Dambılsız definasyon nasıl olur ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ali28 tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar soru gayet açık. İlla dambıllarla yapmak gerekmiyor definasyonu ama, şınav,mekik.barfiks ve dips bütün vücudu geliştirmek için yetmiyor. Önerebileceğiniz hareketler var mı ?

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    definisyon sadece antremanla değil beslenmeylede alakalı barfiksi çeşitlendirebilirsin mekiği şınavıda aynı dips zaten göğüs için çok iyi bir hareket bacak için squat yapmak çok faydalı ancak bunları setlere tekrarlara ayırmalısın ve hareketleri zorlaştırmalısın kolay geldikçe örneğin şınav için sırt çantasına kalın kitap koyup öyle yapmalısın birde hergünde yapmamalısın bu hareketleri eğer bilinçli bir şekilde aletsiz vg sporu yapılırsa ve iyi beslenilirse definisyon sağlanır

3. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Define olmak için belirli bir kas kütlesine ve hacmine ulaşmış olmak kazım.Sıfırdan definasyon olmaya kalkarsan görüntün çokta iyi olmaz.

4. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslarımın sadece şişik şekilde değilde sıkı bir şekilde durmasını istiyorum.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yinede biraz hacim şart çok sıska definisiyonlu fizik çok kötü durur hastalığa yakalanmış gibi onun için aletsiz vg sporu yapmak istiyorsanda hareketleri zorlaştırmalısın yukarıda yazdığım örnek gibi yinede karar senin

6. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Karar verdim gerçi hız,refleks,kondisyon gibi önemli değerleri kaybetmemek için şınav,mekik türü çalışcam. Ama sende güzel bir noktaya değindin, sırf definasyonlu bir vücut iyi durmaz biraz şişik dursun :) mesela nick auger adam müthiş
    nick auger - Google'da Ara

7. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    haha nick auger mi:))Dostum o adam biraz şişik değilki en azından 90 kilo ve yakından bakınca baya iri bir adamdır.Kesinlikle aletsiz çalışmayla o vücuda ulaşamazsın sadece kolları kolları 40 cm'yi aşkın.

8. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam işte bende diyorum ya sırf definasyon kökenli bir vücut olmasın diye :) Aradığım çalışma programı dumbell + şınav,mekik vs tarzı çalışma. Çünkü haftada 4 gün olmak üzere 2 tane spora gidiyorum.

Pazartesi,Çarşamba,Cuma,Cumartesi : Boks

Çarşamba,Cuma : Yüzme

O yüzden çok ağır olmayan ve verimli bir program yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evet nick auger belki bir bbci değil fitnessçı ama onun gibi salona bile gitsen olamazsın adamın vücut genetiğide standart üstü daha makul hedefler belirlemeni tavsiye ederim idolün olsun olmasın demiyorum ama gerçekçiliğide bir tarafa atmayalım

10. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum Defnisyon yapman olanaksız bence malzemelerin olmadan üstüne sadece antreman degil saglam bi diyet programı lazım

Sayfayı Paylaş