Daha Hızlı Gelişim İçin Su! (Lazar Angelov)

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve ciko nat tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Bugünki yazımda sudan bahsedeceğim.Kimse suyu önemsemez, veya fazla içmeyi sevmez.Ancak hızlı sonuç almak istiyorsanız bu makalem tamda size göredir.
    Çoğu kişi bir çok değişim ile karşı karşıya kalır, ancak bunu Steroid, kimyasallar'a ve Supplement'lere bağlar.Ancak işin sırrı Su'dur.
    Suyun kasın gelişimne etkisi proteinlerden daha fazla faydalıdır, evet yanlış duymadınız.Şahsen ben her 4-5 dakikada bir su yudumlarım.Çünki, su matebolizmamıza en çok etki eden bir şey.Ne kadar su içerseniz o kadar gelişirsiniz.Mesela günlük 6-7 litre su içen biri, günlük 2,5 litre su içen birinden daha hızlı sonuç alır, peki ne kadar hızlı?

2 Kişiyi örnek alalım, ikiside 88 kilo olsun, ve ikisininde yağ oranı %13 olsun.Birisi günlük 6 litre su içsin, diğeri 2,5 litre, inanın bana bunu öğrencilerim üzerinde denedim, bunu yıllar önce arkadaşımdan keşfettim aslında.6 Litre su içen yağ oranını %8 e 8 haftada indirdi. 2,5 litre su içen kişi ise 15 haftada.Farkı görüyormusunuz? Biliyorum çok şaşırdınız, ancak gerçek bu.Bir önceki yazımı okuduysanız KarbonHitrat'ın açılımını, aslında o kadarda zararlı bir şey olmadığınız anlattım.Ve unutmayınki komplex karbonhitrat haricinde hiç bir şey su değildir.Evet, bazı karbonhitratlar su etkisi yaratır, isterseniz 1 gun 2-3 bardak su ıcın ve bol komplex karbonhitrat alın, bu karbonhitratlar nerede bulunur derseniz beslenme bölümümü ziyaret edin.Bu karbonhitratlar su etkisi yaratabilir, ancak suyun yanında %17,9 'luk bir etkiye sahiptir.O yüzden suyu ihmal etmeyin, ve suyun tadını asla değiştirmeyin, bol su için, ve sabırlı olun, inanın bana hedefinize kısa sürede ulaşacaksınız.Yakında bunla ilgili geniş yapılı bide video hazırlayacağım, gözlerinize inanamayacaksınız.Ve şimdi gidin o çok önemsediğiniz Protein Shake'inizi suyla doldurun, ve her öğün arası 1 litre için, öğünleri kaç saatte bir yiyeceğiniz zaten hedeflerinize bağlı, videolarımda anlattım zaten.

Lazarangelov

Not: LAzarın stesinden çevirdim arkadslar, cok uzun yzıydı 2-3 sayfalık ancak özetleyerek yazdım.

cüneyd, GhOsTTT, evolution57 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    İyimiş ortalama olrak 4 lt içiyorum genelde..

3. atomkarınca01

atomkarınca01 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Vitaminler bakımından sorun olmaz mı günde 6-7 L su içmek . Fazla su tüketmek bir çok vitaminin kana karışmadan atılacağını düşünüyorum tabi ki bu benim amatör düşüncem

4. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    hayır atomca, vıtamınler aslında yağ da iş görür. bu yuzden lazar her yemegıne yag atar.

5. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Faydalı bilgiler teşekkürler.Bana sorarsanız siz gene de abartmayın su içmeyi.Lazar profesyonel bir sporcu sonuçta.

6. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Cikonat yagda ve suda eriyen vitaminler ayridir ve fazla su fazla idrar ama suda eriyen vitaminler konusunda sorun olmaz a d e k vitaminleri harici hepsi suyla kana karisir gercekten duzgun bi beslenmeniz varsa sorun cikmaz adam deney yapmis ogrencileriyle gerceklik payi vardir.ve fazla su icme bobreklerini yorarsin denmesi sacmaliktan ibaret.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ciko nat bunu beğendi.
  7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    ağzından protein damlıyor chestbrah, çok doğru konuştun dostum. :)

Stygia bunu beğendi.
  8. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
  9. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    su iyidir. :D

10. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    her şeyin fazlası zarardır 6-7 litre su toksik etki yapar bence max günlük içilecek su 3.5 4 litre

edit
    doğru tahmin googleye su zehirlenmesi yazın bi dahada yok lazardan kopyaladım yok sundan aldım demeden önce arastırın

11. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Vpro sen 6 litre su ic gunluk alman gereken tuz 5 g ise onu 10 yap hic bisi olmaz mrk etme

12. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Su zehirlenmesi kandaki sodyum degerinin dusmesiyle ilgili yemeklerine biraz tuz atarsan sorun kalmaz yani

13. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    su zehirlenmesi tuz ile alakalı araştırmadan yorum yapmayalım.

14. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    dostum toplamda günde 8.5 litre su içiorum çaydı kahveydi shake di hepsi içinde her bünyede farklı tepki vardır o doğru ama seninde gidip arastırman lazm ayrıca suyun önemi ile ilgili yazıda var daha önce açılan paylasım güzel eline sağlık.(konuyu acan arkadas için)

15. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Aşırı miktarda su içilmesiyle olur.
    vücut bu kadar çok suyu dışarı atamayıp dokularda biriktirir. Dokuda azalan tuz konsantrasyonuyla vücuttaki sıvılar yer degiştirip beyinde şişliğelige yol acar. Bu sislik kafatasına baskı yapıp hasar oluşturmasi olasıdır. Ölümle sonuçlanabilir. (alıntıdır.)

Gereksiz uzatamaya gerek yok riski göze alıyorsanız 2 tonda içebilirsiniz.

16. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    dostum yazmadan önce google su zehirlenmesi yazıp ekşi sözlükte yazanları kopyalamadan önce biraz ciddi arastırma yapın ve saçmalamayın artık ya

al sana kopyala yapıstır
    Hiponatremi bir elektrolit dengesizliği (kandaki tuz dengesizliği) olup, Sodyum'un (Latince'de Natrium) plazmadaki konsantrasyonunun 135 mEq/L'den daha az olmasıdır. Yetişkinlerde meydana gelen hiponatreminin ana sebebi, böbreklerden su emilimini sağlayan hormon olarak da bilinen Antidiüretik Hormon (ADH)'ın fazla olması veya etkisinin sonucudur.

Hiponatremi, sıvı fazlalığı veya sodyum azlığı (örneğin kusma ve diyare sebebiyle),veya su alımının atılımından daha fazla oranda olmasıdır. (polidipsi gibi). Hiponatremi sebebi olarak sodyum kaybına ilişkin,gerek olmayan durumlarda bile hiponatremiye doğru ilerleyen kayıpları da kaydetmek önemlidir. Bu hususta,sodyum kaybı sonucunda hiponatremi meydana gelmesi, kaybın bir sonucu olarak, yetersiz sodyum alımı anlamına gelmez. Daha doğrusu, sodyum kaybı hipovolemi ye sebep olur. ADH geri emilim uyarısının sonucu, kan sulanmış ve hiponatremi gözlenmiş olur.

Ayrıca birde Psödohiponatremi görülebilir. Ayrıca başka materiyaller serum ve çözünmüş sodyum miktarını yükselebilir (örneğinhiperglisemi)

Hiponatremi teşhisi çoğunlula klinik muayene, kan ve idrar testi sonuçlarına bağlıdır. Tedavi sebebe göre (örneğin Addison Hastalığı'nda kortikosteroid tedavisi), veya su alımının kıstılanmasıyla, diüretik kullanımıyla yapılır. Sıvı elektrolit dengesinin düzenlenmesi, kontrollü olarak yapılmalıdır. Aksi taktirde kalp yetmezliği, irreservibl beyin lezyonları gelişebilir
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Nisan 2014 ---
    yazmadan önce neyin ne olduğunu düşünüp yazın öğrenin yazın yazmak için yazmayın etrafta duydugunu gördüğünü yazan insan dolu bunu yazanlarda 3 5 ay 1 yıldır spor yapan insanlar beslenmeyı hala bir düzene oturtamamıs insanlar günde 3 yumurta ile protein ihtiyacını karsıladıgını düşünen 1 tabak pilavla karbo yu karsıladığını düşünen supplementle kas yaptığını düşünen insanlar misal.
    fazla su tüketimi düzensiz dengesiz beslenme ilede olur daha öncede yazdım bunu baska baslıkta su önemlidir herşeyin fazlası gibi zararlıdır ancak ve insanlar sadece susadığı zaman su alımı yapar buda yanlıstır dediğim gibi düzensiz ve dengesiz beslenme sen neyi ne kadar tukettiğini bilmıorsan zaten git hiç birşey yapma ve yazmada 3 lt 5 lt 10 lt fazla gecin bunları

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Nisan 2014
    ABEKAYNANA bunu beğendi.
  17. nihatgulec96

nihatgulec96 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Okudum ve mantıklı geldi. Daha sonra tekrar okuyacağım ve uygulayıp uygulamamaya karar vereceğim. Sağol.

ciko nat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş