dambılda simetri?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mfd tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar dambılın sağ ve sol tarafındaki ağırlık farkı bir probleme yol açar mı?
    mesela bir tarafı 4.5 diğer tarafı 3 kilo ayarlı dambılla çalışırken ileride bir sıkıntıya sebep olur mu?

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
  3. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    ilgin için teşekkür ederim arama yaptım zaten. benim bahsettiğim ayarlı dumble'da 8.5 kilo'ya çalışmak istiyoruz diyelim,

yaklaşık 1 kg bar ve kilitler olsun
    elimizde 3 ve 1,5 kglik plakalar var,
    dambılın sağ tarafına 4,5 kg sol tarafına 3 kg koysak bi sıkıntı olur mu onu soruyorum.

hadi bir de resimle göstereyim;
    |||==||

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Düşük ağırlık çalışmalarında oransal farklılık daha fazla olacağından bir tarafa çekme yapması da o denli daha fazla olacaktır. İdeali simetrik bir şekilde yerleşmiş olmasıdır elbette ama idareten bir süre bu şekilde devam edilebilinir. O ağırlıklar zamanla size yetmeyeceğinden şimdiden takviye ağırlıklar almanızda fayda var.

mfd bunu beğendi.
  5. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    hepsi 3kglik olduğu için bir tarafa 3 diğer tarafa 2x3 yani 6 kg takıyorum. 1.5 da bar desek 10.5 kg dambıl ile çalışıyorum. sıkıntı çekmiyorum ama uzun vadede bir kaslarda orantısızlık gibi bir zararı olmaz umarım.

Sayfayı Paylaş