Daha fazla kilo vermeli miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve silentguardian tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. silentguardian

silentguardian Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle merhaba ağabeylerim. Adım Muhammet, 17 yaşındayım ve Bursa'dan yazıyorum.

Sizin aklınıza, bilginize ve tecrübenize ihtiyacım var. Yaklaşık 1 yıl önce 114 kiloydum ve 74 kiloya düştüm. (Yaklaşık 6 ay spor yaptım fakat yetersiz beslendiğim için kas kaybı söz konusu, bekliyordumda zaten) Şimdi ise okullar kapandığı gibi vücut geliştirmeye başlayıp, vücudumu sağlıklı ve güçlü haline döndürmek istiyorum. Aşağıya elimde olan bilgilerimi yazacağım, sizden yorum beklemekteyim; Sizce body'e daha fazla yağ kütlesi kaybedip mi başlamalıyım? Yoksa bu kadar yeter mi?

Boy: 1.78
    Kilo: 74 kg
    Bel: 72 cm (Yağlanma daha çok kalça ve bacaklarımda)
    Yağ oranım: %18,4 (Bim'den aldığım yağ ölçen tartı; çok güvenmemek lazım)

Yardımınızı bekliyorum,
    Teşekkürler.

*İmla hatalarım ya da bilgi yanlışım olduysa özür dilediğimi belirtmek isterim.

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Tebrikler 40 kg bayağı yüksek bir rakam.Böyle market vs yerlerden alınan tartıların yag oranını dogru ölçmesi yanlıştır büyük ihtimal. Görüşüm gerçek yag oranının hastane veya bb salonlarında olan yag ölçen aletlerdir
    Spora bencede başlamalısın Vucut çalıştıgın için beslenmenede dikkat edersen o yaglarıda azaltman mümkün

Sayfayı Paylaş