Daha hacimli gelişim için hangi ek suplement?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sir_ tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar ben bu sporu 1 yıldır yapmaktayım.Ölçülerim aşağıda:

Boy:1.90
    kilo:83

Göğüs:104
    pazu:35
    bel:82

Vücudumda yağ oranı az kendime göre iyi bir vücudum var fakat kilomu 90 çıkartmak, ve pazu ölçümü de en az 2-3 santim arttırmak istiyorum.

Doğal olarak beslenmemi çok iyi bir şekilde devam ettiriyorum.Bu ay muscletech whey protein hardcore'a başlıyorum.Ve sizce bunun yanına ek olarak daha fazla kas olarak hacim kazanmak ve biraz daha hızlı gelişmek için sizce ne almalıyım.Benim aklımda;Weight gainer ve amino asit var siz hangisini tavsiye edersiniz daha fazla kas kazanmak için.

2. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    programınızı tekrar gözden geçirin ağır kilo az tekrar şeklinde çalışmanız size daha çok yardımcı olacaktır.
    ancak 190 boyda 35 kol gerçekten ufak durur 2 - 3 cm deilde 40 cm görmen lazımki ideali olsun

sir_ bunu beğendi.
  3. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Doğru diyorsun kardeş üst göğüs ve pazum yeterli değil o neden ek suplement kullanmaya artık kesin olarak karar verdim hatta Whey proteinin yanına bir tane de l-glutamine alıcam umarım gelişim için çok daha fazla yardımı olur.Sen ne tavsiye edersin suplement olarak.

Son düzenleme: 12 Şubat 2008
  4. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    sir; Hacim almak istiyorsan, bulk dönemi geçirmende fayda var.
    Bence önce bulk olup yeteri kadar hacim aldıktan sonra tekrar parçalamaya geçebilirsin, Bu yüzden Öncelikle karbonhidrat kompleksi ve protein bar'lardan öneririm, protein barlar ara öğün yerinede geçiyor ve senin içinde faydalı olacaktır..
    Glutamin ve amino için erken olduğunu düşünüyorum,kullansan tabiki faydasını görürsün fakat sen hangisi olsun diyorsan Karbonhidrat kompleksi ve protein bar öneririm, durumum iyi diyorsan sağlam bir protein tozuda iyi olur..
    Fakat ürünleri alırken araştır acaba bu ürün bu ürünle uyuşurmu diye, buda çok önemli, doggetman'ında belirttiği gibi ağır kilolarla az tekrar hacim içinde daha faydalı olacaktır, haftada 3 günden fazla idman yapmamanı tavsiye ederim..

Başarılar.....

gladiator ve sir_ bunu beğendi.
  5. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Değerli cevabın için teşekkürler kardeşim.Anladığım kadarıyla sen bulk yani iyi bir kilo alma dönemine girmemi tavsiye ediyorsun evet gerçekten benim en az 7-8 kiloya daha ihtiyacım var.Dün 2.3 kiloluk muscletech whey protein harcore aldım ve şu an kullanmaya başladım.Ve 4 gün içinde de glutamine almayı düşünüyordum fakat sen bana karbonhidrat kompleksi ve protein bar önerdin.Peki sence 70 milyon civarına weider gainer yani kilo aldırıcı mı alsam yoksa üstüne 20-30 milyon ekleyip yüksek protein ve karbonhidrat içeren protein bar mı alsam, bulk dönemi(kilo almak) açısından hangisi daha iyi olur.Cevabını bekliyorum

Son olarak bu kilo alma dönemini mayısın sonuna kadar sürdürüp.Haziran başından itibaren 1 ay süreyle definasyona girsem olur mu.

6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Evet "sir" aynen öyle, bence amino almıcaksan glutamin almanı pek tavsiye etmem..
    bana sorarsan ikisinede gerek yok şimdilik, glutamin almazsan hem karbonhidrat kompleksi hemde protein bar alabilirsin 12'lik
    Ama glutamin'den vazgeçmem diyorsan, Gainer'ı öneririm zaten protein tozun var, beslenmen ve antrenman düzenin iyi olursa, bu takviye ürünlerle başarı sağlayabilirsin,, Definasyon girme zamanına kendin karar verrisen daha faydalı olacaktır, yani vücuduna bakarsın yeteri kadar bulk olduğunda ve istediğin ölçülere ulaştığında parçalamaya geçebilirsin..

Fakat parçalama işini yaz sıcağınada bırakmamaya çalış, çünki baya bir zorlanırsın..
    Bulk dönemi bittiğinde, gainer'ı bırakıp whey protein, amino,glutamin,bcca,creatin öneririm...

sir_ bunu beğendi.
  7. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    glutamine yerine creatine ve ptotin kombine ederek kullan.
    daha yaralı olacaktır .
    thums:

sir_ bunu beğendi.
  8. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Saol cevabın için dediğim gibi şu an zaten muscletech protein tozum var.Fakat senin dediğin gibi 12 lik protein barı ve gaineri birlikte almam ekonomik olarak mümkün değil sadece değişimli olarak alabilirim(diğeri bitince yani).Ben diyorum ki 12lik ve 30gr protein 55 gr karbonhidrat bileşimine sahip mutlipower protein barları bana çok cazip geldi hele 55 gr karbonhidratlık değeri neredeyse gainerden daha cazip hale getiriyor ürünü.Sen ne düşünüyorsun protein bar mı gainer mi.

Saol kardeş glutamineden vazgeçtim.Dediğini yaza doğru uygulamayı düşünüyorum.

9. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    muscletech whey protein hardcore çok iyi bir suplement oladuğunu düşünüyorum kullandıktan sonra nasıl etki aldığını yazarsan iyi olur.

sir_ bunu beğendi.
  10. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

Sende sağol "sir" Öncelikle Gainer öneririm sana, evet pro. barların besin değerleri yüksek olabilir fakat her gün 1 tane yesen toplam 12 gün yetecektir. Önce gainer daha sonra pro. bar tavsiye ederim..
    (Universal Gain Fast 3001 4.5 kg, GNC weıght gainer 2.6 yada BSN Truemas 2.6 kg) öneririm. BSN'de bir porsiyonda su ile karıştırdığında; 70 gr karbonhidrat 50 gr protein var.
    Süt ile karıştırdığında ise;94 gr karbonhidrat 66 gr'da protein var.Ayrıca BSN (karbonhidrat kompleksidir)
    Diğer ürünleride araştırıp bakabilirsin..
    Protein bar'da ise muscletech "mesotech" öneririm..

Son düzenleme: 13 Şubat 2008
    sir_ bunu beğendi.
  11. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Tamam kardeş yazarım 2 hafta filan sonra yazabilirim etkisini.Her şeyi güzel fakat ben şahsen kakao tadını beğenmedim yani açıkçası tadı pek güzel gelmedi bana ama diğer aromalarının güzel olduğundan eminim.Tabi tadı her zaman son seçenek önemli olan geliştirmesi.Bu a

12. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Ben daha önce 750grlık weider gain kullandım gerçekten etkisi harikaydı toplam 4 kilo aldım 20 günde tabi diğer yemekleride düzenli yiyerek.Bu dediğin gainer markaları acaba iyi midir yani weider gibi kaliteli bir markanın etkisine yaklaşık bir etki gösterebilir mi.

Sence multipower weight gainer nasıl ben 3 kiloluğuna baktım yanında shaker hediyeli ve fiyatı 110 milyon, 150 gramında 35 gr protein 133 gr karbonhidrat var bana oldukça cazip geldi.

13. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    muscletech amerikada tartışmasız en iyi ürünlerden biri olduğunu ıspat etmiş bir üründür.

14. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    GNC;Pek duyulmamış olabilir özellikle çikolata aromalı olanının tadı çok hoş ve hazmıda kolay..
    Universal Gain Fast'ın çikolatalı olanı ise nesquoık'e benzer tadı var, oda gayet hoş bu ürününde hazmı kolay, ben bu ürünü supplementler.com'dan almıştım. Benim gözümde 1. Weıder Mega mass 2. Universal Gain Fast 3001,, 2. olanın fiyatıda daha uygun 155 ytl,
    hardline progainer ile karşılaştırdığında arada bir 20-30 ytl fark var ama kalite ürün,BSN'de çok başarılı bir ürün fakat türkiyede pek bulunmuyor,bsn'nin dondurma aromalısı müthiş,GNC'nin fiyatı 75 ile 80 ytl arasında falandı 2.6 kg'lik olanı,,

Ve sona en iyisini sakladım;AllStars ZellTech tek kelimeyle süper diyebilirim. Diğer gainer'lar gibi 4-5 ölçek koymuyorsun günlük 2 ölçek yetiyor, portakal aaromalısı gayet güzel gazoz gibi aynı, etkisinide gördüm ayrıca içinde 12 gr creatin var içinde yalnız fiyatı biraz pahalı;1 kg 80 ytl civarındaydı, sana yaklaşık 15 gün falan gider..
    Seçimi sana bırakıyorum,Ama ben AllStars'dan yanayım..

Kolay gelsin......

15. sevketm

sevketm Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu ve glutamine arkadaş ii düşünmüş neden beğenmediniz ki

16. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sir arkadaşımız biraz daha kilo alarak hacimlenmek istiyor.
    Bu yüzden creatine ağır kilo girmesi gerektiğinde ona fazladan enerji sağlayacaktır.
    Birde creatine biraz su tutturur.:D

sir_ bunu beğendi.
  17. sir_

sir_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    kick boks-body
    Yer:
    istanbul
    Yani creatini de almak şart oldu.:)

18. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Creatin'de lazım fakat önce gainer almanı öneririm, arta kalanlarlada diğer ürünleri alabilirsin ben creatin yerine protein bar'lardan öneririm bulk dönemi için çok faydalı bir takviye....

19. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Ayrıca biz beğenmediğimizi söylemedik, Takviyeler sistemli kullanılırsa daha faydalı olacaktırdumbelllls

Örneğin;Zayıf bir kişinin, bulk döneminde L-Carnıtın kullanması ve yeni Vg'ye henüz yeni başlamış 2 günlük sporcunun Amino kullanması.. ;)

20. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    BNE CRETİNE ÖNERMİYORUM.kilo almak için...
    gainer+pro tozu iyi olur...

Sayfayı Paylaş