Dambıl set mi? Uzun bar'lı halter set mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burkacan tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Burkacan

Burkacan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    178 boyunda 55 kiloda biriyim. Daha önce evde kendi çapımda aletsiz olarak yaklaşık 1 ay spor yapmıştım sadece şınav ve mekik yaparak.Alt karın ve üst karın için mekik çektim ve göğüs içinde şınav çekiyordum düzenli olarak.Zayıf olduğum için kaslarım hemen belirginleşmeye başladı ama ben bıraktım. Şİmdi ise aletli çalışmak istiyorum. 20 kg lık 2 adet kısa bar lı dambıl set mi alıyım yoksa 120 cm lik 1 adet uzun barı olan 25 kiloluk olanı mı yani halter oluyor birleştiğinde. Başlangıç için hangisi iyi? Fİyatları aynı ve ikiside krom.

Şimdiden teşekkürler.

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    en iyisi bi spor salonuna gitmek abi. dambılda alsan bar da alsan bu aletlerle dogru çalışmayı en kısa sürede salonlarda ögrenirsin evde çalışan insanlar çok yanlışlar yapabiliyorlar boşa yoruluyorlar yanlış yaptıklarının farkına geç varıyorlar o yüzden salona gitmeni öneririm ilerliyen dönemlerde evde çalışabilirsin...

Burkacan bunu beğendi.
  3. Burkacan

Burkacan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için teşekkürler ama spor salonuna gidecek olsaydım zaten bu konuyu açmazdım. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. salona gitmek istemiyorum evde takılmak istiyorum.

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    evde çalışmak istiyorsanız her ikisinede ihtiyacınız olur. hem dambıl set hemde bar set almanız mümkün degil zannedersem size bar almanızı öneririm . yanına da set halinde olmasada iki adet ucuzundan 5kg lik dambıl almanızı önerebilirim.

Burkacan bunu beğendi.
  5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende evde yapıyorum sporumu cokta iyi kas kütlesi yaptım önemli olan nasıl calıstıgındır bence önce dumbelle olan seti al bende de var bundan halteride tek basına al zaten pahalı degil cünkü ikiside lazım olcak sana hatta evde yapcaksan hep 50 kg lık olanlardan al zaman gectikce 20 lik yetmicek cünkü benim yaptıgım hatayı yapma ben simdi tekrardan bir 20 lik daha alcam

6. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    İmkanın varsa hem bar ,hem dumbell tabi.Sadece biri ise dumbell almalısın.Çünkü çok daha fazla sayıda hereket yapabilirsin.Hatta sadece dumbellile tüm bölgeleri çalıştırabilirsin.Ama sonuçta ağırlıklar yetmeyecek ve ilave yapman gerekecektir.

Burkacan bunu beğendi.
  7. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    Bence uzun barı al.

sadece kol hareketleri değil sırt kaslarınıda çalıştırırsın.

Baş ustune kaldırma haraketlerini ve ağırlığı sırtaalıp bacak haraketlerinide kolaylıla yapabılırsın.

kısa dambıllarla yapacağın şeyler kısıtlı kalabılır.

Ama ileriki donemde kısa dambılda sana gerekir.

Birde set almak yerine belirli kıloları almanda fayda var. 2 -3 -5 kg gibi.

Mesela kutu set aldığında içinde 2 şer adet 0,5 ve 1 kg lık parça ağırlıklarda olacaktır. bunlar ilerde hiç bir içine yaramayacaktır.

Ben yerinde olsam kaucuk kaplamalı ağırlılardan tercık ederdim. Pahalı ama ev için çok ideal, paslanma ve kuflenme derdi olmaz.

Burkacan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş