevcut. Gıda sektörü için farklı, ambalaj sektörü için farklı... Eğer o kutunun üzerinde yazılanlar doğru olmaz ise şirketlerin ne kadar büyük bir cezayla karşı karşıya kalacağını biliyor musun ? Lütfen araştıralım biraz.

famousrapper ve MERAKLI bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    body-ci foruma katkıda bulunmak istiyorsan yazmış olmak için başlıklara mesaj yazma!

kuralları oku lütfen..

8. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    daninonun içeriği güzel ama biraz pahalı sanki :) fiyat içerik bakımından dost sütün üstüne tanımam vitamin minaral için de eti cici bebe aldın mı bitti gitti :)

9. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bu tip gelişim sütlerinin normal sütlerden tek farkı içindeki aroma ve her gün multi-vitamin alan ve düzgün beslenen biri için tümüyle gereksiz olan düşük miktarda vitamin&mineral.

Asıl kötü yanı ise içinde fazlası ile basit şeker bulunuyor. Sabah kalkar kalkmaz veya antrenman sonrası başka bir alternatifiniz yok ise tercih edilebilirler. Bunun dışında bizim için tümüyle gereksiz bir ürün.

ama çocuğunuz varsa ve süt sevmiyorsa bunlara yönelebilirsiniz. ki şahsen başka yollar denemenizi tavsiye ederim.

Bu ürüne benzer bir içerik elde etmek için yapacağınız şey gayet basit.
    Herhangi bir tam yağlı inek sütüne Nesquik (aynı vitamin ve mineral onda da var) katın. Hem tadı daha güzel olur, hemde yarı fiyatından daha ucuza elde edersiniz, kakaonun faydası da cabası.

Daha iyi bir içerik için ise 1 ölçek yağsız inek sütü ve bir ölçek yarım yağlı keçi sütü içine kakaolu nesquik, bal, kıyılmış hindistan cevizi, fıstık ezmesi ve ekstra kakao katın.

aynı şekilde şeker oranı fazla olacaktır ama çok daha faydalı bir karışım elde edersiniz.

sabah kalkar kalkmaz veya antrenman sonrası için supplement kullanmıyorsanız iyi bir alternatiftir.

10. güçlüşirin

güçlüşirin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Danone üretmiş olduğu sütlerin süt tozundan yapıldığı ortaya çıkınca epey bi sorun yaşadı, tabi süt ve süt ürünleri lobisi reklam sektöründe o kadar güçlüki bu olay fazla dillendirilmedi, sonra Ayşe Özgül'ü felan reklamlarında oynatıp tekrar güven kazanmaya çalıştılar. Yani büyük marka ya da pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor, ben evime danone'nin hiçbir ürününü sokmuyorum.

11. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

Doğru söylüyorsun. Bu danino benim sütüm ü daha çok yulaf a katmak için tercih ediyordum malum yulaf zor yeniyor.

Sayfayı Paylaş