1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Daha yeni başladık...(3 ay)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ravana tarafından 1 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Daha öncesini bilmediğimiz için ne derece geliştiğin hakkında yorum yapamayacağım.
    Ama bence gayet güzel vücut. Adonisler önden görünüşte bu kadar etkiliyor işte :)

Bende de göğüs problemi var. Umarım aşarız bu sorunu :)

2. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlarda yeni çektiğim resimler arkadaşlar önceki yorumlar için tekrar teşekkür ederim. Bulk dönemine girdim fakat sanki bir yerlerde yanlış yapıyormuşum gibi geliyor... Bunlarda yeni resimlerim..

Ekli Dosyalar:

• bod3.jpg
      bod3.jpg
      Dosya Boyutu:
      30,8 KB
      Görüntüleme:
      396
    • bod4.jpg
      bod4.jpg
      Dosya Boyutu:
      31,9 KB
      Görüntüleme:
      425
    • bod2.jpg
      bod2.jpg
      Dosya Boyutu:
      27,6 KB
      Görüntüleme:
      413
    • bod.jpg
      bod.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,1 KB
      Görüntüleme:
      449
  3. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada antremanları günde 1 bölgeye düşürdüm ve büyük kaslara süper set ağırlıklı çok tekrar çok ağırlık yoluna gitmeye başladım ve ağırlıkları kaldırmadan önce bekleterek bir gerilim uyguluyorum kaslara. Beslenmeyi sınavlardan dolayı biraz boşladım çünkü gece gündüz birbirine giriyor. Supplement olarakta protein ve aminoya Nox ve Pak ekledim.

4. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Göğüsüde toparladın mıı tamamdır...:D Gençsin daha kilo al hacimlen yee gitsin beyaa :D

5. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Kanımca Vücud Kabaca Şeklini Almaya Başlamış ravana :) Ben Bir eksiklik Pek göremedim vücudda Hatları biraz daha çizmemiz Lazım fakat Şuan Kış Olduğundan dolayıDefinasyondan Ziyade Kütleye Yüklenmek daha akıllıca Olucaktır. Gördüğüm Kadarıyla Kol genetiğin İyi. Kol 33-34 cm Olmasına rağmen biceps anteriorleri 2 ye ayrılmaya Başlamış kola estetik 1 görünüm katmış :) Nisan - Mayıs Civarı güzel resimler göreceğimize inanıyorum :)

6. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs bir önceki fotoğraftada görüldüğü gibi daha sönüktü ve antreman rutinini değiştireceğimi söylemiştim. Haftalık çektiğim resimlerde ilerlemeyi gördüm gibi ama ilkbahara daha çok var inşallah daha da toparlarız :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:52 ----------

Sizinde dediğiniz gibi kış dönemi olduğu için definasyondan ziyade bulk dönemine yönelik programlar uyguluyorum. Aslında benim en fazla şikayet ettiğim bölge kollar, diğer bölgelerdeki gelişmeyi gördükçe kol yetmiyor gibi geliyor bana. Dediğiniz gibi resim koymaya devam edeceğim ve bakalım ne kadar doğru ne kadar yanlış yapıyoruz belli olacak. Sabırla bekliyorum...

7. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler çok iyi gelişmişsin. ;)

8. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler...

9. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Bulk döneminde de olsan ben açıkcası çok fazla yağlanacağını düşünmüyorum, yemeye devam:) Ayda bir resim eklersen de güzel olur.

10. Des

Des Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Omuzlar diğer bölgelerden ilerde görünüyor. göğüslerin geri kalması bir yana anladığım kadarıyla onlara şekil vermekte zorlanıyorsun. bence pullover hareketin yoksa onu kesinlikle eklettir programına, varsa da yedirerek yap o hareketi... ve göğüs hareketlerini çok nizami yapmaya özen göster. boyun kısa olduğu için vücut çabuk oturuyor gibi gözüktü, adonisler de güzel olmuş bu arada. bence çok fazla devam etme bu spora, boyu kısa olanlara ben hiç yakıştıramıyorum fazlasını...

11. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası kilo alamadığım için biraz pizza vari yiyeceklere de kaydım.(özlemiştim zaten) Yani eat more eat clean yerini eat normal eat fatly e bıraktı. Ama şimdilik sizinde dediğiniz gibi çok fazla bir yağlanma yok. Ayda 1 ya da 3 haftada 1 eklenecek marta kadar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:49 ----------

Omuz programım gerçekten oturdu ve çok iyi. Göğüs programıda yavaş yavaş oturtmaya başladım ve pulloverı 1 aydır yapıyorum ciddi gelişme gördüm(bazen sırt antremanında bazen göğüs antremanında hafif kamburlukta olduğu için her hafta koyuyorum bu hareketi). Biriyle çalışırken nizami yapıyorsun ama biri yokken zorlanıyorsun. Bu spora daha yeni başladım ama sen şimdiden devam etme diyorsun :) benle başlayan arkadaşlar bıraktı bile. Fazlasını istemiyorum zaten hedefim 70 kiloya kadar çıkıp define olmak. Malum kol başka türlü büyümüyor hedefimde boyuma göre 39 - 40 cm kol zaten yukarısının bende yakışmayacağını düşünüyorum. yorumların için teşekkürler.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    "hafif kamburlukta olduğu için her hafta koyuyorum bu hareketi." öldüm gülmekten :D gelişmen iyi sevgili ravana, ileride gayet sıkı bir vücuda ulaşacağını tahmin ediyorum.

13. İbraCadabra

İbraCadabra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz ve adonis için ne çalıştın antreman programın nasıldı bizde faydalanalım kardeşim :)

14. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler R10. Ama iyi gelmeye başladı düzelmeye başladı sırtımın şekli. bugün tartıldığımda 64 kilo oldum ve hedefime 6 kilo kaldı. tabi bunun sadece kas olması imkansız, şimdilik yarı yarıya gibi geliyor bana.. istediğim sıkı vücut asıl 70 kilo olduktan sonra başlıcak..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:43 ----------

omuz için 3 tane süper setim var ve o gün sadece onları çalışıyorum. şimdilik sınavlar olduğu için hareketlerin adlarını bilmediğim için yazamıyorum. 1 hafta sonra o programı yazacağım. bundan önceki programım
    military press 5 x 6 max ağırlık
    dumble press 4 x max max ağırlık
    lateral raises 5 x max max ağırlık
    plate front raise 4 x 12 max ağırlık
    rear delt flyes 4 x 12

adonisler genetikle alakalı büyük ihtimal. ama barfix makinasında yana çekişler yapıyorum 3 x20 (10 sağ 10 sol)

15. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Vücudun gayet orantılı ve düzgün bir şekilde gelişiyor.

Kış döneminde Bulk'a yönelmen iyi olmuş. Biraz yağlansan da büyümek için buna azıcıkta olsa katlanmak zorundasın :)

Genetiğin güzele benziyor , sıkı çalışmanın yanına sıkı beslenme ve dinlenmeyi koyabilirsen gelişimin daha iyi olur.

Spor hayatında başarılar ...

16. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler body06. İlk zamanlar korkuyordum yok baklavalar gidecek yok yağlanacam diye ama insan bu dönemde kendini daha bir zihnde ve daha bir güçlü hissediyor. İnanamayacağın kadar sıkı çalışıyorum ve beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ama öğrencilik ve yanında çalışmanın vermiş olduğu zaman kısıtlamasıyla dinlenmeyi çok beceremiyorum.. Tekrar teşekkür ederim.

Body06 bunu beğendi.
  17. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bunlarda ilk başladığım zaman ki halim arşivlerden buldum :) 1 ay olmuştu galiba.

Ekli Dosyalar:

• eski.jpg
      eski.jpg
      Dosya Boyutu:
      57,3 KB
      Görüntüleme:
      386
    • eski1.jpg
      eski1.jpg
      Dosya Boyutu:
      60,1 KB
      Görüntüleme:
      360
  18. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Süper vücudun var sakın bunu mahfetme...

İlla ki hacim alıcam diyorsan; git suplement ını arttır, heavy duty çalış, gerekirse kür yap ama tutupda hacim alacam diye aşırı Kh ağırlıklı yiyip göbek bağlayıp bu vücudu mahfetme...

İyi çalışma başarılar ;)

19. ravana

ravana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için çok teşekkürler. 1 hafta sonra Anabolic Haloya da başlıyorum. Ama şu anda sınav döneminde olduğum için gece 3 te bile fast söylemek zorunda kalıyorum. Bu haftadan sonra normale dönecek zaten karbonhidrat ağırlıklı yemeyi sadece 70 kiloya kadar yapacam. Çünkü bu ilk bulk dönemim. İnşallah dediğin gibi mahfetmem. Çok teşekkürler....

ZeusS_ bunu beğendi.
  20. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    sırt ve kollar mükemmel daha önceden de sprocuydun sanırm 3 ayda yapılıcak sırt deıl o

Sayfayı Paylaş